Deník vraha

Zabijak: Denník vrážd

Denník vraha

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

USA, 1995, 91 min

" Boh drží nad špatnými ruku, aby ich mohol použiť ako nástroj svojej pomsty. Ale On tých ľudí neurobil." Presne tak, deti sa vrahmi nerodia, ale stávajú sa nimi. Film má všetko, čo má mať. Príbeh, silný ako trojitá káva, z ktorej sa vám ešte dlho krúti hlava, výborní herci, hudba a režisér, ktorý cez príbeh na vás dýchol hlbokou pravdou. Woodsovi stačilo aby bol " Polišom ", napísal " Denník vraha " a nadiktoval " Bestseller " a u mňa sa stal pánom hercom. " Všetci sme zmesou ľudí, ktorých sme v živote poznali, alebo stretli."(23.6.2011)

Film diváka zavádí do temných zákoutí zločinecké duše a je zasazen do vězenského prostředí. Vypráví příběh o přátelství idealistického dozorce a na první pohled docela sympatického delikventa, kterého hraje vynikající James Woods a snad právě díky jeho výkonu dávám filmu vysoké známky i když místy snímek postrádá věrohodnost, ale jinak je velmi citlivě natočen a často tlačí na divákovi emoce dosti nevybíravým, ale pro mě přijatelným, způsobem.(4.3.2009)

Deník Vracha je podle mě slušnej film. Ani nemám tomuto filmu co vytknout. A ani žádný zápory jsem na tomto filmu nenašel. Podle mě slušné životopisné drama. Hlavní herec předváděl obdivuhodný herecký výkon. A podle mě se na tu roli hodil. Dávám za film 80%.(15.10.2011)

Film se svým příběhem mírně evokuje pocity ke vzpomínce na filmy-Vykoupení z Věznice Shawshank,nebo Zelená míle.Ovšem nesmíme mu křivdit ve špatném smyslu nebot jmenované vzory jsou dnes již legendární vězenské kulty a snad i vrcholy všech snímků co kdy byli natočeny na vězenské téma.Tento snímek je jednoduchou ale přesto poutavou podívanou a i když bych věřil že je spíše určený pro TV produkci,je natočen z jistou bravůrou.Proto mírně přimhouřím i já oči a pro sympatičnost 70%.(20.6.2013)

Veľmi zaujímavý film s excelujúcim Jamesom Woodsom. Carl Panzram bol naozaj zaujímavá postava ale celý ten čas som čakala, že mi film poskytne logickú odpoveď prečo robil to čo robil ale na to zrejme odpoveď ani neexistuje. Myslím, že keby sa do réžie pustil niekto skúsenejší, mohol by to byť naozaj vynikajúci film zatiaľ čo teraz je to len dobrý film so skvelým motívom.(26.8.2012)

• - Film využívá úryvků ze života sériového vraha Carla Panzrama. (Terva)