Deník vraha

Zabijak: Denník vrážd

Denník vraha

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

USA, 1995, 91 min

Film se svým příběhem mírně evokuje pocity ke vzpomínce na filmy-Vykoupení z Věznice Shawshank,nebo Zelená míle.Ovšem nesmíme mu křivdit ve špatném smyslu nebot jmenované vzory jsou dnes již legendární vězenské kulty a snad i vrcholy všech snímků co kdy byli natočeny na vězenské téma.Tento snímek je jednoduchou ale přesto poutavou podívanou a i když bych věřil že je spíše určený pro TV produkci,je natočen z jistou bravůrou.Proto mírně přimhouřím i já oči a pro sympatičnost 70%.(20.6.2013)

Zaujímavý príbeh, ktorý trochu "smrdí" televíznym spracovaním. Woods je trieda a dokázal to aj v tomto filme, ostatné postavy však nič nepredviedli. Celkovo to možno hodnotit ako pekné preniknutie do duše zločinca, aj s úsmevnými scénami. Hodnotenie: 60%(22.2.2013)

" Boh drží nad špatnými ruku, aby ich mohol použiť ako nástroj svojej pomsty. Ale On tých ľudí neurobil." Presne tak, deti sa vrahmi nerodia, ale stávajú sa nimi. Film má všetko, čo má mať. Príbeh, silný ako trojitá káva, z ktorej sa vám ešte dlho krúti hlava, výborní herci, hudba a režisér, ktorý cez príbeh na vás dýchol hlbokou pravdou. Woodsovi stačilo aby bol " Polišom ", napísal " Denník vraha " a nadiktoval " Bestseller " a u mňa sa stal pánom hercom. " Všetci sme zmesou ľudí, ktorých sme v živote poznali, alebo stretli."(23.6.2011)

Deník Vracha je podle mě slušnej film. Ani nemám tomuto filmu co vytknout. A ani žádný zápory jsem na tomto filmu nenašel. Podle mě slušné životopisné drama. Hlavní herec předváděl obdivuhodný herecký výkon. A podle mě se na tu roli hodil. Dávám za film 80%.(15.10.2011)

Pribeh zlocince Carla (vyborny James Woods), ktery si prosel temi nejhorsimi veznicemi, kde s nim bylo zachazeno jako se zveri kvuli jeho brutalnim cinum, ktere pachal od sveho raneho mladi. Ve svem poslednim pusobisti se seznami s bacharem, ktery se od ostatnich diametralne lisi svoji laskavosti a dobrotou a s jeho pomoci sepise svoji pout zivotem. Nahled do vezenskeho prostredi. I kdyz nic noveho nenabizi a poukazuje na stare zname skutecnosti o spatnem systemu, me osobne film zaujal. 70%(26.3.2008)