Deník vraha

Zabijak: Denník vrážd

Denník vraha

Krimi / Drama / Thriller / Životopisný

USA, 1995, 91 min

" Boh drží nad špatnými ruku, aby ich mohol použiť ako nástroj svojej pomsty. Ale On tých ľudí neurobil." Presne tak, deti sa vrahmi nerodia, ale stávajú sa nimi. Film má všetko, čo má mať. Príbeh, silný ako trojitá káva, z ktorej sa vám ešte dlho krúti hlava, výborní herci, hudba a režisér, ktorý cez príbeh na vás dýchol hlbokou pravdou. Woodsovi stačilo aby bol " Polišom ", napísal " Denník vraha " a nadiktoval " Bestseller " a u mňa sa stal pánom hercom. " Všetci sme zmesou ľudí, ktorých sme v živote poznali, alebo stretli."(23.6.2011)

Deník Vracha je podle mě slušnej film. Ani nemám tomuto filmu co vytknout. A ani žádný zápory jsem na tomto filmu nenašel. Podle mě slušné životopisné drama. Hlavní herec předváděl obdivuhodný herecký výkon. A podle mě se na tu roli hodil. Dávám za film 80%.(15.10.2011)

Film diváka zavádí do temných zákoutí zločinecké duše a je zasazen do vězenského prostředí. Vypráví příběh o přátelství idealistického dozorce a na první pohled docela sympatického delikventa, kterého hraje vynikající James Woods a snad právě díky jeho výkonu dávám filmu vysoké známky i když místy snímek postrádá věrohodnost, ale jinak je velmi citlivě natočen a často tlačí na divákovi emoce dosti nevybíravým, ale pro mě přijatelným, způsobem.(4.3.2009)

Zaujímavý príbeh, ktorý trochu "smrdí" televíznym spracovaním. Woods je trieda a dokázal to aj v tomto filme, ostatné postavy však nič nepredviedli. Celkovo to možno hodnotit ako pekné preniknutie do duše zločinca, aj s úsmevnými scénami. Hodnotenie: 60%(22.2.2013)

"Víš co si myslím? Že jsme všichni směs těch lidí, který jsme v životě znali, nebo potkali." ...Možná místy malinko nevěrohodné,ale jinak proč ne. Rozhovory mezi Carlem a Henrym mě tu přišly nejpůsobivější z celého příběhu.(17.11.2013)