Miluji tě k sežrání

Wild X-Mas

Hľadá sa ideálny muž

Komedie / Romantický

USA / Kanada / Německo, 2005, 96 min

TV/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +Ryan Reynolds, občas sranda -další extra plusy mě nenapadají, Anna Faris spíš zklamala, možná ne tak ona samotná, ale to jak byla napsaná její postava, to stejné mohu říct i o dalších postavách a především pak o dialozích, slabší hudba, a název se sem moc nehodí./// Čekal jsem hodně. Má to skvělé obsazení. Hrají tu mojí oblíbení herci, takže není divu, že jsem se na to hodně těšil. Výsledek je však docela mizerný a přesto že bych tady našel pár světlejších chvilek a občas jsem se i pousmál, tak i přesto jsem trnul nad tím, co si tvůrci s postavami dovolí. Málokterá z nich vám bude dost sympatická a žádná vám nepřiroste k srdci. Je to škoda. Ryan Reynolds umí. Dokázal to mimo jiné ve skvělém Návrhu. Amy Smart je standardní. No a Anna Faris si zřejmě neumí vybírat role, protože ty co předvádí jí nesluší (viz.Domácí mazlíček). Dál nemám co dodat./// Celkem 62%///(8.4.2010)

6/10 Rayan me opet presvedcuje, ze jsem si ho za milce nevybral nahodou, bo jeho herecky rejstrik je opravdu slusny i v kombinaci s Brianou Banks... eeeee pardon Amy Smrad... Ano kdyby si tvurci odpustili podobne lacine zertiky a fackovacky (ano na film pro mladistve se tam fuckuje vic nez dost) a kapku lepsi konec mohlo to byt jeste lepsi, ale i tak je to z meho srdecniho zanru romanticka komedie bez mala to nejlepsi, co jsem kdy videl. Samoze netvrdim, ze jsem toho videl kwanta, ale obcas se musi uspokojit tryznenim tohoto zanru i me masochisticke treti ja. A tady to fAkt slo a Scary Hwezda byla vic nez zdatnou protivnici a pri hlasce "Byli jsme Punked! Ashtone vylez!" jsem opravdu spadl z postele... A takovych povedenych momentu bylo kupodivu vic... Kdo nevidel neuveri.(18.2.2007)

Romantické komédie, zvlášť tie z americkej produkcie, sú určite najľahšie predvídateľným filmovým žánrom. Až na pár výnimiek sa všetky točia podľa podobnej šablóny a film vždy zaručene skončí happyendom. Čo sa tohto týka, ani tu nečakajte žiadnu originalitu, ale predsa len nejaké malé výkyvy zo zabehaných koľají tohto žánru sa tu nájsť dajú. Dlho totiž nie je jasné, ktorý z dvojice Chris – Dusty je ten dobrý, ktorý Jamie naozaj miluje a ktorý ju chce len využiť. No divák zbehlý v tomto žánri sa určite nenechá zaskočiť a všetko mu bude jasné už na začiatku. Čo by to ale bolo za komédiu, keby sa hlavnému hrdinovi neustále nediali rôzne trapasy. Tých je tu požehnane a prekvapivo väčšina z nich je naozaj smiešna. A to sa tvorcovia zaobišli aj bez výšplechov rôznych telesných tekutín, čo im slúži ku cti vzhľadom k tomu, čo na divákov chrlia americké (ale už aj európske) komédie v posledných rokoch. Hodnotiť herecké výkony v takomto filme je asi zbytočné, lebo žiadne oscarové výkony sa tu čakať nedajú. Ryan Reynolds zvládol svoju úlohu dobre, aj keď to nemal až také jednoduché, keďže jeho postava prešla vo filme značnými povahovými zmenami. Amy Smart je krásna a milá, čo myslím, pre túto úlohu úplne stačí. Ale vyzdvihol by som výkon Anny Faris, ktorá tú síce mala hrať až druhé husle, no svoju extravagantnú postavu si zjavne veľmi užila a v spoločných scénach s hlavnými predstaviteľmi strháva pozornosť na svoju stranu. A nemôžem nezmieniť Julie Hagerty v úlohe Chrisovej matky, ktorá pôsobí tak milo pošahane. V konečnom dôsledku ide o celkom vydarenú romantickú komédiu, na ktorej sa dobre zabavíte. Taká príjemná nenáročná zábava na jeden večer.(23.2.2007)

I když Ryanovi víc věřím sukničkáře z velkého města, než uťáplého baculatého kamaráda, přesto tu byl jako vždy k sežrání. Ze škatulky amerických romantických komedií je to jedno z toho pro mě zábavnějšího, i když za to více může herecké obsazení, než duchaplnost děje. Klasické zápletky zde ale nejsou servírovány tolik nesnesitelně, jak se občas stává, a tak jsem se i bavila. "Posltelová" scéna Ryana a Amy byla rozkošná. Bush jako slovo ke stopnutí postelového napětí? To si zapamatuju.(2.2.2011)

Chrisovi to prostě sekne a navíc má i vzrušující práci. Pohybuje se ve světě hudby, talentů, hvězd a hvězdiček. A momentálně má na starost Samanthu. Požár v mikrovlnné troubě zaviní (kdo má talent nemůže prostě umět všechno), že soukromé letadlo místo v Paříži, nouzově přistane nedaleko města jeho mládí. Místa, kde byl před deseti lety, ještě coby obézní kudrnáč, zesměšněn před svojí láskou v tom rozhodujícím dni, kdy chtěl vztah kamarád posunout dál. Tak je tady a Jamie taky, všechny trumfy má na své straně, takže proč se o to, co nevyšlo před lety nepokusit znovu? Jenže překročit vlastní stín není tak snadné. Příjemná komedie bez zvracení a jiných podobných nechutností, což si Ryan Reynolds a Anna Faris bohatě vynahradili v „Hele kámo, kdo tu vaří?“ Ale tady si zase A.Faris mohla vychutnat roli zpovykané celebrity a věřím, že si jí užívala. Mne tedy naprosto okouzlila(11.3.2006)