Zbojník Jurošík

• Československo Jurošík
Animovaný / Pohádka
Československo, 1991, 50x9 min

Kreslená séria rozprávok pre deti o zbojníkovi Jurošíkovi, ktorý vždy dokázal prekabátiť zemepána.
Jednotlivé diely :   1. Jurošík a zbojník Hrajruka
46. Jurošík a cvičená opica
47. Jurošík a kostlivec
48. Jurošík zemepánom
49. Jurošík a Vianoce
50. Jurošík a perníková chalúpka (oficiální text distributora)

-soch-

Keby ste si vypli zvuk, neviete o čo ide. Majstrovský výkon STANA DANČIAKA za mikrofónom spôsobil, že hodnotenie tohto seriálu sa zvýši o 50%. Le_Chuck má síce pravdu, ale tá správa je troška neaktuálna - v roku 2009 boli totiž vyrobené ďalšie časti a STV ich už v decembri odvysielala bez akéhokoľvek špeciálneho proma. ()

LuiCJ

BOHU DUŠU A MNE DUKÁTY! ÓCH, JA NÉÉÉŠŤASTNÝ ZEMEPÁN... JA NEMALA DUKÁTY. Neoceniteľná československá klasika. Krásna a jednoduchá animácia, humor, Stano Dančiak (bez ktorého by Jurošík nebol "až takým dobrým"), hudba, ktorú som sa podľa sluchu naučil hrať na klavíri a poznal by som ju aj keby mi seriál pustili bez obrazu a určite perfektné postavy: JUROŠÍK - stelesnené dobro, radosť, zbojníctvo, láskavosť, poctivosť a čestnosť, ZEMEPÁN - humor 1. triedy, výborná maďarská slovenčina, "chápavosť" a hlavne "múdrosť", PIŠTA - túžba, poctivosť a oné... Ostatné postavy sú tiež rovnako výborné ako naše "trio". Nové diely z roku 2010 (poľská koprodukcia), mierne, skutočne veľmi mierne klesali dolu. Menej zaujali ako pôvodné, ale patrí to k tomu. Skrátka tento seriál je určite jeden z najlepších československých večerníčkov a vôbec skvost československej kinematografie. Seriál má perfektný začiatok a zároveň krásne "nekončiace" ukončenie... ()

giaruj

Jurošík, Zemepán, Pišta, slniečko, vtáčik a vždy nejaká postavička zo studnice slovenských ľudových rozprávok. Prišli aj pokračovania Jurošíka, čo mierne stiahlo nostalgický a pietny závoj z tohto seriálu, ale aj tak dobre. Jurošíkom sa dal o krôčik do povedomia skvelý rukopis karikaturistu Mariana Vaneka. ()

Jandro

"Och, ja nešťastný zemepán, Och ja nešťastný zemepán" Pekne nakreslený seriál a vynikajúco nahovorený Stanom Dančiakom. ()

Petike

Ááách, ja šťastnáááá diváka ! :-)) K tomu ešte Dančiakov geniálny dabing, Jurošíkov hurónsky-kujónsky smiech a celá spleť postavičiek tejto ukážkovej večerníčkovej skeč šou, ktorá navyše pristupuje k slovenskej zbojníckej mytológii s bodrým nadhľadom a iróniou. Klasika klasík. :-) P.S. Ústredný hudobný motív je asi môj najobľúbenejší spomedzi všetkých v rámci slovenských animovaných seriálov. ()

Scraffy

Naozaj parádny slovenský animovaný seriál, ktorý je perfektný pre deti a dokonca aj pre dospelých. Čo viac si želať na 9 minút? ()

papadoce

Legendárny zemepán, Pišta a samozrejme Jurošík samotný, spolu s ďalšími bizarnými postavičkami, rozohrali nádhernú a animáciou originálnu, zábavnú smršť päťdesiatich častí. Mnohé som videl opakovane. Mám veľa obľúbených a ani v konkurencii tisícov dnešných rozprávok sa táto legenda nahovorená dokonalým pánom Dančiakom nestratí. Bude to tým, že som nešťastný zemepán. ()

sovereign

Velmi kvalitny animovany vecernicek, a este kvalitnejsi dabing Stanislava Danciaka. Skvela variacia miestami az parodia na slovenskeho narodneho hrdinu. Chcelo by to viacej takychto projektov! ()

Wooke

Rozprávka, ktorá v sebe má všetko. Humor, akciu, iróniu, niekedy až satyru, krásnu ľubozvučnú slovenčinu, jednoduchú "animáciu", a predsa je to jedna z najgeniálnejších slovenských rozprávok. Jurošík, hrdina, ktorý už od prvej časti ukazuje, aký je nebojácni je presne to, čo malé deti potrebujú vidieť. Zemepán, slaboch a ufňukanec prvej triedy, je zas dokonalý výsmech smotánky z minulosti, no často to má odraz aj v dnešnej realite. A nesmie chýbať malý, nemý kamarát vtáčik, ktorý spríjemňuje atmosféru a jeho spev je často, ak nie vždy, druhým introm v každej časti. ()

SB

Paráda. Vtipně kreslené, slovensky zbojnické, zábavné, hudebně žánrové, ale hlavně fantastický dabing pana Dančiaka! ()

BlueNeon81

Jednoducho slovenská klasická pecka, ktorá silno a bezproblémovo konkurovala americkému importu na Cartoon Network a s nezabudnutým hlasom Stana Dančiaka.... Vyšlo aj na DVD :) ()

Mrtvobog

Slniečko, vtáčiky, Jurošík, nešťastný zemepán, Pišta a pár ďalších postavičiek. Animácia skvelá, príbeh ktorý nenudí, hudba na úrovni a..., a ono to je vlastne len rozprávkou z večerníčka (kam sa hrabe väčšina amerických filmov). ()

subo.psycho

Navždy mi zostane v srdci táto slovenská dysneovka :) Keď som bol malý, tak toto spoločne, S pásli ovce valasi boli moje najobľúbenejšie večerníčky. Určite najkrajší animovaný seriál,vytvorený po revolúcii. Stano Dančiak, by mal za to ako skvele nadaboval Júrošíka dostať oscara :)) ()

insky

Animovaná klasika na "jánošíkovský" resp. jurošíkovský štýl :)) Jeden z kreslených snímkov, ktorý zostane v pamäti aj z hláškami :) ()