Zraněná srdce (2019)

Originálny názov sa mi páči oveľa viac, respektíve jeho doslovný preklad “Následky”. Nedokázal som sa stotožniť s hlavnou postavou Rachael a s jej konaním prakticky v ničom. A myslím, že tomu nedopomáhalo ani to, že podľa mňa to Keira zle zahrala. Rovnako ma herecky po väčšinu času nepresvedčil ani Šani Skarsgård a tak jediný kto bol herecky dobrý a paradoxne som to od neho neočakával bol Jason Clarke. Príbeh vsadený do povojnového Nemecka nechytil za srdce, čo bolo zrejme jeho hlavným účelom a tým pádom nezafungoval. Nepravdepodobný milostný vzťah tomu iskru taktiež nedal a tak zostávalo len s rešpektom a smútkom sa dívať na zbombardované mesto, ktoré bolo teda urobené parádne. Len človeka chytí smútok, keď si predstaví takto svoj domov. Za vizuál exteriérov teda dávam hviezdy, všetka česť, ale za to hlavné, za herectvo, musím poskromne. Film priniesol v závere vcelku melodramatické finále. Tak to má v živote byť. “Vojna z nás chlapov nerobí.”

Elektra (2005)

Jeden z najžalostnejšie natočených komiksov vôbec, ak vezmem do úvahy jeho potenciál. Mal k dispozícii krásnu herečku a výbornú komiksovú postavu, ku tomu zaujímavých protivníkov a silné popáleniny z nezvládnutého Daredevila, z ktorých bolo potrebné poučiť sa. Rob Bowman je amatérsky sráč, ktorý už predtým nezvládol totálne superhviezdnu zostavu pri Reign of Fire a toto sa mu nemalo nikdy dostať do ruky. Mor na jeho dom. Zlé strihy, zlý výber hudby, kamera na hovno. Proste všetko, čo mohlo z tohto filmu urobiť legendu dodrbal. Neodpustím mu to. Páčila sa mi ale hra s červenou farbou, pretože Jenni vyslovene svedčala (Elektrin oblek, ale aj akýsi šál), plus Jennifer má dokonalé pery. Najviac hviezd okrem Elektry dávam za protivníkov. Boli perfektní. “Nebojte sa, smrť nie je taká zlá.” “Áno? A ako to viete?” “Raz som už zomrela.”

Lovci z konce světa (2024)

Efektná, nákladná, akčná, plytká, juhokórejská apokalypsa. Hlavný hrdina nečakaný, ale veľký sympaťák. Akčné scény natočené dynamicky a dobre, i keď zmrštený filter pri nočnej bitke nebol bohvieaký nápad. Príbeh nebol nijako zvlášť komplikovaný a hlavný Bad Guy neoslnil plus to prehrával. Baby boli kočky. Fajn jednohubka. Jedna z tých Netflix produkcií, ktoré mňa viac bavia ako nie, navyše Dong-seok Ma a dobrá akcia to slušne potiahli. 3,5 ⭐️ a 70%.

Chudáčci (2023)

Ani Tim Burton by sa za toto nehanbil. Ja myslím, že toto môže Timík dokonca závidieť. Extravagantné, nápadité, originálne a ku tomu absolúúútne perfektne zahrané. Ženský Frankestein bez pozlátka, s kvalitným príbehom, ktorý mohla vypľuť na svet dozaista len chorá myseľ, ale chvalabohu sa tak stalo. Emma Stone je tu veľmi veľmi škaredá, ale paradoxom je, že Bella v jej podaní si vás proste získa. A odporúčam pozerať v pôvodnom znení s titulkami. Chúďatko je veľmi zvláštny film, avšak nastavuje ľuďom do istej miery zrkadlo do ktorého sa len ťažko pozerá.

WrestleMania XL (2024) (pořad)

Sobota 4⭐️ Nedeľa 5⭐️. Krásna Wrestlemania. Krásna. A milujem Samanthu Irvin. Nepoznám lepšieho announcera. WWE malo na toto vždy nos, ale sledovať a počúvať pri práci ju, je ozajstný zážitok. Nedeľa aj za 10⭐️.

Král zabijáků (2023) odpad!

Hraje tu Grillovaný František a toho mám rád, tak som do toho išiel napriek percentuálnemu varovaniu. Úvodná scéna vôbec nebola až taká ponižujúca, kým si týpek nestrhol moustache. Alain Moussi je absolútny degener a zle kopajúci neherec, pričom film mal byť práve na kopancoch tak trochu dosť postavený. Ono to vlastne nespĺňalo ani len základné stavebné prvky deväťdesiatok, po desiatich minútach sa plne odhalil impotentný scenár aj zlá kamera a teda už zostávalo iba dúfať, že uvidím aspoň nejaké eRkové násilie. Točiť takéto niečo by malo byť trestné. 10%. Za hudbu 0%.

Půlnoční nebe (2020)

George je skvelý herec, ale len priemerný režisér, ktorého režisérsky štýl mi väčšinou nesedí narozdiel od toho hereckého, ktorý žeriem. Tu sa ponúkol v oboch pozíciách a opäť vytiahol dnes veľmi modernú tému apokalypsy, lenže …… Lenže natočil uspávanku. V komentároch sa tu často skloňuje nuda a je to nuda. Luxusne natočená, s vyhajpovaným záverom, ale stále len nuda. A s tou bradou vyzeral skutočne staro. Ak by som nemal deti, tiež by som sa rozhodol ostať ako ostal George. Pretože nik iný okrem nich zato nestojí a s takou diagnózou dobrá voľba …. Tú vieru v ženu-partnerku mi chladne vytrhla rovno s aortou a hodila do mlynčeka na mäso. Chlastal by som, fetoval, grcal a masturboval. A vlastne … 😁😁, len vybavenie nemám takto luxusné ako v jeho observatóriu. Najlepšia bola tá možnosť hologramov ľudí. To bolo perfektné. Dramatických momentov tu bolo ako šafranu, nevedeli chytiť za srdce, ani rozpumpovať adrenalín. Navyše si George režisér nedal pozor na detaily, takže ani v tej najtreskúcejšej zime nebol vidieť hrdinom dych. Detská herečka ma neoslovila, až mi bola miestami nesympatická. Pozitívny bod si určite zaslúži hudba a samotný vizuál filmu ako taký. Škoda, že zvyšok puzzle už nedosahoval túto kvalitu. Paradoxom je, že gro filmu som dopozeral v bolestiach, ale aj napriek nim ma občas bralo na spanie. To je asi jediný fungujúci účel The Midnight Sky. Celkovo sklamanie.

Vlastníci (2019)

Havelka to zabil. Toto je jeden z najlepšie napísaných scenárov v histórii. Herecké osadenstvo bolo úžasné a zahralo také bomby, že jeden nestíha. Dokonalý obraz dnešného človeka. Hanbím sa za ľudí, aj z osobných dôvodov. A všetci títo sú zároveň voličmi.

Co žere Gilberta Grapea (1993)

Klasika. Práve týmto filmom odštartoval Leo svoju hviezdnu kariéru. Johnny Depp bol už toho času hercom od ktorého sa niečo očakávalo, ale Leo dostal ťažkú rolu retardovaného chlapca. Taká úloha sa ťažko udržuje v medziach uveriteľnosti tak, aby to herec zbytočne neprehrával. Je to príbeh klasickej americkej rodiny v malom mestečku, ktorá si zažila osobnú tragédiu (obesenie otca). Páčilo sa mi ako si ľudia navzájom pomáhali. Poviem vám, takto to isto nefunguje. Ľudia sa na vás vyjebú, keď to najmenej očakávate a sú plní výhovoriek prečo to museli urobiť. Zbabelosť a ľahostajnosť ich spája. Gilbert Grape niesol na pleciach zodpovednosť za celú rodinu a vysporiadaval sa s tým s úžasným pokojom. Aj Gilbert ale potreboval oporný bod. Film má svoju kvalitu, i keď nepatrí k mojim srdcovkám. Hallström neskôr ale natočil iný absolútne úžasný film.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Klasická príjemná rodinná komédia typická pre Jima Carreyho. Ak máte radi jeho humor, je ho tu dostatok. Asi ma aj prekvapilo koľko parádnych verbálnych vtipov tu bolo. Samozrejme potešil výber partnerky, ktorou bola Carla Gugino. Ju mám veľmi rád. Príbeh je streštený, ale to nijako neprekáža. Sympaticky nereálne. Jediná vec čo ma štvala je, že ešte aj podrbané tučniaky sa vrátia vždy k sebe. Môže to byť, že tučniak má viac citu ako ľudia? A to žijú v mraze 🐧. 3,5⭐️ a 70%.