Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

Petjaa

Udělalo se mi špatně jen co ho uspali.. pak už jsem to jen přeskákala, nemohla jsem se na to dívat, opravdu mě to dostalo a rozdýchavala jsem to asi čtvrt hodiny. Zbytek jsem si přečetla v komentářích. ()

WinnJets

Film na mě zapůsobil naprosto tuctově a to téměř pov šech stránkách. Herecké výkony zde jistě nikoho neoslní, režie jak by smet a ani celková atmosvéra nijak zvlášť nevybočuje. Je tedy nasnadě otázka pročpak vlastně má film tak relativně vysoké hodnocení..? Jako jediná pravděpodobná odpověd mě napadá především to, že i přes všechnu šeď zdejší průměrnosti, se prostě vyklubal na světlo světa opravdu originální nápad a těch je v současnosti (bohužel) velmi poskrovnu... Za sebe dávám nakonec sice jen tři hvězdy, ale v procentech bych to viděl tak na necelých 70% ()

Madlenka26

dvě vady na tomto filmy vidím, jednak čas a jednak konec. Myslím si , že na takové téma by minimálně 10min více jen prospělo, jelikož jsem čekal na konci na nějaké střetnutí Claytona s Sam a vyříkání si z očí do očí, ale to se nestalo, a to musím vzít v podtaz při hodnocení. Celý film byl dobře rozjetý, ale ten konec byl nedomyšleny. A ješět jedna vada a to český dabing Hayden v podaní Aleše Zbořila byl katastrofální! Jinak velice dobrá myšlenka, to tu ještě nebylo :-) 4* ()

Doudis19

Neotřelý námět, podpořený sympatickým obsazením, krátkou stopáží a emocemi překypujícím závěrem. Film, který by pro svou originalitu a báječnou formu zasluhoval daleko větší popularitu. ()

Sfinkter

Pro někoho možná chytlavé, pro mě dosti nezajímavé. Sázka na "šokující" rozuzlení byla asi správná, ale od thrilleru čekám úplně jiné grády. ()

Tosi

Spiklenecká operace a jeden velký, neočekávaný zvrat. Film má naštěstí pevný děj, i když s kýčovitou omáčkou okolo, ale ten neocenitelný nápad a strohá stopáž táhnou film do mírného nadprůměru. ()

Hillock

Asi jsem viděl jiný film než ostatní. Námět je fajn, ale jeho zpracování je tak strnulé, že se nedivím, že jsem usínal. Každopádně, jediné, co si pamatuji, je to, že film je o chlápkovi, kterého anestezie pouze paralyzovala a stává se tak nedobrovolným svědkem své vlastní operace. ()

Tomasso001

Scénář je natolik silný, že dávám 70% i přes ne příliš silné herecké výkony, které celý počin strhávají dolů. Christensen hraje ješte celkem obstojně, ale Jessica Alba opět potvrdila, že její hezká tvářička a tělo platí spíše pro méně náročné role. Atmosféra je místy velmi sugestivní a doufám, že v nejbližší době nepůjdu pod kudlu:-) ()

Beky

Hodně napínavý, hodně povedený po stránce scénáristické, která přebije tupé hereké výkony!! Stopáž filmu je trefná, být to jen o deset minut delší, nebylo by to ono!! Samotný průběh operace je natočen neobyčejně poutavě, budete trpět s hlavním hrdinou!! Nic jiného prozradit nemůžu, byla by škoda, kdybyste něco prokoukli dřív než ve správnou dobu!! Jednou větou: Néééé, neberte mi moje srdce, já jsem při vědomí a tohle strašně bolí!! ()

uiu

Začátek je sice nudnější, ale chápu, že je nutno nám představit postavy, jejich životy a od chvíle, kdy hlavní hrdina leží na operačním stole se konečně začne něco dít a před našimi zraky se rozmotává klubko spiknutí. Opravdu nečekané zvraty, které se tak často v americkém filmu nevidí, bez zbytečných klišé. Prostě paráda. ()

VasaX

Velmi dobrý thriller, alespoň co se scénáře týče. Herecké výkony také nejsou k zahození. Film začíná velmi jednoduše a hezky se "zamotá" a vygraduje. Připadlo mi ale, že celá symfonie byla v rukou nevhodného dirigenta. Na druhou stranu za poslední dobu nebyla má sítnice osvícena zrovna originalitou, a to ji osvítily i dobré kousky. Takže Awake dávám bonusovou hvězdičku za námět/scénář a může se tak vymanit z průměru až ke čtyřem hvězdičkám. ()

Flooyden

Není to bezchybné, ale docela mě to bavilo. Zapojení "snu" do příběhu bylo dobrým nápadem, navíc se mi velmi příjemně dívá na Lenu Olin, další personu, kterou dala švédská kinematografie světu... ()

dANo

Dosť veľa času pri sledovaní tohto filmu som strávil tým, že som sa pozastavoval nad chybami, ktoré tam proste sú... Na druhej strane je to zaujímavý námet a aj keď je krimi zápletka prezradená skôr, ako by mohla, tak sa na to dobre pozerá a je to ozaj napínavé. ()

zdenny

Myslím si, že to byla celkem hovadina. A to proto, že chceme-li natočit film o člověku, který je bdělý v narkóze při operaci, můžeme si kolem toho vymyslet sto dalších příběhů. Je to úplně jedno. Pak jen můžeme doplňovat pocity operovaného. Jedná se mi o to, že když byl film uveden jakoby vědeckým a statistickým prologem, měl se podle mého názoru takto i dál ubírat. Prostě v duchu samotné operace. Vím, že by se to mnoho divákům moc nelíbilo, protože film by musel být víceméně dokumentaristický a tudíž méně atraktivní. Já jsem ale čekal spíš to, než stýskání si v narkóze nad tím, SPOILER: že mi je má dívka (manželka) nevěrná a nechala mne při operaci usmrtit kvůli získání mého majetku KONEC SPOILERU. Závěr filmu nebyl špatný. Ale to všechno již po tom, co mi to jako divákovi už bylo jedno. ()

JohnSmith

Trochu jsem se obával, že to bude nuda, ale mile mě to překvapilo. Sice jsem musel často zavírat oči, protože koukat na operaci mě úplně děsí, ale jinak to bylo moc pěkně natočený, mělo to spád a nápad to byl vskutku originální. ()