Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

TaanStari

Paradoxně jsem při sledování Probuzení usnul :) Nicméně to bylo opravdu únavou a né tím, že by mě film nudil. Lehce nadprůměrné drama s většinou sympatickým obsazením a zajímavým námětem. 3.5* ()

Theoretic

Nejsilnější stránkou tohoto filmu, je rozuzlení. Moment, kdy se divák dozvídá celou pravdu a na povrch se dostanou věci, které si ani nejbystřejší pozorovatel nemohl předem odvodit. Herecky tam nebylo moc co zkazit a na Jessicu se prostě hezky kouká ať už hraje nebo ne a dokonce ani Hayden mi v tomhle tolik nevadil. Doporučuji nepouštět před operací, protože by jste z toho pak nemuseli usnout. ()

tomo41

Skvelá prvá polovica vygradovala začiatkom operácie, ktorý bol veľmi silný. Od tohto momentu však išla kvalita filmu rapídne nadol. Detsky naivná zápletka, ktorá nedala divákovi ani čas porozmýšľať a už servírovala jedno odhalenie za druhým, nepresvedčivé zmeny v správaní postáv a "prázdny" záver. Toto všetko uškodilo inak vynikajúcemu snímku. ()

djfun

Námět samotnej docela good, jenže scénář i režie jsou bíděnka. Jakákoliv hlubší charakterová sonda či třeba paralelní dějová linka nula, zvraty se tu doslova cucaj z prstu a loutky (rozuměj "herci") jsou voděni jak na provázku dle zoufalejch potřeb tvůrců, aby to vše do sebe nějak tak (vykalkulovaně) zapadlo. Při poloviční stopáži by to byl možná solidní díl Black Mirror, ale na celovečerák žalostně málo... ()

Amplifier

Výborně natočené drama. Zaporňáci, kteří vylezli z ulity až ke koncu filmu bych na začátku opravdu netipoval. Ruzné doktorské procedury (jako například nařezávání, rozbrušování a roztahování) mě nedělaly příliš dobře, takže jsem měl v nějakým částech filmu často přivřené oči. Ale i tak to hodnotím velmi dobře skvělá podívaná 80%. ()

Eluin

Film jsem sledoval cestou vlakem z Prahy do Hulína :-) Jinak ve mě nezanechal nic...prostě takové velké, nafouklé nic. ()

Judas

Slabé, moc slabé. Je pravda, že je to dost svižné a po většinu doby se pořád něco děje, ale co naplat, když to co se děje je nic. ()

mala_kea

Dosti zajímavý nápad, ikdyž jsem ze začátku říkal "WTF" ? tohle snad ani nemůže být dobré, ale kupodivu bylo. Film má částečně i sci-fi prvky, které já odsuzuji, ale v tomto případě si to nedokážu bez toho představit. Opravdu napínavý kousek až do poslední minuty-dopuručuji. Hayden ukázal, že prostě hrát umí :) ()

*Colorado

Povedený thriller s hodně nepříjemnou představou o tom, jak taky může dopadnout narkóza - a sice teda nechtěl bych. Tak nějak jsem v průběhu sledování přemýšlel, o čem že to bude a to, jak se věci vyvinuly mě nemálo překvapilo. A jak by mohlo herecké obsazení odrazovat od shlédnutí, tak jsem byl příjemně překvapen. A Jessica Alba je kus! ()

Puol

Zaujímavý námet mi prišiel nevyužitý, chvíľami to je skutočne napínavé. Konečne dobre obsadená Jessica Alba! ()

Katcat

Originální thriller, kde se cítíte celou dobu hrozně sklíčeně...stejně jak hlavní hrdina...ten pocit, když o všem víte a nemůžete se bránit mi furt připomíná moje nepovedené vztahy. Jediné, čemu ubírám hvězdu je, spíš než neschopná Alba, to, že ji Harold vůbec nabral. Vždyť neumí hrát a všichni to sakra dobře vědí. Tím si trochu rejža hodil klacek pod nohy. Jinak teda, bomba bomba bomba! ()

burton

Napínavý, zajímavý, nečekaný, dobrý příběh. Láska je slepá, já vim babi, už jsi mi to říkala tisíckrát.....a je úplně jedno, že můžu dostat nové srdce. To nové bude milovat stejně, jako to staré....když to přežiju. Nebo ne? Podívejte se, stojí to za to! PS: na operaci srdce teď hodně dlouho nepůjdu. ()

Hapretor

Překvapivě zabavilo a nečekaně mi to přišlo i jako zajímavý nápad ... ani jeden herec/čka tady není můj oblíbený ... spíš naopak ... ale bylo to dobré ... to jsem teda nečekal ... dá se říci ... příjemné překvapení ... ()

A_málka

Spiknutí proti bohatému chlápkovi, kdo všechno za ním stojí a co všechno se může stát, když člověk tak úplně není v narkóze. Poměrně chytře natočený film, který má rozhodně šanci nezapadnout. ()

igirazor

Veľmi zaujímavý námet. Pekný herecký výkon Jessicy, a Christensena. Zo začiatku som sa dosť nudil, ale potom to konečne nadubudlo spád aký má byť. Ale aj napriek tomu mi to pripadalo trochu naivné s kvázi dobrým koncom. 60% ()

guri

Zaujimavy namet, ale nie velmi zaujimavo spracovany, resp. mohlo to byt ovela lepsie. Ale na nenarocnu a oddychovu hodinku a pol tak akurat. ()

savage3303

Velmi zaujimavý film. Rozbiehal sa pomaly a nič prekvapivé sa nedialo celý film, ale drží diváka v akomsi napätí čo sa bude diať. Záver film je dosť prekvapujúci a veľa postav odhalilo svoju pravú tvár. Velký záver sa nekonal ale určite nesklamal. Pocit z filmu je skvelí. 3 a 1/2*. ()

Blaogranas

No, hodně netradiční a hodně nečekané. Úvodní půlhodinka směřuje k hezké romanci v předpovídatelných kolejích. Pak ale přijde prudký obrat a film jde úplně jinam a divák netuší, kam až může dojít. Musím uznat, že konec se mi velice zamlouvá a jsem rád, že to dopadlo právě takhle. Jistých 70%. ()