Clayton (Hayden Christensen) je v mnoha ohledech úspěšným mladíkem, má báječnou snoubenku Samathu (Jessicca Alba) a obchody mu jenom vzkvétají. O jeho zdraví se to ale rozhodně říci nedá, zoufale potřebuje transplantaci srdce. Správného dárce pro něj hledá jeho přítel, kardiolog Jack Harper (Terrence Howard). Když ten správný okamžik nastane, dárce je nalezen a operace má začít, Clay zjistí, že anestezie ho pouze paralyzovala, vše kolem sebe vnímá a cítí, ale nemůže se ani pohnout a mluvit a stává se tedy nechtěně svědkem své vlastní operace srdce. Začíná mít pochybnosti, zda je vůbec v plánu doktorů nechat ho přežít. Probuzení je psychologickým thrillerem, který Vás rozhodně nenechá chladnými. (oficiální text distributora)

Sintiroma

COoooool..tak tohle je fakt bomba.Tolik necekanych zvratu jsem naposled zazil pri Skryte identite od Scorseseho.Dobra prace mr. Joby Harolde. ()

necrosrandist

Na pěknou tvářičku Jessicy Alby se dobře dívá, ale jinak její mužský protějšek žádná sláva. Christensen je prostě hrozný dřevo. Nakonec snad nejlepší výkon předvedla Lena Olin, spousta zkušeností a velká vyzrálost. Režijně to mohlo být mnohem lepší... ()

Rosssss

Náhodné přepnutí televize, žádná očekávní a nakonec velice příjemné překvapení. Režisérsky to sice pokulhává a hlavní protagonista je otřesný (ten kluk vůbec neumí hrát a Alba není o moc lepší), ale jinak je to opravdu vyšperkovaná scénáristická lahůdka se skvělým nápadem, kdy každá nová situace naprosto přebíjí situaci předchozí...vyměnit dvě hlavní role (třeba za Jonathana Rhys Meyerse a Scarlett Johansson) a režii svěřit takovému Aronofskymu, to by byla teprve podívaná, takhle ,,jenom" 80%. ()

Ala007

Moc příjemné filmové překvapení!!! Na film jsem narazila náhodou v někdy v noci na ST2 a nedokázala jsem se od něj odtrhnout (i když už bylo nad ránem), což je pro každý film ta nejlepší vizitka. Komorní thriller se skvělými herci a originálním scénářem určitě stojí za vidění. A Hayden Anakin Christensen poprvé od Star Wars dokazuje, že by mohl být skutečně dobrým hercem a že za svůj působivý herecký výkon ve hvězdné sáze George Lucase nevděčí ani náhodě ani trikům ILM :-))) ()

Sentinel

Transplantace srdce připomínající výměnu grafiky v počítači? Tak to tu ještě nebylo! Jasně, je to jen hloupý film, ale vocuť pocuť. Christensena mám rád, jináč bych šel ještě níž. ()

ToxicAli

Překvapivě dobrý thriller. Tisíckrát natočené scény z operačního sálu, zejména vinou béčkových seriálů, už nikoho ze židle nezvednou. Romantické drama milionáře, matky a krásné a milé, leč matkou opovrhované snoubenky také nebylo moc zajímavé. Vše se ale změní uspávacím koktejlem píchnutím do žil poměrně dobře hrajícímu Haydenu Christensenovi. Sledovat operaci z pohledu operovaného, který vnímá vše, co se kolem něj děje, je už úplně o něčem jiném. Když k tomu připočtu nečekaný obrat v chování charakterů a až s detektivní přesností do sebe zapadající střípky děje, nabere projekce úplně jiných rozměrů. Osobně jsem na operačním sále nikdy neležel a teď vím, že rozhodně ani ležet nechci. ()

bmx6

Ze začátku je film trochu romantický.A když pak přijde na řadu transplantace srdce,tak se začne všechno převracet a to se mi začalo líbit.Byl jsem zvědavý jak to dopadne.Ale bohužel ten konec byl předvídatelný.Velice dobrý film pouze tak na jedno shlédnutí.Jessica Alba mě moc potěšila.Je překrásná. ()

Svet_P

Velmi povedený film, ve kterém hltáte lásku zamilované dvojice a v konci přijde absolutní šok. Nelíbila se mi role křehoučké J. Alby, která se ke konci změní v krysu. Vůbec mi to k ní nesedělo. Nápad - dobrý. ()

Kozlowski8

"Každý rok projde na 30 000 lidí tzv. bdělou anestézií, kdy člověk v narkóze vnímá a cítí a je pouze paralyzován v pohybu. Již tato věta v samotném úvodu je úplnou hloupostí, od níž se celý film odvíjí. Tedy film sám o sobě není hloupý, je jenom hloupě natočen, i když potenciál je zde rozhodně slušný. Měl však být uchopen jiným způsobem, a možná i s jinými herci. 55%. ()

petulik

Výborný filmík s zaujímavou zápletkou, ktorý drží diváka v napätí až do konca. Postavy so skvele vykreslenými charaktermi, zvlášť zaujímavo pôsobila mama - Lena Olin. ()

NikaIn

Pre mna to bola jazda ako sa patri,velmi prekvapive zvraty.Zaujimavy namet,co tam po miernich chybyckach,su zanedbatelne.Nic vopred predvidatelne,vsetko sa vyjasnovalo postupne,vzdy prislo nieco nove prekvapive.Ja som nadsena a vdacna,ze som na tuto filmovu jazdu naskocila.Najskor sa to tvarilo ako romanticky film v ktorom vyhra laska a potom to zavratnou rychlostou presedlalo na napinavy krimi thriller s nabojom mystiky.Klobuk dole pred tym clovekom co dostal tuto uzasnu myslienku. ()

PepusGi11._

Zajímavý a originální příběh,to ano,ale něco mi tam prostě chybělo...Hudba v pozadí nemastná,neslaná....Přes půl filmu jsem se nudil,ke konci ale přislo skvělé rozuzlení,které mi ten strávený čas od začátku,do třičtvrtě filmu vynahradilo....Kdybych přepl kanál v televizi a hrál tam tehle film,asi si půjdu dát něco dobrého na zub,posedím na záchodě,projedu facebook a přijdu až tak po té úvodní půl hodince....Další věc-na můj vkus až příliš krátké,z tohoto námětu se dalo vytřískat mnohem,mnohem více....Třeba prodloužit to o to,jak se s těmi svými ''kamarády'' a svou ''milovanou'' po zotavení v nemocnici setkal,celou dobu jsem se na to těšil,bohužel to nepřišlo...50% ()

kacer4

Námet úplne v poriadku, prevedenie už horšie. Povinné pozeranie pre každého, kto nemá rád svoju matku :-). Tuto je to totiž najväčšia hrdinka. ()

veverysiak

Nie celkom chápem všeobecné nadšenie nad týmto vrcholne nedorobeným kúskom, nefunguje ani námet, ani scenár, ani réžia, ani herci, je síce pravda, že mne stačí ešte pred projekciou prečítať v titulkoch meno Alba a užaj sa rozplynie jedenapol hviezdy do vesmírneho prachu, pretože túto bezvýrazovú drevenicu považujem za vrchol preceňovania v hereckom rezorte, lenže tu sa jej nanešťastie prispôsobili všetky ostatné zložky crew, takže 25%. ()

hony23

To si tak ležíte na operačním stole, ale narkóza vám úplně naplno nezabírá, takže vnímáte, co se kolem děje. A začínáte mít podezření, že snahou lékařů možná nebude to, abyste přežil... Celkem originální a pěkně natočený thriller z nemocničního prostředí. ()

MartyS

Velmi dobry thriller plny zvratu, ktere jste necekali.Prvni polovina se rozjizdi pomalu,spise to vypada jak romanticky film o lasce a pratelstvi,ale nakonec dojde ke zvratum,kterym tezce nemuzete uverit, ze jsou pravdive. ()

1lomeno3

Filmy s J. Alba jsou zalozene spise jen na jejim puvabu (kdyz tedy pominu Sin City) a i tady to clovek ocekava hned pri prvni odvazne scene. Jenze pak se rozjede docela solidni thriller, ktery me mile prekvapil. Zadna zbytecna natahovacka, 80min je presne akorat, chvalim :) ()