Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

pz314

Škoda, že by to takhle být v reálu nemohlo. Silly movie.. ale takhle jsem si dlouho nazaplakal. Je to příběh o snu a tom, že svět je v pořádku. A když už v něm jsou křiváci, tak docela hodní, kteří se zastaví po šťouchnutí do zad a začnou hrát na harmoniku. Krásná Keri Russell, šikovnej Freddie Highmore a supr melodie .. která dojímá. Děkuji. ()

Aceboris

Po dopozerani som bol dost v rozpakoch, nevedel som ci som nahodou nedopozeral rozpravku s dobrym koncom. V skutku celkom obycajny pribeh chlapca, ktory tuzi po rodine, po laske, po porozumeni. No v kombinacii s hudbou Hansa Zimmera sa stala s priemeru celkom slusna snimka. Az na sceny dokonalosti maleho genia, hudobne nastroje podlahli jeho genialite a vsetkeho coho sa dotkol ovladal, dokonca pani od filmu tak tomu uverili, ze si nedali pozor a namiesto chlapcenskych ruk v scene v parku, boli muzske ruky, ktore hrali. Vykreslit novodobeho Ludwiga van Beethovena sa autorom vobec nepodarilo a gicovost bola vo filme az enormne viditelne az tak sa snazili. Ziadny zazrak sa nekonal u mna 50% ()

siissii

Film s pohádkovým podtextem, který stojí za to vidět a to i když hudbu naplno neznáte a jen občas si ji pustíte. Prostřední část působila sice krapet nadpřirozeně a zčásti mohla být i více přenesena do reality, ale to nic nemění na mém výsledném hodnocení. Ve filmu jsou krásné písničky, sympatičtí lidé a už to dává celému filmu jiný nadhled. Konec působí sladce, ale trošku hodně fantasticky, přece jen bych chtěla vidět kluka, co ve svých 12 letech (necelý rok po poznání tajů not a akordů) dirigoval svou vlastní symfonickou skladbu s velevýznamným New Yourským symfonickým orchestrem. ()

maart

No čakal som viac. A dočkal som sa len peknej hudby. Jedného mierne preafektovaného detskeho výkonu, jednej nemej peknej tváričky. Celé mi to nejak nesedelo, snád keby som bol mladší t.j. 10-14 rokov :). A je to až prípiš sladké a to mám romantické filmy rád, ale toto bolo za hranicou únosnosti. ()

zebu_cz

Pozoruhodný pohádkový příběh, kde hudba a zvuky hrají stejně podstatnou roli jako herci. Hudba je všude kolem nás, jen se jí stačí dotknout... Škoda některých nelogičností a limonádičkových momentů, ktzeré až zbytečně ždímají emoce. Tohle mohl být opravdu skvostný film! Stačilo se jen odstřihnout z předepsané hollywoodské škatulky. Ale i tak, palec nahoru. ()

Jasmín

Teda ... hudebně není tento film tak silný jako třeba Slavíci v kleci, ale ten neuvěřitelně vymyšlenej pohádkovej příběh mě i tak odrovnal. Rozhodně doporučuji všem romantickým, melancholickým duším. Kouknout můžou i racionální typy, ti však nesmí během sledování zapomínat, že to je pohádka, pohádka, pohádka a žádný jiný filmový žánr. ()

zdenka99

Prekrásne:-) Tento príbeh o hľadaní rodičov ma chytil za srdce. Skutočne nádherná hudba sa nesie celým filmom. Vlastne o hudbe celý film je:-) Chlapec Evan je hudobný génius, zrejme nereálne, ale zázraky sa predsa občas stávajú. Pred rokmi žil Mozart a dnes August Rush:-) ()

enterama

V tomto filme su vykreslene vsetky ludske pozitivne vlastnosti, do "bozskych" rozmerov, preto ma divak dojem , ze sleduje rozpravku. Verim v podobne stretnutia aj ked su malo pravdepodobne , no ak maju ludia nieco spolocne ,v tomto pripade hudbu , z coho je najvecsi a najmocnejsi pocit ... ()

Agora

Na můj vkus až příliš sentimentální a nevěrohodné, a i když se film snažím brát jako pohádku, nijak mě nenadchl. Jediný, na kom mé oko spočinulo se zalíbením , byl charismatický rozervanec Jonathan Rhys Meyers ()

Doskyc

Od chvíle, kdy jsem si film pustil poprvé, téměř denně s nadšením sleduji vybrané scény, kdy August Rush hraje na kytaru. Tento film mne jednoduše posadil na zadek. Na Augustovo seznámení s kytarou Roxy, zpívající holčičku v kostele, píseň Jonathana Meyerse "This time" (kterou poslouchám denně v autě) a v neposlední řadě duet Augusta a jeho otce v parku, se rád podívám vždy a všude znovu a znovu. Obrovskou pochvalu zasluhuje také Alfred Highmore, který v patnácti letech předvedl naprosto nevídaný herecký výkon. ()

jobina

No jo, no jo, jsem romantik, citlivka, měkota - no jen si rýpni. A proč ne? Samozřejmě naivní, ale spojit tu naivitu s hudbou, nevinností a láskou? Nejsem cynický, otrlý ignorant... ()

ghostwo

Děs a hrůza.Úlet. Ten kluk mi lezl neskutečně na nervy. A při tom by stačilo tak málo, jak mu pomoci, aby ve všem neslyšel hudbu. Vhodně zvolená medikace. Čekal jsem hodně a nedostal téměř nic."Řekl, že jde za hudbou, že mu to poradil měsíc, asi není normální" - souhlasím. ()

in flames

obalom a spracovaním môže film budiť dojem, že ide o americký nasladlý brak, ale vôbec to tak nie je. Kedže ide vlastne o klasickú rozprávku zasadenú do moderného sveta nieto dôvodu vytýkať drobné nelogickosti či naivitu. Hudobné pasáže sú nádherné a myšlienka, že hudba spája je aj moja životná filozofia takže bez dlhého premýšľania 5 hviezd. Robin Williams ako vždy originálny a nečakane záporný.... ()

pedrossa

Nechytlo. Nevěřil jsem skoro nikomu, asi jsem moc stižen 25 lety muziky v těle. Přeslazený, nedomyšlený, nedojímavý. Pláču u každý druhý blbosti. Zázraky a muziku miluju - v tomhle se oboje odehrává v natolik vzdáleném paralelním vesmíru, že mi ani neukáplo. Je mi líto. ()

el.bee

Krásná hudební atmosféra...možná, že kdyby autoři ponořili příběh do Vánočního období, mělo by to ještě hlubší kouzlo. Já jako nadšenec hudebních filmů, jsem se bavil. Jinak je to tipicky americky, kýčovitý, dokonalý konec. Matka pozná hudbu svého syna, on pozná její basu...a táta za nimi pospíchá, až se všichni sejdou na jednom místě, v davu mezi tisíci new yourčany, kam je nesvedla obrovská náhoda, ale láska. Škoda. Jonathan Rhys zahrál skvěle. Zasloužilo si to realističtější konec a film by zapůsobil více. I na všech pět hvězdiček. Takhle musím dát "jen" čtyři. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky