Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

illilay

ano je to nerealne, je to nelogicke a da sa povedat, ze len snove... no zaroven uzasne... ja rada verim rozpravkam a milujem hudbu, cize tento film ma naozaj dostal... pribeh je naivny, no uzasny a mozno by si zasluzil este o kustik vyssiu kvalitu spracovania... no stale nevidim najmensi dovod preco by som si nezasnivala aj s otvorenymi ocami ;) ()

B.B.Blue

Tak to bylo moc... Film, jehož příběh by byl tolik přeplněn kýčem a patosem jsem ještě neviděl. Jedinej důvod proč tomu nedávám odpad je fakt krásná hudba, ale i ta zní jakoby NAD filmem. Díky celýmu příběhu, kterýmu nevěříte ani vteřinu, nevěříte ani tý hudbě - že skutečně vychází od těch postav. Kdyby z toho udělali 3 hodinovýho Foresta Gumpa, bylo by to náhderný, takhle je to všechno až moc honem a tím víc nerealistický... ()

martydivis

Každý si něco prožil a něco prožije. Podle mě tento příběh ukazuje víc než jen talent, umění a lásku, která vede všechny tři hlavní postavy kupředu a ke šťastnému konci. Samozřejmě skvělá hudba ! Mám rád pouliční kulturu. Respekt. ()

Sydrian

Tak tenhle film se mi moc líbil, byl krásný a na konci se mi chtělo brečet štěstím :) To že se dva lidi potkají jednou za život a ještě zplodí dítě je úžasné. Když jsem se dozvěděla co ten její otec udělal chtělo se mi nadávat. Chápu e chtěl aby měla kariéru ale byl to podraz. A strašně se mi líbilo že z Freddieho udělali druhého Mozarta. Jak slyšel hudbu všude kolem sebe prostě dokonalý. A Robin Williams tak ten mě překvapil v roly záporáka vůbec mi tam nebyl sympatickej ale jinak ve všech filmech je dokonalej. A ten konec ten byl opravdu dokonalej když se tam jeho rodiče setkaly a on se nakonec otočil, jako by poznal že to jsou jeho rodiče. A to bylo asi nejlepší. ()

Tobias_Sin

Ke konci už se mi nedostávalo slov.. Krásný film o lidech, kteří pro hudbu žijí, vnímají a hrají.. Z herců mě Robin Williams hodně zaskočil.. toho ,,záporného" chamtivce jsem mu věřil.. Skutečně zajímavý film s podmanivou hudbou! K celkové dokonalosti stačil už jen poslední krok.. ()

kixxinka

Úžasná pohádka o chlapci,který hledá rodiče a dvou mladých lidí,kteří hledají jeden druhého a i svého syna. Jak už to v pohádkách bývá, vše nakonec skončí hapyendem a všichni se shledají. Film, u kterého si člověk odpočine a nechá se ponořit do děje. Hvězdné obsazení : Freddie Highmore, Jonathan Rhys Meyers, Keri Russell a Rob Williems zaručují, že se nebudete nudit. ()

Dominique55

Včera jsem se podívala na film: Melodie mého srdce a byla jsem z něj okouzlená, omámená, ohromená, no prostě přímo nadšená! Tak duchaplný a půvabný film, který mě chytil za srdce už od prvního momentu, jsem už dloouho neviděla. Opravdu je to nejlepší a taky asi i nejdelší film za poslední dobu a věděla jsem to hned jakmile jsem viděla ten název, protože si myslím, že už ten mluví svou krásou sám za sebe. Všimla jsem si však, že se v komentářích pod tímto filmem lidé pořád dohadovali o tom, že je to pohádka a to mě tak trošku zaráželo, odrazovalo a ani nesedělo. Jelikož mě to jako pohádka vůbec nepřijde. Vždyť proč by nemohla existovat láska na první pohled? Já jí tedy nezažila, ale znám pár lidí co ano. A proč by někde ve světě nemohlo být takto odhodlané dítě, plné neutuchající víry v to, že jednou najde své pravé a milující rodče?Člověk když bezmezně věří a když odkládá plány Vyšší inteligenci, může se stát i hotový zázrak. A proč by nemohl něčí otec zfalšovat dceřin podpis k adopci? Kolik takových lidi běhá po světě a dělá totéž?Proč by tak malý chlapec nemohl být tak inteligentní, chytrý a doslova geniální?Ono když se dají dohromady 2 muzikantské geny, tak proč by ne? A proč by se nemohli lidé střetnout a najít prostřednictvím hudby? Vždyť hudba od dávných věků lidi spojuje a sjednocuje, to je její normální a přirozenou vlastností. Sám život je hudba o tom se nás snažil přesvědčit i Freddie Hughmore v tomto ojedinělém příběhu. Všechny ty symfonie, které v celém tom filmu zazněly byly přímo dokonalé a tak jsem si je chtěla okamžitě stáhnout, jenže mi to nešlo, proto jsem si je dala alespoň do složky oblíbených videí na youtube. Freddieho Highmore v tomto případě v podání malého génia, nemám moc ráda. Tento herec mi není sympatický, ale myslím si, že sem byl dosazen schválně, protože není vzhledově ani tak moc hezký. Čímž chtěli asi říci, že ani mnoho slavných umělců neoplývalo nějakou vyloženou vnější krásnou jako spíš tou vnitřní, tím jak byly jiní, svý, ojedinělí a vyjímeční. Tento snímek mě doopravdy pohladil na duši, rozplakal při krásných, pravdivých větách a při tom když se tam všichni ti lidé do té hudby vložili takovým radostným a úplným způsobem, že se v té jedinečné chvíli doslova vyžívali. Jediné co mě trošku rozesmutnilo bylo to, že jsem nemohla už vidět to jak Layla řekla svému partnerovi, že ten malý geniální klučík je vlastně jeho syn. A teď vám tady vypíši ty pěkné věty, které mě z celého filmu nejvíce oslovily: Někdy se vás okolní svět snaží připravit o vaše schopnosti. Nevím odkud to přichází, ale dává to mému životu smysl. (V mém případě je to tedy láska) Slyší mě jen ten, kdo umí naslouchat. Čím chceš v životě být? "nalezený"O:-)(tak obyčejné přání) Potom tam byli i dost dobré dvě hlášky: Kolik prezidentů(peněz) jsi dostal?:D A proř už nehraješ? upadly ti snad prsty?:D(véélka pravda položena prostřednictvím otázky) Dále mě osobně ten film sdělil, že: Když něco usilovně hledáš, tak to nenajdeš, dej tomu volný průběh a úspěch tě nemine.(Matka hledala svého syna, zatímco jeho otec k němu došel jen tak "namátkově") To, že se někdy věnujete více někomu jinému, neznamená hned, že toho druhého už nemáte rádi. (Když se Robin Williams věnoval více Augustovi, než těm ostatním dětem) Člověk, když neodůvodňuje ničím své zvláštní chování, nemůže se potom divit, že je od ostatních středem posměchu, protože si to lidé nedokáží nijak vysvětlit i když tento malý kluk to zrovna nepovažoval za tu největší tragédii, která ho v životě postihla.( šikana na Augustovi) Také to, že i když v tomto filmu hrál Robin Williams záporňáka, tak většinu pravdy, nám sdělil on. () (méně) (více)

BStone

Pohádka to je,o tom žádná diskuze.Otázka zní : A proč ne? To,čemu říkáme pohádka, je jen jiná verze reality, stejně jako naše realita je jen jinou verzí pohádky...Je to o hledání sama sebe, o hudbě, o rodině, o lásce. Film na nedělní odpoledne, podaný docela příjemnou formou. Určitě neurazí,a možná lehce nadchne...50% ()

janejudyjune

Srdeční záležitost. Myslím si, že pět hvězdiček mluví samo za sebe. Když jsem se na tento film dívala, donutil mě se zcela mimovolně smát i plakat. ()

Senátor

Neuvěřitelně dojemný film s příběhem, kterému sice neuvěříte, ale díky působivé hudbě a výbornému hereckému obsazení i vedlejších rolí, budete věřit v jeho dobrý konec. Komu jsem věřil vše, byl Robin Williams v roli hamižného a bezskrupulózní ex-hudebníka s rezavými geny. Jonathan Rhys Meyers umí zpívat jako rocková hvězda, věřili byste tomu?! Pokud stále věříte, že váš partner nikdy nepláče, tento film to určitě ověří ()

m.dodoss

Opravdu je tento film pro mě velmi krásný počin. Už jen proto, že ve mě vyvolává tu dětskou naivitu kterou postupem let ztrácíme. Krásný film, který dojme i pobaví ()

Orech

Hudba vo filme skvelá, mladý presvedčivý, námet rozprávkový. Aj milý film by z toho vznikol, keby koniec nezaklincovali zopár nepresvedčivými momentami... inak ma to bavilo, veľmi, hudba to ťahala... Ale posledné stránky scenára si mal prečítať a upraviť niekto, komu to viac myslelo.. škoda.. ()

Debreno

Anotáciu ku filmu je pôsobivejšia ako samotný film. Film samotný je už len na tácke položená gýčovitá emócia, ktorá je ako ukradnutá z filmu podľa R. Pilcherovej. Dej je nepríjemne predvídateľný a charaktery sú nielenže nedostatočne vykreslené, nie sú vykreslené vôbec. Vzťah ku nim by si divák nevytvoril, ani keby film trval 4 hodiny. A hudba? Toto má byť film, v ktorom je ústredná postava mladý hudobný génius študujúci na Juliarde, írsky rocker a špičková violončelistka? Hudba je zle pospájaná, z vážnej hudby tam zaznie akurát tak fragment z husľovej partity J.S. Bacha (hranej na čele) a pár taktov z violočelového koncertu E. Elgara, všetko ´"plynule" prechádzajúce do gitarových odrhovačiek. Inak je to stále nechutná zmeska mizerného popu, ktorý by akurát tak mohli hrať pred obedom na jemných melódiách. Vrátane hudby M. Mancina. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky