Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

akcul

Někdy je méně více. Ze sladkého kýče o lásce, hledání a hudbě - který každý očekáváme - je přeslazený přešlehačkovaný superkýč, plný zbytečných překombinovaných náhod. A mě to rušilo, že jsem ani jednou nenatáhla moldánky:-) Trošku vážněji - je to opravdu milý film s velkým srdcem, nadějí a snad i posláním, a určitě stojí za podívání nejen kvůli hudbě (téměř samostatná, leč neviditelná postava filmu), ale především kvůli dětským hrdinům. Freddie Highmore je zlatý, kde se objeví, a pak je to kouzelná Jamia Simone Nash! PS: Tímto se August Rush stává žhavým kandidátem na vánoční program naší komerční TV! ()

Emilii

Viděla jsem film za posledních 5 dní čtyřikrát, je to skvěle zahraná pohádka!!! Ten malej kluk (Freddie Higmore) je tak vopravdovej a suprovej - už v Karlíkovi se mi moc líbil - fakt to umí, věřím mu každej pohyb, a to je skvělý!!!! Hudba je dobře nastříhaná a moc pěkná, takže ti dva: Keri Russell a Jonathan Rhys Meyers, to už jenom donebeska dotváří!!!! Je to milá pohádka, ale proč né, sakra snít to je to nejkouzelnější co máme a musíme mít!!!!! Jinak to s náma půjde fakty z kopce, proto jsou nejšťastnější děti - umí nádherně snít!!!! A pokud nám to zůstane i do dospělosti - no tak to je potom bomba!!!! ()

pOne

Docela pěkný pohodový film pro celou rodinu s prvky Olivera Twista. Tomu, abych dal filmu vyšší hodnocení brání pasáže, které jsou moc přitažené za vlasy a kde má realita dovolenou. Jedná se především o ty části, kde se za každou cenu přehnaně hraje na notu patosu, romantiky za každou cenu. U mě tyto snahy vyznívaly do prázdna a byly kaňkou na jinak pěkné rodinné podívané. Povedené jsou pasáže spojené s vnímáním okolních zvuků chlapcem. ()

jokerik

Bojím se to říct veřejně, abych nebyla označena za pe****la, ale Freddie Highmore je opravdu krásný (a velice nadaný) klučina! Dojemná - moderní pohádka s lehkou nadstazkou a podkreslená troškou fantasie. I slzička ukápla. Doporučuji na takový ten příjemný a klidný večer s rodinou. ()

Alice Ashley

Jonathan Rhys Meyers, kterého já znám jen jako Jindřicha VIII. ze seriálu Tudorovci, si mě v tomhle filmu jako irský zpěvák Louis Connely naprosto získal. Ne jen že byl tenhle snímek o hledání kouzelný a dojemný, ale bylo v něm i něco, co naprosto miluji a to je hudba. Šokovaně jsem zírala na obrazovku u každé hudební scény ať už při písních rockového zpěváka Louise nebo skladbách malého mozarta Evana. Herecký výkon malého Freddieho mě uchvátil stejně tak jako krása okouzlující Keri Russel. Proto mi nezbývá nic jiného než si stáhnout soundtrack a dát 5 hvězdiček..:)))) ()

suertuda

Romantická pohádka, která se však zdržuje tradičně romantických dialogů a namísto toho je nahrazuje nádhernou hudbou a bezkonkurenčním vizuálním zpracováním. V některých případech jsou opravdu slova zbytečná a tento film je toho jasným důkazem. Doporučuji koukat v dostatečně melancholické náladě, pak jsou opravdu slzičky na krajíčku :) ()

hodbodka

Naprosto neuvěřitelný příběh, ale rozhodně v dobrém slova smyslu. Koukala jsem na to tak, že je to sice nepravděpodobné, ale opravdu se mi líbilo, jakým stylem to bylo natočené a ten příběh byl prostě krásný. Pokud máte náladu se podívat na romantický příběh, který má však hodně zápletek a ještě máte rádi hudbu, tak přesně tohle je ten film, který tyto požadavky splňuje. Samozřejmě je lepší nad tím opravdu nepřemýšlet, zda to je reálné, nebo ne, ale prostě se nechat unést :) ()

lektvar

skuor uverim v godzilu ako v pribeh tohto filmu, a nech si hovori kto chce co chce nehralo sa to prave n a rozpravku. Minulo sa to zanru. ()

Anjunja

Na doporučení - nicméně neměla jsem v to moc důvěru - Ale film mě nakonec okouzlil Freddie je prostě talentovaný mladý muž =) stejně jako jeho postava =) ()

Stauff

Film jsem zaregistroval úplnou náhodou. A musím říct, že svoje procenta, svoje hodnocení si bezezbytku zaslouží... Klišé, to je slovo , které jsem v jiných komentářích četl hodně často. Ale proboha, jak jinak byste tenhle příběh, tuto pohádku, chtěli natočit??? ()

Oudis

Odpočívej v pokoji Robin Williams, RIP! :-( Nádherný film na jeho poctu s krásnou hudbou. Tímto děkuji ČT za uvedení tohoto filmu na jeho památku. *21.7.1951 - #11.8.2014 PS: Krásný film, který oslavuje hudbu (ale moc jsem jich neviděl, to se přiznám), super příběh, režie, kamera, HERCI! ()

tsatsiki

Výborný film, který já řadím s Forrestem Gumpem a Vykoupením z věznice Sawshank mezi to nejlepší, co bylo, kdy natočeno. Výborný výkon Freddieho Highmora, který hledá své rodiče pomocí hudby a skvělý výkon Robina Williamse. Skvělý zážitek doplňuje výborná hudba a dabing čt. ( původní dabing na dvd se mi tolik nelíbil.) ()

vodkasesemte

jé, tady jsem se zase strefil, asi mám cukr prostě rád - tohle je moje vlajková lod mezi sladárnami! nevím, co mě zaujalo dřív, jak si to hezky rozdali, a pak se dlouho neviděli, nebo to geniální děcko, které se prozpívalo až k talentovaným rodičum? nevím, byla to směs euforie a naplněných očekávání, jako by ten příběh psal život sám! dokonce si pamatuju, kdy jsem to viděl - na Vánoce 2010 (takže mi ještě šla televize). jsem zvědavej, až se na to podívám podruhý, jestli se náhodou nepotkáme ve sprče s Phobií! ()

lwp

Mladý výborný, mama dobrá, len ten tata mi tam nejak nesadol, ale to bude asi otázka hudobného vkusu. Inak velmi príjemná vecička ktorá myslím poteší davy. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky