Setkání Lyly (Keri Russell) a Louise (Jonathan Rhys Meyers) v New Yorku je osudové a noc, kterou spolu tato krásná violončelistka a irský kytarista stráví, je pro oba nezapomenutelná. Lylin otec o jejich lásce ale nechce slyšet a vezme dceřin osud do svých rukou. Díky němu se tedy Lylin a Louisův syn Evan „August Rush“ (Freddie Highmore) dostane hned po narození do sirotčince, kde sní o svých nepoznaných rodičích. Evan má obrovský hudební talent, hudbu slyší všude kolem sebe a jednoho dne ho dovede i do New Yorku, kde nezůstane dlouho bez povšimnutí. Začne studovat na prestižní hudební konzervatoři a díky hudbě se dostane dokonce i k vytouženému cíli, kterým je setkání s jeho rodiči. (oficiální text distributora)

gabin(a)

Viděla jsem včera v TV a jsem šťastná, že jsem si tuto ňamku nahrála! Bála jsem se hodnocení zde typu slaďák, doják atd. a jsem příjemně překvapená. Freddie Highmore je neskutečný, on je dojemný už jen tím ksichtíkem. Nikdy jsem neviděla tak krásné vizuální ztvárnění hudby!Bezva zážitek a překvapení o Vánocích - svátcích x-té recyklace. Nechat se dojímat takhle, to se mi líbí! ()

U_S_O

Hudba je všade okolo nás. Jediné čo musíme urobiť je počúvať. A presne to som aj po skončení filmu robil - podvedome (aj vedome :) som na tú vetu myslel a počúval. Posledných niekoľko minút filmu naozaj stálo za to ale rozbiehalo sa to veľmi pomaly. Preto "len" za 4* (80%). ()

c.tucker

Ten film je naprostý slaďák se vším co k tomu patří, ale mě strašně chytnul a nepustil mě až do konce. Sympatická hudba, která dodávalu tu pravou atmosféru, že mě z ní až mrazilo. Herecké výkony na jedničku a Freddie ukázal taky své jak to umí jen on. ()

Eviator

Nějakým způsobem se mě to dotkla ta sladěnost hudby a nádherného rodinného setkání. Viděno na zlínském festivalu 2008. ()

filmharmony

muzikou naplněná srdce jsou skutečným pokladem života... Evan má dar rozdávat co tóny stačí... muzika... když jsem poprvé viděla scénu, jak ten malý kluk hraje na kytaru jako na bicí, byla jsem doslova očarovaná... nádherný nápad... filmový i hudební... skvělá kamera... nevěrohodnost příběhu? a co? ...je náš oblíbený Forest uvěřitelný? a další a další... stačí nemyslet a jen se ponořit... ()

Radiq

Tak nevím, co je na tomhle filmu tak úžasnýho. Zpěv a hudba interpretovaná Jonathanem Rhysem Meyersem byla kýčovitá, umrčená, kňourající hňudba. Dítě sirota bylo ze začátka hrozně filozofický a mělo kecy, jak kdyby chrápalo v knihovně. Přitom obyčejnej capart. S talentem. Ale nejhorší je to, že celou dobu je vám jasný, jakým směrem se bude děj ubírat a jak to nakonec dopadne. Mezitím se vás tvůrci budou snažit ohromit tím, že geniální skladatel vymýšlí hudbu ze všeho a je geniální. Mě to zas až tak geniální nepřišlo. Snažím se hledat nějaké klady, ale je jich hrozně málo. A hudba to určitě není. Leda tak pro zamilovanej páreček nebo jinej páreček, pro něž je tento film jak dělanej. No... hlavně pro tu holku. PS: a pohádky já nemusím. ()

misulka03

Tento film mě jednoduše zbavil slov, vážně jsme nevěděla jestli mám brečet nebo se smát. Ale každopádně mě uchvátil. Od začátku do konce byl zajímavý, nenašla jsme tam kousíček, který by byl odfláknutý. Příběh geniální, samozřejmě náhoda, jak se všichni sejdou, že osobě nevědí atd. Je nelogická, ale který film není tak trochu přihraný. Mnozí tuto podle nich pohádku odsuzují za její přeslazenost atd. Já však pouze tvůrcům tleskám. Jo jedná se o romantickou pohádku pro dospělé, ale z tohoto filmu srší takový klid a láska nejen k rodině, ale k hudbě, která tady hraje hlavní roli. Jsem naprosto nadšená, takže mé hodnocení je snad jasné :) ()

Susinnon

Asi iba mne sa to zdalo tak trošku trápne. Áno, príbeh hovoriaci o tom, že hudba ti nájde stratenú lásku, je pekný, ale... Čo z toho, keď ma to vôbec nechytilo za srdce? A ešte mi to strašne pokazil dabing, takže som sklamaná, čakala som veľa, veľa emócií... ()

bartias

Melodramatickou pohádku o odloženém klučíkovi, který je díky muzikálním rodičům virtuózem, evidentně cílí především na ženské publikum. Na některé muže těch šťastných shod okolností, jemných tónů vážné hudby i sladkobolných rockových balad může být moc. Robin Williams ve vedlejší roli zkouší zopakovat svůj oscarový úspěch. ()

tom88

Dobré herecké obsadenie, veľmi pekný a príjemný príbeh. Dej, ktorý nenudí a skrýva sa v ňom vnútorná sila, sila ísť za svojim snom. Highmore je okúzľujúci, Williams zase nepríjemný a chamtivý. Fajn hudba, fajn atmosféra. Film, ktorý sa oplatí vidieť. Podobne ako vo filme Parfém využíval hlavný hrdina svoj čuch, August využíva svoj sluch. 75% ()

danliofer

Hudební pohádka pro dospělé i děti... Výkon Freddieho Highmorea v roli Augusta Rushe je absolutní nadstandard. Snad jen to dirigování ještě nechytil do rukou :-) ()

Copacabana

Ohromujúci filmový koncert, mala som zimomriavky snáď pri každej piesni, kvalitné herecké výkony, strih, no darmo rozprávka nerozprávka hudba a láska sú navždy prepojené. ()

Estrellita

Velmi příjemná pohádka s nádhernou hudbou a dobrými herci. Nelogičnost a naivitu neberu v potaz, tady to prostě není až tak důležité. Něco tomu ale chybělo - to, co mě jindy nutí k slzám. Dala bych 3* ale za tu okouzlující hudbu musím přidat. ()

Khumbac

No oni potřebovali vložit obraz(film) do hudby, proto tak moc zpomalené záběry. Hodnoďme vlastně jen ty skladby. Mě dnes po vepřoknedlozelo tato muzika příjemně uklidnila. ()

Skuby47

Pohádka o nadaném dítěti a jeho hledání rodičů a místa v životě, plná fantazie, skvělých hudebních i hereckých výkonů. Nutno připomenout vynikající kameru a dokonalé sladění obrazu s hudbou, která zde hraje, jak vyplývá i z názvu, hlavní roli. Emocionální konec filmu, ačkoliv byl očekávaný, mi nepřipadl nijak kýčovitý. Dojemný film. ()

ecceHOMMO

Film o ceste malého chlapca za melódiou svojho srdca-za svojou rodinou. Malo to svoje čaro, okúzlenie, dokázalo to nadchnúť i dojať, malo to príbeh aj pointu. A film zanecháva aj posolstvo: " Hudba je všade okolo nás, jediné čo musíš je počúvať." ()

Kamkon

Pozitivní a velmi příjemné poselství o všeobjímající hudbě, která spojuje lidi. Většina lidí si v tomto filmu najde svoje téma, neboť je zde obsaženo několik rovin poselství (já také slyším hudbu skoro všude a toto pojetí je její hezké zpodobnění. Jonathan Rhys Meyers v roli lepšího zpěváka než většina české populární scény, Keri Russell jako překvapivě silná osobnost (nesložila se jako většina ostatních ženskej, když přišla o dítě, (já sama jsem holka, takže žádnej šovinismus) a také zajímavá paralela pro nás Čechy, že její filmové příjmení zní Nováčková, tedy že by opravdu co Čech (Češka) to muzikant? :))) a hlavně kouzelný, přesný a vůbec ne hrající, plachý, věřící a nakonec díky odhodlání a vlastní trpělivosti nalézající Freddie Highmore a zajímavé songy, paralely a spojení mezi nimi, prostě hudební film jak má být, i když se místy trochu vleče a Robina Williamse bych nahradila někým přesvědčivějším. Tak běžte ven a poslouchej hudbu, která je všude kolem nás. Stačí jen poslouchat ()

Karush

Sú filmy, ku ktorým netreba slová, aj bez nich si obstoja svoje miesto. Nie hlboké myšlienky alebo dobre napísané dialógy robia tento film nezabudnuteľným. Veľa ľudí z nás veria v niečom vyššom, pre nás nevysvetliteľnej sile, či už je to Boh, osud, zázrak, náhoda, nazvime to každý po svojom, celý film ovplyvní isté čaro, až do samého konca dobrepadnúcim pocitom napĺňa diváka. Toto čaro nie je nič iné ako hudba, a všetky predstaviteľné až divne vyzerajúce formy hudby. A samotný posledný koncert je jedinečným zážitkom. Hudba symfonického orchestra ťa zanesie do bezstarostného života, kde len okamih, pocit má vplyv. A, že záver je bez očakávaného objatia a slzy prelievania, a predsa to nie je potrebné, aj bez toho vieme, že sa podarilo poslanie, čo nie len ich, ale aj nás očarilo. Zriedkavý, zo srdca idúci film to je, po ktorom ešte aj po samom konci počujeme melódiu nášho srdca. ()

Struhy odpad!

Čeho moc toho moc. Chápu, že to je film spíš pro něžnější polovičky, tohle bylo ovšem přespříliš přeslazený. ()

Oscary 2008 - Výsledky

Oscary 2008 - Výsledky