Loď stínů

Náklad

Thriller / Drama / Dobrodružný

Španělsko / Velká Británie / Švédsko, 2006, 95 min

• insurgentes

Tenhle film jsem si stáhnul kvůli Luisi Tosarovi, který je tu krásně zarostlý jako v roli narkobarona v Miami Vice, kde si mě získal. Tady hraje kuchaře, o něco komunikativnější figuru než v Mannově kriminálce pro šampóny, ale přesto neřekne víc než pár vět, povětšinou stále opakuje "jdi do své kajuty, zamkni se a spi". Zbytek filmu jsem nějak nepochopil, přibližně každých 10 minut hoděj někoho do vody nebo někdo jiný zase zmizí beze stopy. Vůbec nevím, o co tam vlastně šlo, a ten závěr, ten mi v tom jasno neudělal už vůbec. Škoda, protože kdyby to mělo hlavu a patu, Luis Tosar tomu mohl dát správnou šťávu.(15.2.2014)

• Phobia

Lhář, zloděj a rváč, prostě skvělý kluk, se řízením osudu a hlavně vlastní blbostí dostává na loď plnou papoušků a úchylů. Takhle stručně se dá shrnout prvních cca 40 minut filmu, než přišel reklamní blok a Phobia "jen na chvíli zavřela oči", aby je otevřela zhruba o hodinu a půl později. Upřímně se nedokážu rozhodnout, jestli by "Cargo" stálo za dodívání nebo si unylé tempo a neslanou, nemastnou zápletku udrželo až do úplného závěru. Možná to někdy zjistím, zatím je dojem rozpačitý.(15.8.2011)

Ten film disponuje veľmi zaujímavým námetom a ešte zaujímavým hereckým obsadením. Okrem toho, obsadenie je výrazne multikultúrne, jedna zaujímavosť stojí za zmienku. Totiž keď sa dvaja herci stretnú dvakrát v tom istom filme, to nie je až taká senzácia, ale aby to bolo v tom istom roku, produkčne úplne odlišnom a zároveň príbehovo podobnom filme s tým, že oba sa odohrávajú výlučne na mori, tomu poviem náhodička. K filmu asi toľko, že námet zostal len pri prívlastku zaujímavý. Ostatné vlastnosti ako napríklad dobre spracovaný, či pútavý mu však pripísať nemôžem, čo je pomerne dosť veľká škoda, pretože herci hrali dobre, technické zázemie a spracovanie (kamera, kulisy) bolo na dobrej úrovni. 70%.(7.7.2009)

• AxelWers

Nie zlé, ale čakal som viac mysteriózny príbeh. Hodnotenie by potom bolo výrazne vyššie.(15.1.2013)

• BMAJTZ

Na můj vkus trochu přehnané v porovnání s tím, jak se ten film vážně bere. Pointa celého filmu me tak spíše nakrkla nežli šokovala.(5.8.2010)