Loď stínů

Náklad

Thriller / Drama / Dobrodružný

Španělsko / Velká Británie / Švédsko, 2006, 95 min

• Phobia

Lhář, zloděj a rváč, prostě skvělý kluk, se řízením osudu a hlavně vlastní blbostí dostává na loď plnou papoušků a úchylů. Takhle stručně se dá shrnout prvních cca 40 minut filmu, než přišel reklamní blok a Phobia "jen na chvíli zavřela oči", aby je otevřela zhruba o hodinu a půl později. Upřímně se nedokážu rozhodnout, jestli by "Cargo" stálo za dodívání nebo si unylé tempo a neslanou, nemastnou zápletku udrželo až do úplného závěru. Možná to někdy zjistím, zatím je dojem rozpačitý.(15.8.2011)

Ten film disponuje veľmi zaujímavým námetom a ešte zaujímavým hereckým obsadením. Okrem toho, obsadenie je výrazne multikultúrne, jedna zaujímavosť stojí za zmienku. Totiž keď sa dvaja herci stretnú dvakrát v tom istom filme, to nie je až taká senzácia, ale aby to bolo v tom istom roku, produkčne úplne odlišnom a zároveň príbehovo podobnom filme s tým, že oba sa odohrávajú výlučne na mori, tomu poviem náhodička. K filmu asi toľko, že námet zostal len pri prívlastku zaujímavý. Ostatné vlastnosti ako napríklad dobre spracovaný, či pútavý mu však pripísať nemôžem, čo je pomerne dosť veľká škoda, pretože herci hrali dobre, technické zázemie a spracovanie (kamera, kulisy) bolo na dobrej úrovni. 70%.(7.7.2009)

• bourec

Zase sem se ukázal jak debil.Film jsem nahrál na vhs z tv barrandov,a koukal jak pitomec,co to je za pí.....u!Nezábavné,ulítlé,prostě dost hrůza.A po polovině film už jen projel rychloposuvem,a rychle zapomenul.10%.(3.2.2010)

• Pepinec

Atmosféru by to mělo, pošuky také, zápletka se rovněž dala vypozorovat, no ale co ta pointa, vážení? Vždyť já se na to koukal, na mou duši, že jo! Ale asi se nestalo nic jiného, než že uuuplavala...(29.5.2012)

• Olík

Česká distribuce si řekla, že přece nebude Cargo překládat jako Náklad a divácky vděčnějším názvem Loď stínů někoho nachytá na temné až hororové dobrodružství. I když nakonec ani Loď stínů není až tak úplně mimo mísu – Cargo nechává téměř celou svou stopáž diváka přemýšlet o pointě a jakous takous atmosféru filmu také nelze upřít. Takže do postýlky po náročném pracovním dni, proč ne?!:)(17.8.2011)

• - Natáčení probíhalo v Barceloně ve Španělsku a Jižní Africe. (Cheeker)

• - Daniel Brühl předaboval vlastní roli i do verze, ve které se mluví kastilskou španělštinou. (Cheeker)