Loď stínů

Náklad

Thriller / Drama / Dobrodružný

Španělsko / Velká Británie / Švédsko, 2006, 95 min

• Stoka

Tady mám menší problém,ono Cargo nebylo už tak úplně špatný,taká až oddychovka která by měla udržet diváka v pozornosti,ptž do konce pořádně nevíte jak to skončí....Hlavní aktér byl až moc zvědavej,což se vyvíjelo dění,jinak nic...Na lodi nebyla parta moc normálních lidí když tam jeden chlápek masturbuje u papoušků :D...Hodnocení málo a procentuálnost je tak akorát....proto to ani nebudu hodnotit **-***-málo a moc....No......Nic moc,ale něco to mělo...:)(8.6.2012)

• BMAJTZ

Na můj vkus trochu přehnané v porovnání s tím, jak se ten film vážně bere. Pointa celého filmu me tak spíše nakrkla nežli šokovala.(5.8.2010)

Ten film disponuje veľmi zaujímavým námetom a ešte zaujímavým hereckým obsadením. Okrem toho, obsadenie je výrazne multikultúrne, jedna zaujímavosť stojí za zmienku. Totiž keď sa dvaja herci stretnú dvakrát v tom istom filme, to nie je až taká senzácia, ale aby to bolo v tom istom roku, produkčne úplne odlišnom a zároveň príbehovo podobnom filme s tým, že oba sa odohrávajú výlučne na mori, tomu poviem náhodička. K filmu asi toľko, že námet zostal len pri prívlastku zaujímavý. Ostatné vlastnosti ako napríklad dobre spracovaný, či pútavý mu však pripísať nemôžem, čo je pomerne dosť veľká škoda, pretože herci hrali dobre, technické zázemie a spracovanie (kamera, kulisy) bolo na dobrej úrovni. 70%.(7.7.2009)

• Phobia

Lhář, zloděj a rváč, prostě skvělý kluk, se řízením osudu a hlavně vlastní blbostí dostává na loď plnou papoušků a úchylů. Takhle stručně se dá shrnout prvních cca 40 minut filmu, než přišel reklamní blok a Phobia "jen na chvíli zavřela oči", aby je otevřela zhruba o hodinu a půl později. Upřímně se nedokážu rozhodnout, jestli by "Cargo" stálo za dodívání nebo si unylé tempo a neslanou, nemastnou zápletku udrželo až do úplného závěru. Možná to někdy zjistím, zatím je dojem rozpačitý.(15.8.2011)

• manonfire

Exkrémní zhovadilost, kde s výjimkou Petera Mullana nefunguje vůbec nic. Nesmyslné, nedotažené, nevyužité, trapné a tudíž podstatou v podstatě neopodstatněné. 10%(23.2.2017)

• - Daniel Brühl předaboval vlastní roli i do verze, ve které se mluví kastilskou španělštinou. (Cheeker)

• - Natáčení probíhalo v Barceloně ve Španělsku a Jižní Africe. (Cheeker)