Drama / Thriller / Mysteriózní / Psychologický

Andrea Arnold

Robbie Ryan

Paul Trijbits
  • Rogue

Poměrně dobře vystavěné a postupně odkrývající informace, což ale funguje jen, když je člověk chce vědět, žeano. Dogma styl sedne, anglický buranov mě opět vytáčí víc, než ten americký, nuda mě nenechává vzhůru a předkopulační mudrování o kusu dřeva tomu dává korunu. Závěrečné štěně a cover jsou pak vyloženě na facku.(4.1.2013)

Film plný tajomna, kde sa hlavná pointa odhaľuje v poslednej štvrťhodine, dovtedy divák sleduje podivné rozhodnutia ústrednej postavy, ktoré na prvý pohľad nedávajú žiadny zmysel. Tajomná Jackie a jej tajomná strata divácky funguje, k čomu sa pridáva aj "chladné herectvo" Kate Dickie. Tempo je pomalé a záujem Jackie o neznámo-známeho muža vystrieda posadnutosť. Tu niekde sa vytratilo moje dychtivé zaangažovanie do deja a puto k hlavnej hrdinke oslablo na 50 percent. Aj keď je záver dynamickejší a pointa má ľudský rozmer, až tak to mnou nepohlo.(14.11.2011)

Povedený celovečerní debut Andrey Arnold. Působivé, ale přece jen příliš nedivácké a pomalé. U druhého filmu se všechno zlepšilo. 70%. P.S. Jsem zvědavý zda i ve třetím filmu bude hlavní postava žena.(16.7.2009)

Hodně originální námět. Ale dost věcí mi tam vadilo. Prázdný scény, žádná hudba a ne moc sympatický herci. Chvílema to podle mě byla nuda, ale věřim, že někomu se to může líbit. Dávám jen 55%.(3.4.2007)

• Houdini

Zlatá Palma - výběr(1.6.2006)