poster

Red Road

 • Velká Británie

  Red Road

 • Slovensko

  Red Road

Drama / Thriller / Mysteriózní / Psychologický

Velká Británie / Dánsko, 2006, 113 min

Režie:

Andrea Arnold

Scénář:

Andrea Arnold

Kamera:

Robbie Ryan

Producenti:

Paul Trijbits
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tomco
  ****

  lars von trier + zentropa = zaujimave projekty. tento toboz.. realisticky nahlad do zivota policajtky obsluhujucej mestske kamery vyrovnavajucej sa s krutou minulostou.. smutne, velmi realne, skvelo zahrate a hlavne autenticke.. netradicny typ filmu, ktory mohol dopadnut ovela horsie, ako dopadol.. silnych 70%(28.4.2007)

 • paascha
  **

  Vzledem k tomu, jak moc jsem se těšil, jsem byl dost zklamaný. Od chvíle, kdy začalo být jasné, že dojde na sex, jsem byl dokonce znechucený. Pro tyhle sráče nemám pochopení a odpuštění neuznávám, takže smířlivý konec po opilecké mrdanici ve slumu mě dost nasral! Bohužel se mi zase potvrdilo, že ženský by neměly točit vážné filmy, protože neudrží nervy na uzdě a z tragédie se stávají komediálně-feministické nesmysly.(26.2.2009)

 • Rogue
  **

  Poměrně dobře vystavěné a postupně odkrývající informace, což ale funguje jen, když je člověk chce vědět, žeano. Dogma styl sedne, anglický buranov mě opět vytáčí víc, než ten americký, nuda mě nenechává vzhůru a předkopulační mudrování o kusu dřeva tomu dává korunu. Závěrečné štěně a cover jsou pak vyloženě na facku.(4.1.2013)

 • Skip
  ***

  Chtělo by to hodně, ale opravdu hodně prostříhat a bylo by to o mnoho lepší. Takhle je ve filmu až moc hluchých míst, která zbytečně zabíjejí zajímavé momenty. Také bych trochu ubral na naturalismu. Např. sperma vytlačené na prsty z prezervativu mě sice nijak nepohoršuje, ale vidět to nemusím.(27.4.2011)

 • Matty
  ****

  Výřezy reality, které Jackie sleduje, vlastně o realitě samé nic moc neprozrazují. Chybí klíčový kontext, čeho si je hrdinka vědoma a čeho po sestoupení zpět do světa, s nimž před lety ztratila kontakt, poměrně šokujícím způsobem zneužije. Velmi pomalý film dlouho ani nenaznačuje, jakým směrem míří. Stejně jako Jackie neznáme souvislosti a těžko můžeme o postavách vytvářet nějaké soudy, chápat je, či odsuzovat. Red Road je tím velmi odtažitý, zároveň syrově realistický, což se překvapivě nebije s jeho kontemplativním tónem (Arnoldová přiznává svou inspiraci Tarkovským). Koho neosloví na minimu zredukovaný příběh, může přemítat třeba nad ontologickým poutem mezi filmem (videem) a skutečností. 75% Zajímavé komentáře: Radko, dezorz, Cushing(26.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace