Drama / Thriller / Mysteriózní / Psychologický

Andrea Arnold

Robbie Ryan

Paul Trijbits
  • paascha

Vzledem k tomu, jak moc jsem se těšil, jsem byl dost zklamaný. Od chvíle, kdy začalo být jasné, že dojde na sex, jsem byl dokonce znechucený. Pro tyhle sráče nemám pochopení a odpuštění neuznávám, takže smířlivý konec po opilecké mrdanici ve slumu mě dost nasral! Bohužel se mi zase potvrdilo, že ženský by neměly točit vážné filmy, protože neudrží nervy na uzdě a z tragédie se stávají komediálně-feministické nesmysly.(26.2.2009)

• Rogue

Poměrně dobře vystavěné a postupně odkrývající informace, což ale funguje jen, když je člověk chce vědět, žeano. Dogma styl sedne, anglický buranov mě opět vytáčí víc, než ten americký, nuda mě nenechává vzhůru a předkopulační mudrování o kusu dřeva tomu dává korunu. Závěrečné štěně a cover jsou pak vyloženě na facku.(4.1.2013)

Divácky značně nevstřícné, ale to rozhodně není na škodu. Dobře vystavěné drama kolem jediné postavy, která má až do konce filmu dost tajemství, aby divák ohledně mnoha věcí tápal. Působivě vykreslená je i atmosféra periferie skotského Glasgowa. Pozoruhodný debut (70%).(19.5.2011)

Výřezy reality, které Jackie sleduje, vlastně o realitě samé nic moc neprozrazují. Chybí klíčový kontext, čeho si je hrdinka vědoma a čeho po sestoupení zpět do světa, s nimž před lety ztratila kontakt, poměrně šokujícím způsobem zneužije. Velmi pomalý film dlouho ani nenaznačuje, jakým směrem míří. Stejně jako Jackie neznáme souvislosti a těžko můžeme o postavách vytvářet nějaké soudy, chápat je, či odsuzovat. Red Road je tím velmi odtažitý, zároveň syrově realistický, což se překvapivě nebije s jeho kontemplativním tónem (Arnoldová přiznává svou inspiraci Tarkovským). Koho neosloví na minimu zredukovaný příběh, může přemítat třeba nad ontologickým poutem mezi filmem (videem) a skutečností. 75% Zajímavé komentáře: Radko, dezorz, Cushing(26.4.2011)

Hodně originální námět. Ale dost věcí mi tam vadilo. Prázdný scény, žádná hudba a ne moc sympatický herci. Chvílema to podle mě byla nuda, ale věřim, že někomu se to může líbit. Dávám jen 55%.(3.4.2007)