poster

Kdo je tady ředitel?

 • francouzský

  Le direktør

 • Dánsko

  Direktøren for det hele

 • Itálie

  Il grande capo

  (Itálie)
 • slovenský

  Kto je tu riaditeľ?

 • anglický

  The Boss of It All

Komedie

Dánsko / Švédsko / Island / Itálie / Francie / Německo, 2006, 95 min

Režie:

Lars von Trier

Scénář:

Lars von Trier
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Matty
  ****

  „Zasraný Dánové!“ Kdybych bral vážně Trierova úvodní slova o komedii prosté jakékoliv reflexe, usilující pouze pobavit diváka, jsem teď zklamaný. Ale copak lze brát Triera vážně? V souvislosti s Ředitelem Zeměkoule musím stejně jako dříve u Dogville a ještě dříve u Tance v temnotách napsat, že něco podobného jsem ještě neviděl. Podle IMDb byla použita speciální kamerová technika nazvaná Automavision, kdy jsou záběry a pohyby kamery vybírány počítačem. V praxi to vypadá jako hrozný bordel. Plynulá návaznost záběrů? Hovořící postava vždy dobře viditelná? Nějaký kameramanův zájem o to, co se děje v pozadí? Zapomeňte! Tenhle cílený amatérismus v pojetí zkušeného filmaře měl asi být sekundárním (jestli ne primárním) zdrojem humoru, pro mne byl zprvu provokatérskou snahou o svéráznost za každou cenu, postupně jsem si na něj zvyknul a bral jej nanejvýš jako (ne)příjemné zpestření děje. Vlastně spíš jednoduché, nepříliš promyšlené zápletky vystačující nanejvýš pro jednu epizodu sitkomu (třeba Kanclu), přesto ideální coby základ pro trierovsky krutou satiru. Kancelář jako na lžích postavený mikrosvět, kde má upřímnost cenu platiny – výstižné a, minimálně jde-li o přetvářkou neobalenou prezentaci dánsko-islandských vztahů, velice odvážné. Trier si nadále udržuje pověst režiséra, jehož filmy nemůžu vystát, ale stejně mě fascinují. 75% Zajímavé komentáře: Amarcord_1, HAL(9.6.2010)

 • Snorlax
  *

  Křečovitě absurdní, nudné, nevydařené cosi, co předstírá, že je komedie.(24.1.2012)

 • klerik
  ****

  Asi najdivnejšia komédia akú som videl... Hlavne preto, že je vtipná aj napriek tomu, že pracuje s trápnosťou. Na rozdiel od dementného BORATA vie Riaditeľ, čo na diváka funguje a na nič viac ako zábavu sa to nehrá...(29.11.2007)

 • stilgar1
  ****

  Herecky naprosto dokonale zvládnutý film (Thór v roli Finnura trochu připomíná Stiga z Království...) s geniálním scénářem, který místy přímo bere dech. Bohužel však trochu rušivě působí velmi zvláštní střih, takže hodnocení musím trochu srazit. Nu, někteří chtěli víc, někteří méně...dostali to, co chtěli, a co si zasloužili...:)(15.9.2009)

 • Allien.9
  **

  Experiment, který se nezdařil. V rámci kousavě ironických dramat s drsnými konci nemá tvorba Larse von Triera obdoby, ale tohle je bohužel komedie (prý). Nápad určitě stojí za zmínku (originalita, velký potenciál), provedení ne.:-((17.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace