Kdo je tady ředitel?

Komedie

Dánsko / Švédsko / Island / Itálie / Francie / Německo, 2006, 95 min

Lars von Trier

Lars von Trier

V den, kdy se mi nějaký Trierův film nebude líbit, zanikne kinematografie a svět už nikdy nebude jako dřív - tak jsem pravila dne 27.3.2007 za plného vědomí, utírajíc si slzy (+ poprskané ruce, nohy, záda) a nedočkavě vyhlížejíc další mistrovo geniální dílo. . . . Podzim na venkově je dusný (:-x), J.-M. Barrovi zrušili kurzy dánštiny a monolog kominíka z města bez komínů je transcendentní zážitek. Hm, Lars - neobvyklé jméno pro Boha…(27.3.2007)

• WANDRWALL

Otázka do diskusní pranice. Nemám filmy podobných režisérů v úctě, neb je to moc vyumělkované.(22.8.2010)

Lars von Trier je pro mne zárukou toho..…..vlastně pro mne žádnou zárukou není, jeho filmy jdou mimo mě. Manifest Dogma 95 mě odradí na dálku. Kdo je tady ředitel? jsem viděl neúmyslně když jsem uspával dceru u televize, od které mi předtím úspěšně schovala ovladač a nutno podotknout, že mi to moji práci značně ztížilo, neboť jsem častými „výprsky“ smíchu usínající dítě budil. Námět a scénář je opravdu perla, přes občasnou naivitu jednání postav jsem se nad absurdními situacemi a bravurními dialogy skvěle bavil. Jednu hvězdičku z plného počtu strhávám za odporné střihy, které jsou nejspíše nějakou uměleckou licencí, přičemž v mých očích filmu dodávají nepříjemnou pachuť amatérismu!(1.12.2008)

Trierov divadelný štýl snímania jednoducho žeriem a konečne tento štýl zabalil aj do komediálneho žánru. Na vtipných scénach a hlavne na pointách sa však ešte mohlo popracovať, pretože niektoré situácie si to priam žiadali. Najtutovejší je však islandský riaditeľ. 75%.(13.9.2008)

Divadlo ve filmu. Ale tak proč ne? Občasně ano.(18.9.2012)