poster

Kdo je tady ředitel?

 • francouzský

  Le direktør

 • Dánsko

  Direktøren for det hele

 • Itálie

  Il grande capo

  (Itálie)
 • slovenský

  Kto je tu riaditeľ?

 • anglický

  The Boss of It All

Komedie

Dánsko / Švédsko / Island / Itálie / Francie / Německo, 2006, 95 min

Režie:

Lars von Trier

Scénář:

Lars von Trier
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boogeyman
  ****

  Lars von Trier je pro mne zárukou toho..…..vlastně pro mne žádnou zárukou není, jeho filmy jdou mimo mě. Manifest Dogma 95 mě odradí na dálku. Kdo je tady ředitel? jsem viděl neúmyslně když jsem uspával dceru u televize, od které mi předtím úspěšně schovala ovladač a nutno podotknout, že mi to moji práci značně ztížilo, neboť jsem častými „výprsky“ smíchu usínající dítě budil. Námět a scénář je opravdu perla, přes občasnou naivitu jednání postav jsem se nad absurdními situacemi a bravurními dialogy skvěle bavil. Jednu hvězdičku z plného počtu strhávám za odporné střihy, které jsou nejspíše nějakou uměleckou licencí, přičemž v mých očích filmu dodávají nepříjemnou pachuť amatérismu!(1.12.2008)

 • Lynn
  ****

  Ať už natočí Lars von Trier cokoliv, vždycky mu to budu žrát :-)(3.6.2007)

 • Jordan
  *****

  úplne geniálna záležitosť, v ktorej trier na plné gule robí to, čo ho najviac baví a čo vie najlepšie - hrá sa - hrá sa so žánrom tak precízne a tak do dôsledkov, že je to občas až absurdné a zahrávanie prerastá do parodovania, karikovania. samozrejme si celý čas robí dokonalú srandu - z filmu ako takého, zo seba, z dogmy 95, z komédie ako žánru a napokon aj z divákov, skrátka aby ani jedna zložka neostala opomenutá. záverečný autorov výrok je úplne trefný, ostatne tých trefných vecí tam je omnoho viac - no a pri tom všetkom to je navyše aj podarená sranda. ten trier ma neprestane udivovať a prekvapovať (no a v neposlednom rade - tešiť)(27.3.2007)

 • troufalka
  *

  Můj upřímný obdiv všem, kdo se u této komedie bavili. Mám velice ráda suchý absurdní humor, leč zde naprosto převládl pocit směsice trapnosti a nudy. Trier mě nepřestává překvapovat. Začala jsem jeho obdobím kolem Dogma 95, přesunula se k pozdějším kouskům, abych si pak s velkým překvapením vychutnala Evropu a Prvek zločinu. Když vím, co Tier dokáže, jak si umí vyhrát se scénou, dokáže vystřihnout naprosto originální, dechberoucí kousek, pak dost dobře nerozumím, kde se vzala tato nekomedie zabíraná nesmyslnou kamerou. Žádné veké stopy po originalitě jak v námětu, tak ve zpracování. To už jsem víc fimařiny vnímala v nízkorozpočtové Epidemii, která se jakoby nedopatřením dostala mezi jeho dva vrcholové snímky, které už později nepřekonal. Možná by paní Trierová udělala lépe, kdyby si své tajemství vzala do hrobu. Challenge Tour 2015: 30 dní se světovou kinematografií(3.4.2015)

 • Aluska88
  ***

  Mrzí mě a dokonce jsem pocítila i záchvěvy studu, když jsem se přistihla, že jsem při sledování filmu Larse von Triera v nepravidelných intervalech usínala. Což by nejspíš zapříčiněno následujícím. Únava z pracovního procesu, ospalost a pro mě bohužel také nezáživnost příběhu a děje. Tímto snímkem jsem na Triera rozhodně nezanevřela, raději dám však příště přednost filmovému dílu v jeho typickém stylu.(18.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace