Sherrybaby

Sherrybaby

USA, 2006, 96 min

Přehlídka nálad jedné feťačky a ke konci ukázka její lidskosti. Vážně bych si přála dát vyšší hodnocení, ale nejde to. Bohužel opět celý film visel na výkonu hlavní herečky Maggie Gyllenhaal, která se snažila celou svou hereckou schopností zachytit myšlenkové pochody svojí postavy a předejít tak jakýmkoliv spekulacím o její neschopnosti. Feťačka, která zjevně díky problémům v rodině(pravděpodobně s otcem)spadla do drog a kradla a mezitím porodila dítě, které se jí ale po dlouhé době strávené ve vězení emočně oddalovalo... Nevím jak to muselo být pro matku těžké, ale nutno říct, že se skutečně snažila. Spolu s popiskem a obsazením do hlavní role jsem čekala mnohem více od tohoto snímku. Bohužel se z toho vylouplo průměrné drama se zářící hvězdou - Maggie.(7.12.2012)

Pokud alespoň trochu znáte americký nezávislý film posledních několika let, nemůže vás na "Sherrybaby" téměř nic překvapit. Klasickou náplň jako vždy tvoří peprná mluva, nahodilý sex, sociální problémy a nějaký ten kvalitní herecký výkon (Gyllenhaal) zaznamenaný civilní režií. Kromě toho musím konstatovat, že ta hodina a půl se tentokrát poměrně vlekla, proto hodnotím průměrem. 6/10(5.7.2010)

Rozpočet $2miliónyTržby USA $199,176Tržby Celosvetovo $622,806(8.3.2010)

• anais

Svobodná matka právě propuštěná z vězení bojuje s touhou po drogách a řeší vztah ke své malé dcerce, která vyrůstá u jejího bratra a jeho manželky. Role jak vyšitá pro udělení nějaké té zlaté sošky. Maggie Gyllenhaal využila svou příležitost naplno a předvádí nám naprosto nepřikrášlenou, drsnou hrdinku, která nemá daleko k roli Charlie Theron v Monster, co se oběti na oltář hereckého výkonu týče. Sherrybaby má ale tu nevýhodu, že krom výkonu hlavní představitelky nic jiného nabídnout nemůže. Příběh je přeci jen mnohokrát recyklovaný, a scénář tento nedostatek nedokáže nijak kompenzovat. Chybí tu nápady, nějaké výraznější zvraty. Když se na konci hrdinka rozhodne s dcerkou prchnout, celé to tak nějak vyšumí, a diváka nedostane. A Danny Trejo? Vážná role spíš k pousmání, dojemně neohrabaná – Danny, vrať se k nožům.(12.7.2006)

Na 90 minut šíleně uloudané představení: Jednoduchý děj drží pohromadě jen díky Maggie, která je největším kladem filmu.(3.4.2007)

• - Ryan Simpkins (Alexis Parksová) přišla při natáčení o čtyři zuby. (Elwanelyn)