Zamoření

Hal Masonberg

Bill Butler

Anthony DiBlasi

Ed Marx

Demented má pravdu. Ten film zúfalo nevie, čím chce vlastne byť. Ako klasická zombáreň je to slabé, mátoživí teenageri vyzerajú ako účastníci gotickej Bat Cave Party, po prvom dotyku s tvrdším alkoholom. Akčné scény pôsobia tiež tak akosi "opilecky". Filozofická nadstavba /metafora generačného konfliktu/ vyznieva v celkovom , "béčkarskom" kontexte akosi nenáležite, okázalo explicitne, skrátka ako pomôcka pre menej chápavých. Pochváľme však tvorcov aspoň za kvalitný hudobný a ruchový sprievod, chvíľami príjemne "seventísovú" atmosféru a vôbec za snahu, skúsiť to trochu inak. Nabudúce to možno dopadne lepšie.(10.11.2006)

• MM_Ramone

"Zamorenie" je horror, ktorý by chcel byť dramatický, originálny a zaujímavý. Ani jedno z toho sa mu však vôbec nedarí. Scenár je hlúpou kombináciou "Mestečka prekliatych" so sci-fi zombie verziou "Kukuričných detí". Herecké výkony veľmi slabé, nízky rozpočet, hlúpe dialógy... Tento režisérsky debut Hala Masonberga nedopadol dobre. Ak bude ďalej točiť podobné horrorové nepodarky, môže si potriasť rukou s Uwe Bollom. *(9.10.2008)

• mil@n.fanatik

Moc jednoduché a "najednobrdo"....(2.9.2010)

• SOLOM.

Co se týká děje, tak ten mě celkem mile překvapil. Teda hlavně prostředek filmu. Zombie byly celkem pěkně zpracované a stupňující vychytralost a postupné ovládání zbraní bylo příjemným zpestřením. Jenže je tu i několik (ale). Za celý film jsme se moc nedozvěděli o původu epidemie a tvůrci se to chtěli pokusit vysvětlit pár zmínkami o mimozemšťanech, ale to jsem jim moc nežral. I to zpestření o inteligenci a rychlém učení zombie je trochu divné, protože jak známe z jiných filmů (teda až na pár vyjímek) jde o tupé tvory, kteří zabíjí všechny, kdo se jim dostanou pod ruku. Konec filmu jsem jaksi nepochopil a asi nebudu jediný. Při závěrečných titulkách jsem jen nevěřícně hleděl na to, jak to skončilo a ptal se sám sebe, jestli jsem něco nepřehlédl. Takže mi zůstává v hlavě pár otazníků.Co se týká hereckých výkonů zůstávám taky při zemi. Sice se zde objevilo pár známých herců, ale jejich herecké umění zde moc nerozvinuli.(3.5.2010)

• Mefistofelle

Je až komické, jak se tenhle horor snaží být originální, atmosférický a po všech směrech zajímavý... a vůbec se mu to nedaří. Film na mě působil jako kdyby tvůrci sami nevěděli, co si s ním chtějí počít, a tak ho nechají tak nějak neřízeně plynout. Jako zombíkárna to nefunguje a jako cokoliv jiného taky moc ne. Pár momentů není špatných a na znuděné zívání to taky tak úplně není, ale přesto to působí tak zmateně a rozpačitě, že jsem hodně váhala i nad těmi 2*.(14.5.2011)