Zamoření

USA, 2006, 84 min

Hal Masonberg

Bill Butler
  • Mefistofelle

Je až komické, jak se tenhle horor snaží být originální, atmosférický a po všech směrech zajímavý... a vůbec se mu to nedaří. Film na mě působil jako kdyby tvůrci sami nevěděli, co si s ním chtějí počít, a tak ho nechají tak nějak neřízeně plynout. Jako zombíkárna to nefunguje a jako cokoliv jiného taky moc ne. Pár momentů není špatných a na znuděné zívání to taky tak úplně není, ale přesto to působí tak zmateně a rozpačitě, že jsem hodně váhala i nad těmi 2*.(14.5.2011)

• Malarkey

Miluju ten typ filmů, který začíná na bodu A a končí na uplně stejném bodě, na kterém začal. A to nemluvim o příběhu. Jakoby se zničehonic objevila zkáza, začala hubit a skupinka lidí se rozhodla proti tomu bránit. No prostě blbost na entou, k tomu naprosto tupě natočená s fádními herci a nepovedenou snahou o akci. Když to nebudu brát tak negativně občas jsem se na úkor tvůrců docela nasmál, ale to je asi tak všechno. Pokud možno vyhnout se tomuto filmu obloukem, škoda, že jsem to taky tak neudělal. --- Co chceš pomstít se? Jestli zaslouží smrt tak i já. Taky jsem zastřelil bratra, zastřel nejdřív mě - Nemám zbraň(18.5.2007)

Jednoduché a nedopadlo to tak špatně, jak hodnocení napovídá. Dialogy občas lezly krkem a chyby ve scénáři se také najdou. Příběh originální také není, ale děj byl od začátku slušný. Jde o průměrnou hororovou tvorbu, která nepřekvapí. Jedna scéna mi vrtala hlavou maximálně. Jde o scénu, kde hlavní hrdinové jdou na policejní stanici pro zbraně a je jich tam opravdu dost. Nakonec odcházejí v polovičním počtu bez zbraní pryč. Jaký to tedy mělo smysl? Závěr měl docela logiku a nebyl z nejhorších. Plague má své klady a bohužel i zápory, takže jako jednohubka stravitelné... 5/10 = 50%(1.7.2012)

• honajz

Zajímavé pouze tím, že tam hraje předstaitel Dawsona z Dawsonova světa. Jinak - absolutně jsem nepochopil, co chtěli autoři říct? Že máme být na děti hodní, jinak na nás vezmou kalašnikov? A když budeme hodní, tak si z našich baráků udělají sirotčinec po vzoru Steinbeckových Hroznů hněvu?(10.12.2006)

• korbitch22

Dósn vole běhá ve vydlákově vole,kde parta puberťáků vole killuje dospělý vole,protože prej vole se k dětem chováme blbě vole,tak vyšší moc zasáhla vole,z dětí udělala killing machines vole a scénárista vole napsal hercům tak debilní dialogy vole,že si na policejní stanici plný bouchaček vole,nevemou ani jeden gun vole,když tam pro ně přišli vole a ještě k tomu tam dva ze čtyř chcíply vole! :-D Debilní sráčovina,která je filmařsky na piču,od herců,přes scénář,kameru až po kluka,co jim všem dělal kafe... :-) 0%.(11.3.2011)

• - Některé dějové aspekty a myšlenky jsou převzaty z románu "The Grapes of Wrath" Johna Steinbecka. (Terva)