Černé ovce

Nový Zéland, 2006, 87 min

Jonathan King

Jonathan King

Richard Bluck

Viac ako film to funguje ako výborný námet na konverzáciu: "A videl si ten horor, v ktorom na malebnej novozélandskej farme začnú vraždiť zmutované ovce a blbý grínpísák sa zmení na ovcodlaka a začne žrať mäso?" S tým zabodujete v každej spoločnosti. Hlavne medzi trávou smrdiacimi batôžkárskymi vegetariánmi. Film samotný je čistá jednohubka. Veľkolepú béčkovú zábavnosť PíDžejovho Bad Tastu nedosahuje ani náhodou, ale ovce od štúdia WETA sú namakané a porcie brutality vskutku štedré. "You little b-beeeeeeee-stard!"(7.8.2008)

• Tuxedo

Na film, který se honosí titulem "splatter", je ve filmu až podezřele málo černého humoru a humoru vůbec. Ucházející nápady jsou vyplýtvány po první půlhodině, pak už se situace víceméně opakují. Fanatičtí uctívači vyhřezlých vnitřností si mohou přičíst jednu *.(29.8.2007)

[Festival otrlého diváka 2008] ROFL beeeeeeeečko!!!(18.10.2008)

• Chrustyn

Vraždící žraloci, krokodýli, krysy a vůbec snad všechna alespoň trochu nebezpečně vypadající zvířata už se nám představila ve všemožných hororových filmech. Co takhle zkusit zvíře, které by ve skutečnosti neublížilo ani mouše řekli si tvůrci tohoto hororového úletu. Vraždící ovce. Pokud ani tohle vás neodradilo od skouknutí tohoto skvostu nepřekvapí vás ve filmu vůbec nic. Film se nebere ani trochu vážně což je dobře ale i tak film nedokáže zabavit a chybí v něm více humorných situací nebo směšně krvavých scén. Film mě prostě nedokázal pobavit tak dobře jako se to dařilo třeba filmům "Braindead" nebo "Bad Taste". Pokud nemáte nic proti morbidnímu humoru nebo ovcím můžete dát filmu šanci.(16.7.2008)

Já znám rané horory Petera Jacksona a chrochtal jsme blahem. Hláška střídá hlášku, Be-e-e-e-stard nemá chybu, nekolik vyloženě originálních nápadů (kopýtko) a dokonalá ironická tečka na závěr. A dokonalý filmový zážitek(11.7.2007)