Černé ovce

Jonathan King

Richard Bluck

Chris Plummer
  • Němi

" -Kousl tě! -Jen nějaký hipík. -Proměníš se! -V hipíka?" __ Zůstalo u pěkného nápadu. Sice se tvůrci snaží využívat schéma filmů na které odkazují, ale dělají tak bez vlastních nápadů a hlavně nezajímavě. Krom gore scén plných krvelačných oveček a dvojnice Naomi Watts nebylo moc na co se dívat. Takový Slimák je celkově dotaženější, zasvěcenější a hlavně o několik tříd zábavnější, než tahle, možná sympatická, ale silně sterilní hříčka. __ 2,5*(28.3.2010)

• S.Quentin QUALE

Splatter-komedie mám rád, ale tohle mě postupem času doslova ubilo. Začátek úplně fajn, velmi slušná zábava, ale bohužel, s další (žádným) dějem jsem se nudil čím dál víc. Tohle je nápad tak maximálně na kraťas. 49%(15.7.2013)

Bee!! Když se ovčí horror tvářil v úvodu vážně, tak jsem kroutil očima, ale jakmile se začalo hláškovat a zákeřná embrya začala lézt po excentrických příslušnících greenpeace, odvázal jsem se a částečně se do téhle perfektně šílené skoroparodie s úžasným tempem zamiloval. Popírání některých zavedených žánrových zvyklostí zavání téměř genialitou. Parafráze na staré dobré klišé s kouřením po sexu jsem v kontextu téměř od smíchu nerozdýchal.(4.7.2007)

Půlnoční projekce ve Varech + omamné látky = 4*(4.7.2007)

Už od chvíle, kdy jsem poprvé viděl "Anděla zkázy" mám tušení, že ovce jsou ve skutečnosti záludná, potměšilá stvoření, která pod maskou roztomilé poddajnosti skrývají své skutečné krvelačné choutky. A "Černé ovce" mi mé podezření jenom potvrdily!(13.11.2010)

• - Ve filmu můžeme několikrát slyšet režiséra Jonathana Kinga. Namluvil zvuky některých ovcí. (Terva)

• - Mnoho scén bylo převzato z písně Sheep od slavné britské skupiny Pink Floyd. Například scéně, kdy se ovce zakousne do krku příslušníkovi ochránců přírody, je natočená podle verše "Bleating and babbling I fell on his neck with a scream." (Beckett51)

• - V Španielsku bol film uvedený v kinách spolu s filmom Severance, podobným štýlom ako dvojfilm Grindhouse. (Mihail123)