Černé ovce

Richard Bluck

Chris Plummer

Scénografie:

Kim Sinclair

Henry od detstva trpí fóbiou z oviec. Bol totiž v tragický deň úmrtia otca, na smrť vystrašený svojim cynickým bratom Angusom. Ten si na seba navliekol zbytok torza trupu s hlavou tohto zvieraťa. Po rokoch sa vracia z veľkomesta späť na farmu, aby predal podiel svojho dedičstva. V rovnakom čase, prispením podivného páru ochrancov prírody, Granta a Experience, uniká z neďalekého výskumného strediska, klonovaná, neznámym vírusom na-infikovaná, značne agresívna ovca. Tá po relatívne krátkom čase nakazí stádo Angusovej farmy, ale i Granta samotného. Pokojné okolie Angusovej farmy sa razom mení v bojisko so "zombie ovcami", ktoré každého uhryznutého menia k svojmu "obrazu". Príliš som sa síce nenasmial, ale každopádne musím uznať, že originalita tohto srandovne zmýšľajúceho príbehu sa nezaprie. Vďaka efektom, maskám a hlavne gore, ktoré bolo v záverečnej pol hodinke skutočne excelentné, a bolo ho neúrekom, nemôžem inak, ako len vyjadriť obrovskú spokojnosť. "Black sheep" ma veľmi milo prekvapil. Toto som nečakal - 70%.(3.6.2014)

Ovčí teror z Nového Zélandu. Film, ktorý ma striedavo rozosmieval (zmutované jahniatko, atď) a uvádzal do rozpakov (znásilnenie týpka baranom). Vcelku ale nič proti, na všetkej tej absurdite som sa celkom bavil, však čo iné sa dalo. Ako strašne som sa mýlil, keď som si myslel, že ovce sú mierumilovné zvieratká. Oddnes prestávam používať aj CloneDVD :)(28.1.2009)

Už od chvíle, kdy jsem poprvé viděl "Anděla zkázy" mám tušení, že ovce jsou ve skutečnosti záludná, potměšilá stvoření, která pod maskou roztomilé poddajnosti skrývají své skutečné krvelačné choutky. A "Černé ovce" mi mé podezření jenom potvrdily!(13.11.2010)

Krvilačné ovce, premena na ľudské ovce alebo ovčích ľudí je kombinácia ako vyšitá a k môjmu prekvapeniu aj celkom dobre fungujúca. Všetok humor filmu však ostal v kratučkom traileri a to po rozložení do filmu nestačí. Našťastie to zachraňujú brutálne morbídne huňaté béé stvorenia a niektoré scény sú ozajstný masaker. 65%.(4.9.2008)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $84,283Tržby Celosvetovo $4,946,225(11.12.2008)

• - Mnoho scén bylo převzato z písně Sheep od slavné britské skupiny Pink Floyd. Například scéně, kdy se ovce zakousne do krku příslušníkovi ochránců přírody, je natočená podle verše "Bleating and babbling I fell on his neck with a scream." (Beckett51)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu v Torontu 2006. (Terva)

• - Špeciálne efekty boli vytvorené firmou WETA Workshop, ktorá sa podielala aj na trilógii Pán prsteňov. (Mihail123)