Černé ovce

Jonathan King

Jonathan King

Richard Bluck
  • bassator

42nd KVIFF 2007 - MIDNIGHT SCREENINGS - Půlnoční filmy(12.8.2009)

• Momo_desu

A ja som sa na to tak tešila... ale ono pokiaľ tam neboli tie ovečky tak to vtipné nebolo aj keď sa to o vtipnosť snažilo.. Spočiatku som sa smiala už len keď bol záber na obyčajnú ovcu.. ale neskôr... no hrôza..(15.11.2012)

Jonathan King nie je Peter Jackson. I keď Black Sheep ho s ním spojuje dostatočne šialeným nápadom, pôvodom filmu a trikovým štúdiom Weta. Dostatočne šialený nápad je bohužiaľ nedostatočne využitý, film je komornejšieho razenia (a pritom ten záber valiacich sa oviec z kopca na mestečko bol tak krásny) a masky sú na úrovni Jacksonovho Braindead !!! Film mi najviac pripomenul Slither no i ten šľapal na väčších obrátkach. Black Sheep je tým pádom zaujímavý prostredím, novými zvieratkami a sem tam zábavným záberom (i keď útoky sú niekedy až trestuhodne ukončené nekompromisným strihom) alebo hláškou („ ... little beestards!“).(10.6.2007)

• AngelAngie

Úžasná kamera, pečlivé záběrování, okouzlující zbarvení .. za tohle dávám hvězdičky, zbytek už šel tak trošku mimo mě.(13.12.2008)

• tron

„Z ktorej jaskyne si vyliezol, ty debil?“ – „Zo Spolku ekologických aktivistov.“ Vraždiace ovce, toto sa asi ako „vážny“ horor nakrútiť nedalo a režisér Jonathan King (neskôr celovečerné POD HOROU) to rozumne poňal ako odľahčený splatter á la raná tvorba Petra Jacksona (inak tiež rodáka zo Zélandu). ČIERNE OVCE majú krásnu novozélandskú výpravu a dobré masky/triky, ale na to, že sa malo jednať o hororovú komédiu, som sa takmer vôbec nesmial (pobavil ma snáď len taxikár) a báť som sa samozrejme nebál vôbec. Takisto lepší herci by určite neboli na škodu a scenár je dobrý len po stránke námetu (čo by sa stalo, ak by na Zélande začali ovce žrať ľudí?), nie ako „celok“.(27.5.2011)