Černé ovce

Jonathan King

Richard Bluck

Chris Plummer
  • heyda

Nový Zéland = země plná přírodních krás a ovcí. Po pravdě jsem docela zklamaný. Nevím, co jsem si představoval, ale tohle to rozhodně nebylo. Chyběl mi tam jak humor, tak lepší akce, i lepší zabíjení. Na můj vkus to bylo příliš hloupé a nechutné. Jako nápad to není nejhorší, ale provedení velmi amatérské, a to i v rámci komedy - hororu. Jednu hvězdičku dávám za milou ekologickou aktivistku Danielle Mason a druhou hvězdičku dávám Novozélandské produkci, aby to nevzdávala a sem tam nějaký ten horor zase natočila.(13.2.2011)

Ovčí teror z Nového Zélandu. Film, ktorý ma striedavo rozosmieval (zmutované jahniatko, atď) a uvádzal do rozpakov (znásilnenie týpka baranom). Vcelku ale nič proti, na všetkej tej absurdite som sa celkom bavil, však čo iné sa dalo. Ako strašne som sa mýlil, keď som si myslel, že ovce sú mierumilovné zvieratká. Oddnes prestávam používať aj CloneDVD :)(28.1.2009)

Povedzme si na rovinu- je to hovadina. Dobrým ťahom však bolo, že si tvorcovia dokázali robiť srandu sami zo seba a film sa pomerne úspešne podarilo dotiahnuť na hranicu medzi komédiou a hororom. Divoké ovce zďaleka nevojdú do dejín v trikovej oblasti, ale ich nedokonalosť presne sedí v komediálne ladenom horore. To či vám film sadne samozrejme závisí od kadencie vtipov a humoru, ktorá je tu bohužiaľ dosť nízka. Ak by sa na humornej stránke zapracovalo, mohlo to byť podstatne lepšie. Jedna scéna sa mi však nezabudnuteľne vryje do pamäti. Je to "kefujúci " baran, ktorý si pekne mééékáá do rytmu až mu ľudská obeť zabodne nožnice do kopýtka...V tej chvíli je to veľmi silné MÉÉÉ... Prikloniť sa k slabším trom hviezdam ma presvedčil i záverečný odpal stáda. Je to jeden z tých filmov , kde je akékoľvek hodnotenie od odpadu až po plný počet absolútne v poriadku a nikoho nebude srať. 50%.(13.11.2013)

• Douglas

Zmutované ovce nikdo nečeká! Rozhodně ne obyvatelé novozélandských pastvin, kde zrádný bratr nezrádného bratra geneticky upravuje tyto ubečené sudokopytníky, aby vytvořil nový ovčí druh a byl nechutně bohatý. Černé ovce se okázale hlásí ke karnevalovým komediím Petera Jacksona a některé momenty skutečně jeho styl připomínají. Jenže povrchní nápodoba detailů neznamená, že půjde o stejně dobrý film. Černé ovce totiž trpí akutním nedostatkem chytrých nápadů a dá se dopředu poměrně jasně odhadovat, jak se bude vyprávění dále vyvíjet. ___ Během úvodních dvaceti minut se vyčerpá víceméně všechno, co tvůrce napadlo, ale protože film je koncipovaný jako celovečerní, musí se každý motiv ještě několikrát protočit. Hrdina opakovaně dokáže, kterak je přes ňoumovitost odvážný; ekologická aktivistka co chvíli „přepne“ do ekologicko-aktivistické rétoriky; opakují se řeči o čakrách, o souloži s ovcemi, proměny do ovcodlaků, na lidech si pochutnávající ovce nebo vyhřeznutí vnitřností. Přitom nejde o prvky ustavující vyprávění, ale spíše o významově dost jednoduché obrazy či situace, které nikam nic neposouvají. ___ A tady je ten průšvih... Přes všechnu přiznanou imbecilitu mají Vesmírní kanibalové chytře vymyšlené vyprávění s dílčími pointami, vývojem situací a slušnou gradací. Černé ovce ale jen variují podobné situace, dokud se nedostanou na svých 87 minut. Pak zařadí deus ex machina pointu, se kterou se mohlo vyprávění vytasit víceméně kdykoli, a je konec. Film si křečovitě skoro od začátku připravuje prostor k tomu, aby mohly ovce napadnout větší množství lidí, ale jinak pointy postrádá a většina situací je naprosto nesmyslně vykonstruovaná. A ne, neberu argument, že to mělo být úmyslně blbé. ___ Naopak, úmyslně blbé filmy musejí být o to chytřejší. Podobně jako úmyslně špatnou hru na housle může předvádět jen houslový mistr, který by jinak nikdy špatně nehrál. Rozumíte mi, že? Be-e-e-e-e...(30.7.2007)

Čakal som viacej a nečakal som, že z toho bude až taká komédia. Humor aký bol použitý napr. v Slithery by stačil, ale nie... niekto tu zbytočne tlačil na pílu. A tlačil tam kde nebolo treba a naopak tam kde mal sa vykašľať. Áno za všetko môže King. Síce to je jeho debut, ale i tak nemôžem toľko nedostatkov ospravedlniť. Režisér tj. spomínaný King sa vyhýbal tým najhlavnejším scénam resp. záberom. Vždy keď na sa malo dačo stať napr. odseknutie hlavy jeden ovci sekerou hneď kamera zmenila záber na dotyčného sekajúceho. I ked sa to vo väčšine hororov tiež robí, čo je na veľkú škodu, netreba brzdiť až tak ako sme to mohli vidieť tu. Ďalší mínus je, že sa väčšina dôležitých záberov odohrávala v tme. Buď sme boli v tmavej stodole, tmavej jame, alebo v totálne tmavom lese. Proste King to ešte nevie a aj preto je Black Sheep iba ďalším priemerným b-éčkom. Možno sa vám zdá nepochopiteľné, že popri toľkej kritike som dal 3 *. Berte to tak, že som čakal niečo medzi 4 až 5*. Som ja ale optimista čo? :D [Videl v Kine / Noc v Kine] Celá recenzia: TU(26.8.2007)