Neznámý svůdce

Perfect Stranger

Neznámy zvodca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 109 min

55 % - "Zromantizovaná" a zidealizovaná investigativní žurnalistika s dobrou první půlí, slabým závěrem, dobrým Ribisim, průměrnou Berry a toporným Willisem.(10.4.2007)

Hudba : Antonio Pinto - zazní zde třeba : Cat Power - Troubled Waters http://www.youtube.com/watch?v=5DTx1jj6eVQ První film, který byl natočen v Ground Zero – místo, kde původně stálo World Trade Center (dvojčata) – po teroristickém útoku 11.9.2001. Tvůrci natočili tři různé konce filmu. Pokaždé byla vrahem jiná postava.(29.4.2011)

• akisha

I kdyby tam najednou vlítl McBain a začal střílet, nepřestal by u toho člověk zívat. Někdo má dar točit poutavě i jak voda teče do dřezu, jinej má zas dar natočit zcela sterilně, neinvenčně a strašlivě nudně erotickej film bez erotiky, a to má k ruce minimálně tři schopný herce + Halle Berry je sexy kočka, o tom žádná. Pointa mi přišla debilní a stejně to v tu chvíli už nikoho nezajímalo, nikde žádnej sex a nahota, dokonce ani ty kalhotky co o nich furt mluvili nakonec na nikom neukážou. Bruce Willis hrál to svoje, nasmíval se o sto šest, ale k žádný akci se nedokopal. Jediný, co mi přišlo aspoň trochu zajímavý, byl posedlej voyerskej úchyláček Giovanni Ribisi. Měla jsem o filmu jinou představu, že se poveze víc na vlně Základního instinktu, zatímco zábavnější by bylo čumět v kotelně na kotle.(26.6.2014)

Tento film mě mile překvapil, hlavě ten zvrat na konci...(5.10.2008)

Na Hale Berry je fajn se dívat, o tom žádná, a Bruce Willis je macho k pohledání a fakt se hodí do jakékoli role - stačí aby nahodil ten svůj frackovskej úsměv a Oscar z toho sice nikdy nebude, ale nemůžete říct, že mu postava nepadne na tělo. Námět v podstatě standard, nic překvapivého, ale nájezd na slušný thriller by tam byl a dlouhou dobu taky je. Jenže pak je tu problém šokujícího závěru, který není udělán rafinovaně, ve stylu Šestého smyslu, kdy si při druhé projekci všímáte, jak vše do sebe zapadá a řvete: Aha!!! Tady jste šokováni zcela novým příběhem, který se stal někdy během střihu, který jste neviděli, na základě motivů, které vás ani nemohly napadnout. Šedesát minut sledujete docela logický a zajímavý příběh, pak je vám patnáct minut předhazováno hafo podezřelých a v závěru vám James Foley vmete do tváře, že jste úplně mimo. Ne, Jamesi, nejsme to my, kdo je v závěru mimo. [říjen 2008](11.10.2008)

• - Snímek byl do kin převážen pod kódovým názvem „Lie after Lie“. (imro)

• - Neznámý svůdce byl prvním celovečerním hraným filmem, který se natáčel na tzv. Ground Zero. Tedy na místě, kde kdysi stálo Světové obchodní centrum, zničené teroristickým útokem 11. září 2001. (imro)

• - Reklamní kampaň filmu sestávala i z blogů třech vedlejších postav příběhu, Grace, Jossie a paní Hillové. Již na podzim 2006 se jejich krátké video objevilo na youtube.com. (imro)