Neznámý svůdce

Perfect Stranger

Neznámy zvodca

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 109 min

Jako celkem dobrý film. Hodně zajímavý scénář s chatováním, čemuž i já jsem před pár lety propadnul a musím říct, že jde o dobrou zábavu. A šoupnout to do filmu byl výborný nápad a docela se z toho vyklubal solidní thriller. Ovšem všechno zkazí konec. Já chápu, že se tvůrci snažili za každou cenu nás šokovat. Ale nepodařilo se jim to. A že to bude tak nějak jsem očekával. A takové to tahání za nos, že nejdříve za to může ten, a pak ten a pak ta, to je fakt ubohý. Halle Berry a Bruce Willis jsou kvalitní herci, a jejich výkony jsou vždy výborné. Ale v tomto filmu pro mně byl jednoznačně Giovanni Ribisi, který přehrál všechny herce, co se ve filmu vyskytli. Škoda toho konce jinak bych uvažoval i o 4*. Jedná se opravdu o originálni thriller a dobrý thrilleer. Dobrá rovná se 3, takže 3*!(24.3.2008)

• Kaka

I kdyby bylo dvacet různých verzí závěru filmu, pořád to bude nudná a stokrát viděná břečka, kde zaujmou ledatak fyzické parametry Halle Berry a suverénně zahraný prezident korporace v podobě Bruce Willise. Thriller o ničem, nezáživně zpracovaný, bez dynamiky a drajvu, navíc ne příliš obratně napsaný, toť je zhruba ve zkratce Perfect Stranger. Kdo má rád na závěr pořádné překvápko, nechť si pustí šestý smysl. Foley totiž ani zdaleka neumí atmosféru tak jak by bylo potřeba a i ta potencionálně sebelepší scéna tak vyznívá díky sterilnímu přístupu poměrně do ztracena.(5.10.2008)

• blackrain

Ani ve snu jsem si nepředstavovala, že někdy uvidím Halle Berry a Bruce Willise v jednom filmu. Neznámý svůdce je důkazem toho, že můžou hrát spolu, ale možná se měli poohlédnout po něčem lepším a méně překombinovaném. V některých momentech jsem se ztrácela a to byla škoda.(19.2.2010)

Film, ktery filmoveho fandu nepotesi, ale ani neurazi. Je to takova ta zlata stredni cesta, takovy ten dobry prumer se zajimavym zaverem...(5.11.2007)

To závěrečné překvapení bylo až moc veliké, což mi docela zkazilo i celkový dojem z celého filmu. Ten lze nazvat jako takovou normální řemesličinu.(30.12.2010)

• - Film má natočené tři různé konce se třemi různými postavami v roli vraha. (imro)

• - Neznámý svůdce se měl původně natáčet v New Orleans, ale během příprav město zničil hurikán Katrina. Štáb se přesunul do New Yorku a na poslední chvíli upravil scénář na tělo novému městu. (imro)

• - Bruce Willis a Halle Berry se společně objevili již ve filmu Poslední skaut (1991). (Chrustyn)