Rowena je investigativní novinářka, která své články vydává pod pseudonymem David Shane. Několik měsíců pracovala na reportáži, která měla odhalit homosexualitu jednoho senátora, který bojuje právě proti homosexuálům. Její článek byl ale zastaven, takže Rowena dává v opilosti výpověď a jede domů. V metru narazí na kamarádku z dětství, která se jí svěří s tím, že se po internetu seznámila s Harrisonem Hillem, který je velmi bohatý, známý a ženatý. Harrison a Grace spolu udržovali milenecký poměr, ale on se jí náhle začal vyhýbat. Grace chce, aby o tom Rowena napsala. Po několika dnech Rowena zjistí, že někdo Grace zabil a snažil se její tělo schovat v řece. Grace byla dokonce těhotná. Rowena se tedy rozhodne dokázat, že Grace zabil Hill. Roweně jako vždy pomáhá její kamarád Miles, který je odborníkem na počítače a umí zjistit úplně všechno. Miles Rowenu miluje, ale ona nic netuší. Rowena se nechá zaměstnat u Hilla ve společnosti a tam se jí podaří dostat se k němu blíž, dokonce spolu naváží milostný poměr. Rowena si s ním píše i na online seznamce, kde se seznámil s Grace. Rowena na seznamce předstírá, že je bývalá stážistka, která s Hillem spala. Hill ale nakonec zjistí, že ho Rowena sleduje a myslí si, že jde o průmyslovou špionáž. Hill tedy s Rowenou skončil, ale to je problém, protože se mu Rowena nedostala do počítače a chybí jí důkazy o jeho emailové korespondenci s Grace. Miles to tedy zkusí sám a zkouší se dostat Hillovi do počítače, ale Hill je velmi opatrný... (TV Prima)

Vandislav

Nudny film, ktery predpoklada, ze divaky posadi na zadek alespon naprosto necekanym koncem. Ten je vsak tak vycucany z prstu az to boli. Pozor, film se snazi nevypadat prvoplanove a ujistoje nas o svem "poslani" - serviruje prekvapivy nazor o anonymite internetu a nebezpeci s ni spojene. ()

mfanta

45% - Na film se dalo koukat, ale to je tak jedine, co si z neho po par dnech pamatuju. I kdyz nerad zminuju v hodnocenich atraktivnost herecek ci hercu, tak tady musim udelat vyjimku u Halle Barry - je to fakt kocka. Willis mi tady prisel nejaky bez zivota. Zapletka uchazejici, ale ne uplne prekvapiva, prestoze tvurci si od momentu prekvapeni ocividne hodne slibovali. ()

pan Spock

Nemůžu říct že by mě Neznámý svůdce vyloženě zklamal. Herecké složení i příběh jsou zajímavé, ale všechno je poskládáno tak nějak divně, skoro až nudně. Halle Berry mám rád, ale tentokrát mi moc nesedla. Bruce Willis moc příležitostí na to aby se ukázel neměl. Zato Giovanni Ribisi mě příjemě překvapil. Nebýt slušného konce, asi bych šel s hodnocením ještě níž. Takhle si film zařadím mezi průměr, který neurazí ani nijak zvlášť neoslní. ()

Michal13

Taký nemastný neslaný film, ktorý by s lepšou réžiou určite fungoval lepšie. Takto je to len priemerná záležitosť, chvíľalmi nudná, bez výraznejšieho spádu, no s vcelku kvalitným obsadením. Najmä Halle ma potešila. / 55% ()

rencica

Dobrá pointa, dobrý koniec..... Berry a Willisa zatienil svojím vynikajúcim výkonom Giovanni Ribisi. Tento chlapec má skvelý potenciál :D ()

DiDu

No to byl tedy pitomý film. Jediné co za něco stálo byl Ribisi a tomu zase napsali scénář "na tělo", takže chudák si o něm všichni už doopravdy musí myslet, že je vyšinutý, protože ty magory hraje naprosto přesvědčivě. Abych ocenila herectví Berry, to bych musela být asi chlap a nejspíš nejsem ani ženská, aby na mě účinkovaly Willisovy věčně poťouchlé pohledy. Tohle mě na tom scénáři namíchlo. Ti si můžou dovolit splácat naprosté nesmysly jako by si říkali vždyť se na to budou dívat stejně samí neandrtálci, takže je to jedno. ()

MakiMaki

Na film jsem se podívala v podstatě úplnou náhodou, a musím říct, že je opravdu zajímavý a skutečně mě vtáhl do děje, kdy jsem si celá napnutá říkala, jak tohle dopadne. Bohužel ve výsledku jsem byla opravdu zklamaná koncem filmu, kdy jsem měla pocit, že scénáristovi už došli nápady a proto chtěl film nějak rychle ukončit, což je velká škoda. Protože film měl opravdu dobrý potenciál. ()

Ginger_cat

Kdyby tento film byl obraz byla by to Babylonská věž od Breugela, která mě stejně jako tento film zasáhla i když u obou chvíli trvá než vyjde pravá podstata a smysl který zobrazují. Zároveň mi obě tato díla přijdou podceněná, nicméně se mi dostala pod kůži, jako jehla která mi z těla vysaje všechnu krev a nahradí ji herákem. ()

trezorkabila

Pro mě velmi velké překvapení. Film mě nadchl Bruce jak vždy výborný a Halle Berry úplně excelentní . Film má dej a konec pro mě překvapující :-) ()

SNCIS

Bruce Willis jako šarmantní svůdník.:D Neznámý svůdce je průměrný film, jehož překombinovaná pointa může výsledný dojem až příliš pokazit. Jak daleko byste byli ochotni zajít, abyste zakryli pravdu a udrželi tajemství? - 50%. ()

gggggg

Celkom zaujímavý námet spracovaný nudným spôsobom. A aj keď posledných 20 minút bolo skvelých, celkový dojem z filmu to nezachráni. ()