poster

Poslední přání

 • USA

  One Last Thing...

Komedie / Drama

USA, 2005, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • J0hny5
  ***

  Napadá mě jestli jde o nevhodnou komedii, nebo pohodový film o umírání. Většinu filmu převládala první možnost a jako komedie mi to vlastně ani nepřipadalo. Kdyby se to odprostilo od toho komediálního nádechu, tak by to mělo mnohem větší potenciál. V tomhle ne moc vhodným mixu to dopadlo tak, že mě film nerozesmál ani nedojmul. Na víc než lepší 3 to nestačilo. 65%(10.10.2010)

 • freddy
  ****

  Příběh o pohodovém umírání. Po skončení tohoto filmu mne sužovaly rozpaky. Měla to být komedie, a tak jsem čekal komedii. Ale zasmál jsem se jen několikrát. Moc vtípků tu opravdu nebylo a ani žádná zapamatovatelná hláška. Ale na druhou stranu to byl tak neuvěřitelně pohodový film, který se mi opravdu docela líbil, a tak jsem se dostal do rozpaků. Nedávno jsem dal dvě hvězdičky komedii jen za to, že to komedie nebyla a zasmál jsem se tam jen asi jednou. A tohle je naprosto podobný případ. Ale zároveň mne tenhle film nadchnul, a to je to, co té druhé komedii chybělo. Film Poslední přání, to je citlivě, ale zároveň pohodově podaný příběh o 16letém klučinovi Dylanovi, který co nevidět zemře. Ale má kolem sebe svou milující matku, dobré kamarády, pohodového doktora a slavného fotbalistu, kteří ho podporují a pomáhají mu. Díky pomoci doktora může Dylan vzít svou matku do luxusní restaurace, díky pomoci bohatého fotbalisty se může podívat do New Yorku a perfektně si to tam užít spolu s kamarády. Prostě neuvěřitelně pohodový film o tom, že umírání nemusí být vždy smutné. A ten závěr není nijak zvlášť přeslazený, ale je natočený decentně a perfektně zapadá do kontextu filmu. Jinak herecké výkony byly velmi kvalitní a hercům jsem vše uvěřil. Takže i když jsem se nedočkal salv smíchu a vtipných hlášek, přesto dávám čtyři hvězdčky, protože ten film je dobře udělaný, má hlavu i patu a mně se líbil.(17.8.2008)

 • Pedestrian
  ***

  Navzdory anotaci se to k mému překvapení odehrávalo vcelku neočekávaně. Nečekejte žádnou další blbou americkou komedii, jak se na první pohled může zdát, ale melancholické drama o smířlivém umírání. Nedojalo mě to, ale ten závěrečný blažený výraz na Dylanově tváři je lepší než tisíc slov.(10.12.2009)

 • pufina
  **

  Prvky drama tam jsou, ale jestli to bylo vtipné, pak já jsem anglická královna. Příběh - umírající mladý muž, co si chce splnit poslední přání - chce zažít víkend s top modelkou, do které se zamiloval z obrázků, kde je v bikinách. Nu, to mysleli vážně? Hodně přeceňované, pár zajímavých myšlenek tam je, ale nezaujalo mě to..(6.8.2011)

 • IQ Tiqe
  **

  Sice mě zkraje dost rozesmálo několik trochu morbidních narážek, ale nešlo o klasickou teen-age komedii, u které sedíte v kině s popcornem a smějete se. Od začátku je jasné, jak to dopadne, vše je moc čitelné, takže koukáte a přemýšlíte, co byste udělali vy, jak stojí za to si užít i poslední chvíle života tak, jak chcete. Je to průměrný film.(17.5.2009)

 • - Natáčanie snímky prebiehalo na autentických miestach v americkom štáte Pennsylvania a meste New York. (MikaelSVK)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace