Poslední přání

One Last Thing...

Komedie / Drama

USA, 2005, 93 min

Na konci jsem brečel jako korejský dítě...(5.7.2009)

Po výborné první půlce došlo k velkému zklamání. Kdo by neměl přání - dokonce i přání podobné tomu Dylanovu (ačkoliv já bych teda bral radši agentku, než tu nepříjemnou blondýnu), jenže co je moc, je příliš, a nadějně rozehraný příběh je pokroucen a rozšlapán do prachbídné americké pohádkové romantiky s moderními prvky východních filozofií. :-)(28.1.2009)

Příběh o pohodovém umírání. Po skončení tohoto filmu mne sužovaly rozpaky. Měla to být komedie, a tak jsem čekal komedii. Ale zasmál jsem se jen několikrát. Moc vtípků tu opravdu nebylo a ani žádná zapamatovatelná hláška. Ale na druhou stranu to byl tak neuvěřitelně pohodový film, který se mi opravdu docela líbil, a tak jsem se dostal do rozpaků. Nedávno jsem dal dvě hvězdičky komedii jen za to, že to komedie nebyla a zasmál jsem se tam jen asi jednou. A tohle je naprosto podobný případ. Ale zároveň mne tenhle film nadchnul, a to je to, co té druhé komedii chybělo. Film Poslední přání, to je citlivě, ale zároveň pohodově podaný příběh o 16letém klučinovi Dylanovi, který co nevidět zemře. Ale má kolem sebe svou milující matku, dobré kamarády, pohodového doktora a slavného fotbalistu, kteří ho podporují a pomáhají mu. Díky pomoci doktora může Dylan vzít svou matku do luxusní restaurace, díky pomoci bohatého fotbalisty se může podívat do New Yorku a perfektně si to tam užít spolu s kamarády. Prostě neuvěřitelně pohodový film o tom, že umírání nemusí být vždy smutné. A ten závěr není nijak zvlášť přeslazený, ale je natočený decentně a perfektně zapadá do kontextu filmu. Jinak herecké výkony byly velmi kvalitní a hercům jsem vše uvěřil. Takže i když jsem se nedočkal salv smíchu a vtipných hlášek, přesto dávám čtyři hvězdčky, protože ten film je dobře udělaný, má hlavu i patu a mně se líbil.(17.8.2008)

Originální a sympatické komediální drama, kterému nechybí zajímavé téma a dobří herci ale větší tvůrčí odvaha a silnější momenty, které by si film rozhodně zasloužil.(6.9.2011)

Film: 75% | Hudba: Anton Sanko 70%(3.12.2007)