Stopy krve

Německo, 2006, 87 min

Robert Krause

Ben Bartlett
  • Deimos

DVD/// Obsazení 1/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Efekty 4/10/// +později docela dusná atmosféra, závěr -po všech stránkach minimalistický film, špatná kamera, téměř bez hudby, ubohý záporák, nesympatická hlavní hrdinka/// No dá se to přežít, ale je to zbytečný film. Vrah na kole. I takto by se to mohlo jmenovat. Málo vražd, málo herců, všeho je málo, jen minut je hodně. Tenhle snímek můžete vynechat./// Celkem 32%///(16.6.2008)

• Dever

// Production Companies: Abnormal Pictures //(14.5.2011)

Filmu by určite prospela kratšia stopáž. Nekonečné naťahovanie naháňacích/skrývacích scénok zbytočne brzdí, v dôsledku čoho pôsobí film veľmi nudným a uspávacím dojmom. Mne sa podarilo zaspať minimálne 3 krát a to som ho pozeral cez deň :)(26.9.2006)

Ďalší prírastok do rozrastajúcej sa rodiny nízskorozpočtových hororov, tento krát jeden survivar horor s dávkou exploitation. Príbeh je veľmi jednoduchý, herci sa dajú spočítať na prstoch dvoch rúk, z toho väčšina nevydrží vo filme dlhšie než jednu minútu a minimum dialógov, no napriek tomu dokáže film zaujať. Natáčalo sa na digitálnu kameru čo rozhodne pomohlo a aj vďaka tomu sa podarilo vytvoriť výbornú vizuálnu stránku, ktorá je navyše podporená hudbou, ktorá tu skutočne pracuje pre film a všetko to skvelo graduje až do finále v ktorom sa exploitation prejaví naplno...ale hej, nelogickostí tu je plno...(10.9.2006)

Je to priemerný hororový thriller. Má celkom dobrý príbeh o žene, ktorá sa so svojim priateľom rozhodne ísť na ciklistický výlet do hôr, kde ich ale napadne brutálny cudzinec, čo prežije len žena a tak musí bojovať o svoj život, no zabijak jej pokoj nedá. Spracovanie nie je najhoršie, ale je skôr sklamaním, úvodná desaťminútovka pôsobí maximálne nezaujímavo, ale potom sa už našťastie dej presunie do hôr, kde sa už je na čo pozerať, minimálne na to prostredie, pričom sa už väčšinu času striedajú lepšie chvíle s horšími. Síce celá záverečná fáza nie je moc dobre podaná, ale ani filmu moc neubližuje. Ale veľmi ma tu mrzí postava zabijaka, určite by som mnoho viac ocenil nejakého neznámeho vraha ako chvíľkového milenca hlavnej hrdinky, čo mu uberá na rešpekte. Čo sa týka tých hlavných, teda thrillerových, prípadne krvavých scén, tak mám z nich priemerné pocity, svojim štýlom mi pripomenuli klasiku Stopár, teda záporák hlavnej postave neubližuje, ale zároveň zabíja všetkých, ktorí by jej mohli pomôcť, síce z úmrtí moc vidieť nie je, takže tu ani nie je o čo stáť, ale zase celkom dobre pôsobia rôzne ukrývačky a sledovačky ako časť pri drevorubačoch. Herecké obsadenie ma v ničom nezaujalo, hlavná hrdinka je nudná a nesympatická, vrahovi zase chýba potrebná charizma, prípadne niečo, čo by mu navyšovalo rešpekt a okrem nich dvoch tu už nie je žiadna výraznejšia postava. Réžia je určite sklamaním, prakticky po všetkých stránkach sú tu cítiť viac alebo menej výrazné nedostatky, napätie funguje možno v jednej, dvoch scénach a podobne je na tom aj technická stránka, aj keď za ten slabší priemer by sa označiť dala. Ako jednoduchá zábavka na jeden večer film Stopy krvi celkom funguje, takže nie som moc sklamaný, ale určite sa to dalo ešte výrazne vylepšiť. Objektívna kvalita filmu- 52%, film sa páči mne na 57%.(5.9.2007)