poster

Kupředu levá, kupředu pravá

Dokumentární

Česko, 2006, 57 min

Kamera:

David Cysař

Producenti:

Milan Kuchynka

Střih:

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák
(další profese)
 • Big Bear
  ***

  Tak nějak nevím. Naivita mládí je asi hlavním společným rysem tohoto dokumentu. Ty mladý komunisty a toho knírkatýho Che bych narval do dobytčáku a poslal na dovču na deset let někam do Severní Koreje... Hoši z ODS by se zase mohli alespoň naučit naší státní hymnu.. Průser je na obou stranách. Komunisté kvákali cosi o skvělé době po roce 1946 ač to nezažili a konzervativci zase hájili své prázné cosi před rudým morem a jsem si jist, že ani nevěděli proč. Hlavně o sebe dbát a skočit si do solárka... Po shlédnutí tohoto dílka, kde každý kus - to vskutku originál (bez ohledu na ansámbl) bych byl možná i pro to aby tu zase bylo království a vládl pevnou rukou král.... * * *(25.1.2012)

 • Galadriel
  ****

  Mladí komunisté mají jako vyzvánění hymnu SSSR, mladí konzervativci zase předvolební telefonickou agitaci Václava Klause... Autorce se celkem dobře daří zachovat neutrální stanovisko, nikomu nenadržovat, ukázat hlavně co dělají, jejich názory a jejich angažovanost. Z názorů mladých komunistů jde opravdu hrůza ("Mně by se líbilo žít si za minulýho režimu hezky v paneláku, chodit do práce a milovat Sovětskej svaz" "To myslíš vážně?" "Jasně"), ale na druhou stranu onen konzervativec, který sní o politické kariéře odmala a chodí kvůli tomu do solárka...(26.4.2007)

 • Terter
  ****

  Freak-show, ve které hrají hlavní roli prázdné hlavy vyplněné prázdnými frázemi. Při sledování tohoto kaleidoskopu, jenž se obešel bez jediného komentáře režisérky, neboť hlavní aktéři ze sebe zvládli udělat blbce sami, jsem si říkal, že tyhle děti asi doma málo mlátili. Na jedné straně mladý komanč, jehož snem je žít v normalizaci (a když ho pak člověk vidí, jak se slzami v oku komentuje neúspěch komunistů ve volbách, skoro má chuť dát mu pětikorunu na boršč), na straně druhé konzervativec, který své matce dává k Vánocům plakát Václava Klause, nutí ji politicky se angažovat a své druhy ve zbrani nabádá, aby se na demonstracích chovali "hlavně konzervativně". Tenhle dokument mě utvrdil v tom, abych se přestal rozčilovat nad desolátním stavem současné politické scény, protože to, co teď prožíváme, není nic proti tomu, co teprve přijde.(17.12.2007)

 • sharky
  ****

  Neuvěřitelná sranda, ze které trochu - trochu hodně - mrazí v zádech. Jestli se tihle rudí a modří jednou dostanou k moci Bůh nás všechny chraň! Sociologicky je dost zajímavý, jak tihle lidé přišli k svjem názorům. Na jedné straně zanícená komunistka, která bydlí s maminkou v jednopokojovém býtě. Na druhé straně bohdatý studentík- mladý konzervativec, kterému rodiče koupili byt v praze s televizi větší než výkladní skříň, který se každý den opaluje ve fitku aby dobře vypadal. Jeho životní sen, být politikem...začínám se bát, aby se mu to nesplnilo...(24.11.2006)

 • Enšpígl
  ****

  Pomyslná laťka lidské imbecility byla posunuta tak vysoko, že už není možné, aby byla někdy posunuta výš. Za tuto skutečnost můžeme poděkvovat mladým komunistům ruku v ruce s mladými konzervativci. Tak obrovská prezentace lidskýho čůráctví snad ještě na obrazovce nikdy nebyla a že nám tam neustále lezou současní politici i české "takycelebrity". Neopěvoval bych nestranost Lindy Jablonské, protože copak šlo v tomhle případě někomu stranit ? V současné době nás tyhle politický onuce můžou svým plkáním a stylem života rozesmát, ale nedej bože kdyby opravdu tihle modří či rudí vedli jednou naši zem, to už by tak zábavné nebylo. Poprosil bych pak uživatele LIMA, aby počítal na cestu do Grónska i se mnou /určitě se přidá ještě někdo:) /, skupinová letenka je totiž levnější. Naštěstí něvěřím tomu, že takovýhle myšlenkový, ale i vizuální příšery to dotáhnou dál, něž do dalšího dokumentu z názvem GIN - Galerie Imbecilů Národa. Na závěr si zde také napíšu, kdy mě nejvíce zamrazilo a kdy jsem se nejvíce pobavil. Rudý zamražení - "Chtěl bych žít v normalizaci". Modrý zamražení - Nucení vlastní matky být politicky angažovaná". Rudý pobavení - když ten mladej komunista v lese celkem hezkým holkám, kteří tam náhodou sedí u stolečku z ničeho nic začne říkat "svou pravdu" a oni na něj koukaj jak na zelenýho mužíka s tykadlama. Modrý pobavení - nastavení vyzvánění mobilního telefonu na tuto "melodii" "Dobrý den, u telefonu Václav Klaus. Dobrý den, u telefonu Václav Klaus."Dobrý den, u telefonu Václav Klaus." Kdo chce vidět skutečný živý český blbce je tento dokument nejlepší volbou.(9.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace