poster

Kupředu levá, kupředu pravá

Dokumentární

Česko, 2006, 57 min

Kamera:

David Cysař

Producenti:

Milan Kuchynka

Střih:

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák
(další profese)
 • 666teen
  ****

  Jsem povaha poměrně otrlá, ale tohle bylo dost i na mě. Strašidelný dokument o lidské blbosti, ztrátě veškeré soudnosti a touze po korytu. Kdyby se aktéři dokumentu necpali do politiky, seděli třeba někde v klecích a bavili se házením hoven po ošetřovatelích, byla by to ukrutná taškařice. Ale takhle? Zaplaťsatan, že jsem uznán nesvéprávným a nesmím volit.(26.1.2012)

 • Matty
  ***

  Dokument o názorech některých mladých lidí dneška. O názorech, které jsou úsměvné jenom do okamžiku, než si uvědomíte, s jakou vážností je jejich původci vyslovují. Na jednu stranu je obdivuji, protože málokdo si jde tak odhodlaně za svými ideály a nebojí se nahlas vyjadřovat vlastní názory. Na druhou stranu mě děsí možnost, že právě oni budou jednou rozhodovat o budoucnosti českého státu. Nastavit si (nikoliv z recese) coby vyzvánění mobilu „Dobrý den, u telefonu je Václav Klaus“, mi přijde trochu zvrhlé… . Mladá a nadějná dokumentaristka Linda Jablonská si vybrala dvě skupiny nejen s protichůdným politickým smýšlením, ale rovněž odlišným životním stylem. Skromně a v ústraní žijící komunisté doufají v sebemenší úspěch, zatímco mladí konzervativci se oproti tomu sebevědomě derou do popředí, snad za jedinou poznanou vůní, za sladkou vůní úspěchu. Ani jedna strana není protěžována, ostatně – o politiku tady jde až v druhé řadě. 70% Zajímavé komentáře: pshimi, Radko, Laurent, ]V[()Rt, eLVe(10.11.2007)

 • Faidra
  ****

  Televize se zase jednou rozhodla předvést a také předvedla galerii roztodivných obrázků, které si nejen nedám za rámeček, ale mrštím s nimi rovnou do popelnice. A je mi srdečně líto ohryzků jablek, zmačkaného staniolu a promáčknutých zátek, nucených trávit čas v takové společnosti. Musím vám, kluci konzervativní a neobolševičtí, ale zatleskat: dlouho jsem si myslela, že mi už v životě nepoleze žádná věta víc na nervy než ta o účtu, jaký žádná banka nenabízí, ale Václav Klaus u telefonu rozmáchl nebohý účet jako mouchu o zeď. Lidská omezenost nemá hranic a teď už nemá hranic ani můj děs z toho, co jednou může sedět v křeslech, která znamenají moc. Leč nezoufej, český národe, ani ve fialové (rozuměj modro-rudé) spoušti nechybí pozitivní zprávy. Do Grónska budeme mít jako kolektiv slevu, tuleni si budou mít s kým hrát a naši hokejisté budou mít celoročně a zdarma zajištěn dostatek ledových ploch, takže pod vahou zlatých medailí Grónsko zmizí pod vodou mnohem rychleji, než by se o to postaralo globální oteplování. Neříkejte, že už se netěšíte!(17.1.2008)

 • sharky
  ****

  Neuvěřitelná sranda, ze které trochu - trochu hodně - mrazí v zádech. Jestli se tihle rudí a modří jednou dostanou k moci Bůh nás všechny chraň! Sociologicky je dost zajímavý, jak tihle lidé přišli k svjem názorům. Na jedné straně zanícená komunistka, která bydlí s maminkou v jednopokojovém býtě. Na druhé straně bohdatý studentík- mladý konzervativec, kterému rodiče koupili byt v praze s televizi větší než výkladní skříň, který se každý den opaluje ve fitku aby dobře vypadal. Jeho životní sen, být politikem...začínám se bát, aby se mu to nesplnilo...(24.11.2006)

 • flanker.27
  ****

  Dám krk na to, že většina Mladých konzervativců by za minulýho režimu dělala kariéru v SSM. Na druhou stranu z toho kudrnatýho revolucionáře jsem opravdu neměl dobrej pocit. Pohled opravdu dobře vyvážený. Ale zejména mě hlodá otázka, proč se u nás politicky angažujou především takovéhle typy povah.(11.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace