Kupředu levá, kupředu pravá

Milan Kuchynka

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák

Nalevo i napravo samý vypatlaný mozek-dnešní politická reprezentace nestojí za nic, ovšem pokud by ji měli nahradit tihle zakomplexovaní zoufalci, to si raději najít jiný stát, případně jinou planetu. Nejvýmluvnější okamžiky: partička mladých komunistů se pokouší rozhicovat demonstraci kdesi v Německu, načež i se svými hesly a rudými fanglemi beznadějně zabloudí mezi paneláky...mladý konzervativec žvatlá cosi o pětileté dekádě a u portrétu "pana profesora" nutí matku vyprávět na kameru, jak agituje pro ODS...o tom magorovi v solárku ani nemluvě.(9.11.2007)

U těch mladých konzervatistů jsem se jen smál, jak to myslejí vážně. Ale u těch mladých komunistů se až moje zadnice zapotila strachy, když jsem si uvědomil, že to myslí vážně. Dokument je to jinak nevyvážený zejména z důvodu konfrontace strachnahánějících komunistů a poklidných konzervatistů.(13.8.2010)

Dokumenty o mrzáctví jsou smutné tehdy, víme-li, že se to může stát i nám. Tento dokument o mentálním a duševním mrzáctví je smutný tak napůl. Vím, že ani ze mě, ani z mých blízkých taková hovada nikdy nebudou, máme totiž v hlavách mozky a v nich inteligentní myšlení, ale co když se tyto kreatury dostanou k moci? Rath, Paroubek, Kalousek, Topolánek a jiní se taky nevylíhli přes noc, ale pěkně poctivě leštili svejma tlustejma prdelelma stranický sesle a leštili kličky. O nutné anální speleologii ani nemluvím. A co zloděj Gross a Němec a Pospíšil a Dalík a další a další. Dokument je mrazivě humorný a otevřeně dává najevo, že je úplně jedno, který kretén právě vládne...možná není ani Grónsko dost daleko(9.11.2007)

Nikdy mě nenapadlo, že se u dokumentu tolik nasměju. Doporučuji koukat ve skupině :)(5.2.2009)

Mladí komunisté mají jako vyzvánění hymnu SSSR, mladí konzervativci zase předvolební telefonickou agitaci Václava Klause... Autorce se celkem dobře daří zachovat neutrální stanovisko, nikomu nenadržovat, ukázat hlavně co dělají, jejich názory a jejich angažovanost. Z názorů mladých komunistů jde opravdu hrůza ("Mně by se líbilo žít si za minulýho režimu hezky v paneláku, chodit do práce a milovat Sovětskej svaz" "To myslíš vážně?" "Jasně"), ale na druhou stranu onen konzervativec, který sní o politické kariéře odmala a chodí kvůli tomu do solárka...(26.4.2007)