poster

Kupředu levá, kupředu pravá

Dokumentární

Česko, 2006, 57 min

Kamera:

David Cysař

Producenti:

Milan Kuchynka

Střih:

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák
(další profese)
 • shyster
  ***

  U těch mladých konzervatistů jsem se jen smál, jak to myslejí vážně. Ale u těch mladých komunistů se až moje zadnice zapotila strachy, když jsem si uvědomil, že to myslí vážně. Dokument je to jinak nevyvážený zejména z důvodu konfrontace strachnahánějících komunistů a poklidných konzervatistů.(13.8.2010)

 • WANDRWALL
  ***

  Není divu, že proti "pravičákům", je zde i mladá levice. Ostatně nejen mladá, protože by bylo divné, kdyby vedle, těch, co jsou dětmi socialistických rodičů jsou stále především socialistické děti, i když se už narodili do "nové éry" této země. Ale stále jsou pasivní ve všech směrech a vyjdou do ulic jen tehdy, když jim někdo šahá na peníze. Ale ideologii nectí zpravidla žádnou. Pam,atuji si na antikomunisty koncem osmdesátých let. BYLO jich málo. Jen stádo co jde kam se mu řekne. A to se nezměnilo!!! Levice, aktivní levice, je v každé společnosti nezbytná. ***(6.10.2010)(6.10.2010)

 • Kulmon
  ****

  Tak prý jen překrucujeme historii, protože ti komanči byli zcela jiní! Lidi vzpamatujte se a nedopusťme, aby se ti rudí hoši ještě někdy objevili v parlamentu. Když jsem viděl toho mladýho komoušskýho nadšence, tak mě jen napadlo: "Na smetiště dějin s tou veteší!"(9.11.2007)

 • Laurent
  ****

  Opravdu velmi vtipné. Já jsem shlédl projekci filmu v rámci filmového klubu na VŠE, přečemž potom probíhala diskuse s aktéry tohoto filmu. Dostavil se Marek Nemeth za MK, Veronika Sýkorová a David Pazdera (hlavní aktéři snímku za KSM) + 1 za KSM, jehož jméno neznám, Linda Jabloňská jako autorka snímku a politolog Jan Kubáček, který celou besedu moderoval. "Legrace" pokračovala, jenže s tím rozdílem, že tentokrát měla silně hořkou příchuť. Vidět a slyšet lidi z KSM na živo, to je vážně síla. Zásadně neodpovídali na otázky a neustále mleli o tom, jak jsou utlačovaní, jak se žije krásně na Kubě, nebo že kapitalismus a fašismus je v podstatě to samé. Snímek byl bezesporu objektivní, ale oni (KSM) režisérku obvinili z toho, že to bylo natočené pro "MKáčkově". Jan Kubáček musel často projev D. Pazdery přerušovat, aby se dostalo ještě na další dotazy, protože Pazdera vždycky rozjel svůj nekonečně dlouhý monolog. V součtu vyšlo na KSM odhadem 80% veškerého času debaty. Takový kopec čiré demagogie, nesmyslů a účelových interpretací jsem už dlouho neviděl. Ještě připojuji pro zajímavost odkaz na fotografie z oné besedy: http://www.filmacek.net/o-filmech/kupredu-leva-kupredu-prava-diskuse.html(14.3.2007)

 • Pejpr
  *****

  Nikdy mě nenapadlo, že se u dokumentu tolik nasměju. Doporučuji koukat ve skupině :)(5.2.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace