poster

Kupředu levá, kupředu pravá

Dokumentární

Česko, 2006, 57 min

Kamera:

David Cysař

Producenti:

Milan Kuchynka

Střih:

Jakub Voves

Zvuk:

Ivan Horák
(další profese)
 • dzej dzej
  ***

  Mladí konzervativci či mladí komunisté - všechno jedno jest. Toto podivné vyznění prezentuje podivný dokument, který se opájí výše zmíněnou umělou a chybnou paralelou a fakticky i argumentačně plave na vodě.(29.5.2007)

 • sharky
  ****

  Neuvěřitelná sranda, ze které trochu - trochu hodně - mrazí v zádech. Jestli se tihle rudí a modří jednou dostanou k moci Bůh nás všechny chraň! Sociologicky je dost zajímavý, jak tihle lidé přišli k svjem názorům. Na jedné straně zanícená komunistka, která bydlí s maminkou v jednopokojovém býtě. Na druhé straně bohdatý studentík- mladý konzervativec, kterému rodiče koupili byt v praze s televizi větší než výkladní skříň, který se každý den opaluje ve fitku aby dobře vypadal. Jeho životní sen, být politikem...začínám se bát, aby se mu to nesplnilo...(24.11.2006)

 • liborek_
  ****

  Neskutečně vtipný, ale místy až mrazivý dokument o lidech, kteří mají ambice nám vládnout... Když nejprve odhlédnu od zpracování a zaměřím se jen na obsah, tak musím smeknout, protože něco podobného tady chybělo. Konečně se u nás objevil snímek, který dává nahlédnout do myšlení lidí, zastřeného černobílým viděním světa, libujících si v prázdných symbolech a majících jednoduchá řešení pro mnohonásobně komplikovanější problémy. Je vlastně jedno, jestli film je o mladých komunistech nebo konzervativcích, stejně tak by se dal natočit i o fašistech, socialistech, skinheadech, antisemitech, o náboženských fanaticích...atd...atd... Změňte Che Guevaru za Hesse, Kapitál za Mein Kampf, změňte Hayeka za Marxe nebo Keynese... Je to vpodstatě jedno... Každý si bude tvrdě stát za svým a neustoupí i kdyby se nastokrát ukázalo, že nemá pravdu. A pokud jde o formu: je to vlastně autorčina první větší věc, takže nelze mít větší výhrady. Film neobsahoval žádný zbytečný komentář, který by byl nějak tendenční a někomu stranil, prostě jen nastavoval kameru ve vhodný okamžik na vhodném místě. Myslím, že se to povedlo...(16.11.2006)

 • DaViD´82
  ***

  S úsměvem na tváři vstříc nové pětiletce aneb mládí vpřed! A sakra... Velmi zajímavý pohled do "partajního" života mladých konzervativců a Komunistického svazu mládeže. Nutno pochválit autorku za zachování neutrality. Opravdu se nikomu nenadržuje, ovšem na druhou stranu tomu chybí nějaký konflikt. Třeba posezení "nad kávičkou" se zástupci obou stran a pokus o konfrontaci jejich názorů takříkajíc přímo. Tvůrcům párkrát ulítl nějaký detail typu pozapomenutého mikrofonu v záběru či kameramana vrhajícího stín do obrazu, ale jinak to i po technické stránce vypadá zdařile. Povedený dokument, který zaujme, ale popravdě řečeno námětem sliboval přeci jen poněkud více.(8.11.2007)

 • Hitman_47
  ****

  No ty vole...(8.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace