Nancy Drew s nepostradatelnou lupou a práškem na snímání otisků prstů opouští River Heights a míří do Hollywoodu... ne proto, aby se seznamila s hlavním hrdinou seriálu Smallville, což si myslí její přítel. Nancy jede vyřešit jednu z největších záhad vůbec: tajemnou vraždu herečky Dehlie Draycott. Jak si ale naše detektivní hrdinka poradí s protivnými a záludnými kráskami na hollywoodské střední? Přidejte se k Emmě Roberts, která jako Nancy prožívá dobrodružství, nebezpečí i lásku. Kamkoliv se Nancy vydá, napětí ji následuje. (oficiální text distributora)

Nathalie

Jako dítě školou povinné jsem na příbězích detektiva v sukních Nancy Drew pilovala anglický jazyk. Tak rychle jsem ale nostalgické okénko ještě nezabouchla. Tahle pišišvořina je pro desetileté holčičky. Pokud prvních děvet a půl let života strávily mimo civilizaci. Pipi Dlouhá Punčocha by se tomu vysmála, Harry Potter by nad tím mávl hůlkou a jakýkoli teenager se znalostí Baker Street a čtvercových palačinek by Nancy poslal někam, kde světla nepřebývá. Pleasure potenciál: nula. Guilty pleasure potenciál: nula. Verdikt: Pokud vás vystopuje, nedopadne to s vámi dobře. Run, Forrest, run. ()

lioncel

Kdybych chodil na ZŠ, tak jsem se asi právě zamiloval .. konečně mladá hrdinka, která je chytrá, pohledná, šikovná, ještě nevinná a nemá obarvenou palici, nalakovaný nehty, tetování - nevypadá zkrátka jako kurvička … to má mé velké sympatie a obdiv … aby snad nevzniklo podezření, že jsem nějaký pedofil .. já jsem jen táta, který kdysi s hrůzou sledoval svou milovanou dcerušku, jak přebírá životní moudro své matky – není vlastně až tak důležité co máš v hlavě, jako spíše co máš na ni … ()

blackJag

Dětská detektivka, která víc než samotnou zápletkou překvapí Brucem Willisem v malé roli sebe sama v dokonale zbytečné a samoúčelné scéně z natáčení dobové detektivky. Scéna, ve které si roli nervózou stiženého režiséra střihl Adam Goldberg, měla asi reflektovat původ hlavní postavy - mladá amatérská detektivka z románů první poloviny 20. století - ve filmu je ale zakomponována tak nahodile, že to spíš svědčí o využití možnosti mít ve filmu Willise za každou cenu (to samozřejmě docela chápu). 50% ()

feho312

Zo slusnosti davam jednu * ktora ale znamena nieco medzi 0,5/10 a 1/10. Ked som sa docital, ze Emma je neter Julie Roberts tak mi bolo smutno, lebo okrem velkej pusy (myslim fyziognomicky..naozaj) a chlapcenskeho tela (rovnako myslene) nepobrala nic z talentu svojej tety.. Viem si predstavit akymi cestickami sa k filmu dostala ale viem vymenovat minimalne 10 zaujimavejsich, vyraznejsich a potencionalnejsich talentov tejto generacie. ()

NinadeL

V 90. letech jsem české překlady Carolyn Keene nečetla. Raději než Stopy zločinu jsem měla Stopy hrůzy. Ale po setkání s tímhle filmem shledávám, že bych Nancy Drew mohla zahrnout mezi své oblíbené dívčí hrdinky spokojeně i zpětně. Je to zajímavý fenomén, adaptace lze sledovat zpětně až do 30. let a českých knížek vyšlo akorát deset. Nancy je předchůdkyní všech těch Verč Marsových a není důvod si její dobrodružství neužít i dnes. Příjemný koncept holčiny školou povinné, která je příjemná, mírně starosvětská a ve volném čase ráda řeší záhady nejrůznějšího druhu. Škoda, že na pokračování pod Flemingem už nedošlo. On sám natočil několik hodně dobrých teen filmů před rokem 2000 a Emma Roberts je fajn teenka, která v době Drew ještě nehrála žádné fifleny. Čili novou Nancy hodnotím jako veskrze příjemný zážitek. ()

• Za prvý premietací týždeň film zarobil 7 miliónov dolárov. (martin1m2)
  • Emma Roberts (Nancy Drew) spolupracovala na place s učitelem dobrého chování, který ji měl připravit na roli. (HappySmile)
  • Bruce Willis si zde střihl roličku hlavního herce v detektivce z 50. let, do jejíhož natáčení se Nancy Drew nechtěně připletla jako komparz. (HappySmile)