10 dní před katastrofou

Francie / Itálie / Portugalsko, 2006, 112 min

Santiago Amigorena

Paulo Branco
  • d-fens

ocenenia : Mar del Plata Film Festival 2007 - nominácia na 1. cenu(24.2.2010)

• Terva

Po deseti minutách jsem zjistil, že to bude katastrofa. Jedna hvězda za skvělou roli Johna Turturra. Hudba mdlá, dějová linie strašná a někteří herci tam snad ani nepatří.(8.12.2014)

• Slarque

Tenhle film se tváří jako něco mezi dramatem a thrillerem, ale nechybí ani romantika a občas to vypadá skoro jako parodie (genderově převrácená scéna, kde zatímco muž vaří večeři, ženy si čistí zbraně). Bez brýlí skoro slepá špiónka v podání Juliette Binoche i psychopatický zabiják recitující básně v podání Johna Turturra jsou při vší úctě k dotyčným hercům vrcholné castingové omyly. Cokoli z té romantické linie mezi Sarou Forestier a Tomem Rileyem mi přišlo lépe napsané, zahrané i natočené. Slabota.(16.11.2009)

Rozpočet €10miliónov(7.11.2009)

• Holina

Ježkovy voči, to byla nuda. Nebýt Turturra ani bych tuhle megasračku nedokoukal.(16.9.2010)