10 dní před katastrofou

Sarah Turoche

Scénografie:

Emmanuelle Duplay
  • Kryton

Nepochopil jsem tento opravdu divný film. Po 2O minutách jsem se ztratil. Tak jsem film zahodil a ztratil taky.(17.1.2010)

• honajz

Ano, atmosféra, civilní pojetí, ruchy, kamera, to vše je velmi zajímavé. To, že není použita hudba je už horší, protože tohle není home video a některé scény by hudba filmově podpořila. Horší je to s příběhem a vztahy. Ty jsou přepálené až do neúnosna a mezi ústřední cestovatelskou trojkou to prostě nefunguje ani náhodou. Příběh, který postupně rozplétáme, nemá kromě samotné pointy žádná postupná odhalování, takže divák ostrouhá mrkvičku a napětí se skutečně nekoná. Ani vnitřně, ani vnějškově. Nakonec to vypadá jako cestovatelský bedekr s pár autentickými záběry z měst, s pár herci na place, kteří nemají moc co dát.(5.4.2011)

• Slarque

Tenhle film se tváří jako něco mezi dramatem a thrillerem, ale nechybí ani romantika a občas to vypadá skoro jako parodie (genderově převrácená scéna, kde zatímco muž vaří večeři, ženy si čistí zbraně). Bez brýlí skoro slepá špiónka v podání Juliette Binoche i psychopatický zabiják recitující básně v podání Johna Turturra jsou při vší úctě k dotyčným hercům vrcholné castingové omyly. Cokoli z té romantické linie mezi Sarou Forestier a Tomem Rileyem mi přišlo lépe napsané, zahrané i natočené. Slabota.(16.11.2009)

• AngelAngie

Už hodně dlouho jsem se u něčeho tak hrozně nenudila .. a to jsem se nechala nalákat na Juliette Binoche a Johna Turtura, ten film postrádá jakoukoli napínavost .. jinak by tak špatný být nemusel .. :/(11.7.2008)

• Holina

Ježkovy voči, to byla nuda. Nebýt Turturra ani bych tuhle megasračku nedokoukal.(16.9.2010)