poster

10 dní před katastrofou

 • Francie

  Quelques jours en septembre

 • Itálie

  Alcuni giorni in settembre

  (Itálie)
 • Portugalsko

  Alguns Dias em Setembro

  (Portugalsko)
 • anglický

  Few Days in September, A

Drama / Thriller / Válečný

Francie / Itálie / Portugalsko, 2006, 112 min

Scénář:

Santiago Amigorena

Producenti:

Paulo Branco

Scénografie:

Emmanuelle Duplay
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • AngelAngie
  *

  Už hodně dlouho jsem se u něčeho tak hrozně nenudila .. a to jsem se nechala nalákat na Juliette Binoche a Johna Turtura, ten film postrádá jakoukoli napínavost .. jinak by tak špatný být nemusel .. :/(11.7.2008)

 • Pavlík
  **

  10. 11. 2009 (310.); až příjezd Elliotta do Benátek mě probudil, za chvíli jsem zase usnul(11.11.2009)

 • Holina
  *

  Ježkovy voči, to byla nuda. Nebýt Turturra ani bych tuhle megasračku nedokoukal.(16.9.2010)

 • igi B.
  *****

  Opět jednou zajímavý a dosti nekonvenční evropský film - formou i obsahem... Politický thriller? Rodinné drama? Společensko-historická fikce? . . . Každopádně tvůrci zjevně věděli, co a jak chtějí natočit a to se jim i d.m.s.n. velmi(!) podařilo. Film má skvěle vybudovanou civilně autentickou atmosféru - právě díky té >možnáněkomupřipadající< nudě, která v sobě ovšem nese až dokumentarizující vývoj děje, přičemž ovšem napětí (i mezi sourozenci a jejich průvodkyní! ;-) by se místy dalo až krájet a finále s ač očekávanou pointou je prostě (až >akčně< ) brilantní... J.T. navíc v roli psychopatického nájemného vraha (recitujícího při zabíjení Williama Blakea ;-) je svým chladnokrevně bezcitným výrazem >bez mrknutí oka< neuvěřitelně působivý, takhle si lze představit skutečného postmoderně nehollywoodského zabijáka... ;-) . . . Nu ano, žádný velkofilm, leč přesto dílko s atmosférou nepopsatelně lepší, než všelijací ti hw agenti bez minulostí a jiné mýty... Tohle je prostě film, který i díky svému do reálných historických událostí zasazenému ději a provokativnímu nadhození některých souvislostí vás nenechá v klidu a bez následného zamyšlení! Tedy - jak koho zase, že... - - - - - (Poprvé viděno 30.3.2009 na dvd, komentář zde jako druhý - 30.3.2009)(30.3.2009)

 • d-fens

  ocenenia : Mar del Plata Film Festival 2007 - nominácia na 1. cenu(24.2.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace