Televizní reality show, ve které několik dvojic závodí po světě. Otevírají obálky s úkoly a nejlepší, nejrychlejší tým vyhraje 1 000 000 $. (maroon93)

CZ_Milka

Amazing Race je především reality show, takže ti, co hledají cestopis, budou zklamaní. Já mám však ráda cestování v jakékoli podobě, takže mě to docela baví, viděla jsem 18 sérií. Občas se mi ale na AR úplně hezky nekouká, nějaké výtky bych měla... Nelíbí se mi koncept, kdy se týmy vždy "náhodou" sejdou na letišti, na nádraží, u vstupů do různých objektů, soutěž tak vlastně každou chvíli začíná skoro od nuly. Nemluvě o závěrečném střihu každé epizody, který se snaží navodit, že dva nejhorší týmy běží do cíle souběžně, ve skutečnosti mezi nimi mohou být obrovské časové rozestupy. Moje záliba v cestování špatně nese chyby a nepřesnosti, které byly v některých dílech - např. využívání střídavě obou názvů Bombaj vs. Mumbai, na mapce umístění Paříže do Španělska... Stejně tak český překlad snad dělal někdo s úrovní angličtiny základní školy, např. ve 13. sérii zazní "Před tímhle stál ten indián", ale šlo o Inda v indickém Dillí. A poslední, zřejmě největší, výtka je k chování účastníků. Jakou dělají svým chováním a očekáváním/požadováním, že všichni s nimi budou komunikovat anglicky, vizitku sobě i všem Američanům, je jedna věc, ale že nadávají taxikářům, pokřikují v muzeích, na posvátných místech, na hřbitově Recoleta, šlapou na náhrobky v Senegalu... Za to měla být od první takové události nějaká penalizace... ()

bmx6

Naprosto výborná reality show.Survivor mám sice radši,také protože ho sleduji několik let a opravdu mi přirostl k srdci,ale zpět k této show.Věděl jsem,že Amazing Race existuje už několik let,ale až nedávno jsem se dokopal k tomu zkouknout všechny série a jsem rád za tohle rozhodnutí.Hra spočívá úplně v něčem jiném,než můj milovaný Survivor,takže se to nedá srovnávat a tím pádem se tato show stává také mým zamilovaným pořadem.A za tu největší dokonalou krásu,zábavu,adrenalin,napětí atd.....(no prostě všechno) může moderátor Phil Keoghan (je to borec) a účinkující,kteří se pokaždé povedou a pokaždé mě bavilo se na ně dívat.No a především za ty bezvadné úkoly a krásné cestování po celém světě.Nádhera.Je to výborný pořad,který mě moc baví. ()

epsyn5

Opravdu nejlepsi reality show co znam, zadny stupidni hnupi zamkli v jednom dome. Tohle je ta prava zabava. Opravdu slozite, nekdy az nemozne ukoly, genialni strihy a kamery (plna cest kameramanum, co musi vydrzet, to cumim). Jerry bruckheimer zase trefil stred terce, ostatne jako vzdycky. Uz jen, aby to koupila nejaka ceska televize.... ()

Lukas0801

Tak tato soutěž na způsob reality show strčí do kapsy asi zatím všechny podobné pořady, co jsem viděl... :-) Napínavé, neotřelé, zajímavé...skvělé :-)) ()

Nellie Lovett

Pět důvodů proč sledovat Amazing race: 1) Podíváte se do celého světa (byť jen skrze televizi). 2) Je to zábava. 3) Můžete sledovat, co s lidmi dělá příslib jednoho milionu $, stres, napětí a to, že spolu tráví všechen čas pohromadě. 4) Můžete se bavit přemýšlením, co byste udělali vy. S kým byste jeli, jak byste to zvládli lépe,... 5) Pokud máte zájem, můžete sesbírat spoustu argumentů o tom, jak jsou Amíci hrozní, jak mluví jenom jedním jazykem, atd. Nebo si můžete vyděšeně představovat, jak by to vypadalo, kdyby takhle závodili Češi :) Season 2: Ukazuje, že takový závod se dá úspěšně zvládat i s úsměvem na tváři a slušným chování (Blake a Paige) a že se nemusíte pořád jenom stresovat (Osvald a Danny). Season 3: Strašně mě rozčilují ty párečky, co si vybraly dvojčata jako hlavní soupeře a pořád proti nim něco mají. Proč? Jenom proto, že jsou hezcí? Protože to zvládají? P.S. Zach by měl dostat zvláštní cenu pro nejtrpělivějšího parťáka.Season 4: Celkem nuda. Nikdo, komu bych fandila. Nikdo výrazně nesympatický. Žádné velké konflikty. Season 5: Konečně nadupanější řada. Bohužel všechny moje oblíbené týmy vypadly a ze závěrečné trojky vyhrál tým, který mi byl snad úplně nejméně sympatický. Pokud bych chtěla závodit v TAR, tak bych chtěla výběr zemí, jaký byl v této řadě. Season 6: : Dvě speciální ceny - pro Lenu jako největšího dříče s největší smůlou a pro Jonathana jako největšího idiota, jakého TAR dosud spatřila. Season 7: Proč musí vždycky vypadnout týmy, které jsou mi sympatické? Nesnáším Roba a Amber, nevadí mi, že jsou ambiciózní, vadí mi, že na to jdou křivácky. Season 8: Rodinná edice. Původně to bylo takové hlučné a moc se mi to nelíbilo, ale v druhé polovině se to opravdu dobře rozjelo. Týmy byly vesměs sympatické, konflikty přiměřené a nevím, jestli mi ty hádky ve dvou teď nebudou připadat nudné :) Season 9: Jedna z nejlepších sérií, jaké jsem kdy viděla! Sympatické týmy, dostatek soupeření, ale žádní ve stylu "půjdeme přes mrtvoly, abychom to vyhráli". Konečně se moje oblíbené týmy přestaly vypadávat v první půli série. TTOW! Season 10: Jen o malinko méně zábavná než season 9. Podivné vyřazování hned v prvním díle. Poprvé, co jsem si ve finále přála, aby nevyhrála žena. Trochu mě štvalo to podivné spojenectví mezi slabšími týmy. S vítězným týmem jsem spokojená. Můj výběr dvojic do Amazing race: Vražedná mise: Tara & Will, Teri & Ian, Colin & Cristie, Jonathan &Victoria, Rob & Amber. ()

nickymilka

Je to tak o 100% lepší než když zavřou lidi do nějaký debilní vily, nebo na ně pouštěj hnusný pavouky a nutěj je žrát živý šváby. Nejsou tam žádný gumový hrady a zúčastnění nejsou jen přiblblí amíci, co furt melou o tom, jak je nic nezastaví... Takže pro mě příjemné překvapení - asi takhle si představuju svoje cestování :D všude se ztrácet, nedokázat se domluvit a nechat se obrat, popřípadě nechat někde doklady :D ()

pegtr

Když tuto soutěž začaly vysílat na Nova cinema proti kdo přežije rozhodnul jsem se na dva díly podívat.Soutěž mi přisla nudná,je prakticky vždycky o tom samém a po 2 dílech jsem se přestal dívat.Proto tak malé hodnocení. ()

mine.slayer

Jedna z inteligentních reality show založená na cestování a poznávání rozdílných kultur a prostředí s cílem vyhrát milion dolarů, připomíná mi to Willyho Foga a jeho cestu kolem světa za 80 dní, mimochodem je reálná šance se příhlásit? ()

mentos.

Pořad, který mě každý podvečer donutil sednout si před televizi a sledovat ho. Občas měl sice slabší chvilky, i tak mě ale vždy bavil. Dozvěděl jsem se spoustu zajímavých věcí o zemích, které soutěžící navštěvovaly a sám snil o tom se podobné soutěže zúčastnit. Mnohdy jsem přemýšlel nad tím, proč se do něčeho podobného nepustí i české televize. A vlastně je to strašně dobře, ještě by z toho udělali něco podobného jako je Trosečník- velmi chabý pokus o Survivora. ()

Kinderr

Parádní show, kde dvojice soutěží o milion dolarů. Cestují do různých zemí a plní různé úkoly. Mají pouze omezený rozpočet. Někdy je to opravdu napínavé. ()

Lockdown

V mé oblíbenosti asi největší konkurent Kdo přežije. Díky úžasnému a hlavně rozmanitému výběru lokací, každou sérii procestujete takřka celý svět. Člověk by si myslel, že všech současných 28 řad bude na vlas stejný, ale chyba lávky. Tvůrci se snaží, aby soutěžící pokaždé navštívili jiný kout daného státu a ukázali nám jak jeho klady, tak v některých případech i jeho zápory. Oproti Kdo přežije zde vyzdvihuju velmi dobrý výběr soutěžících ( takřka každá série má minimálně jednu dvojici, která to celý táhne nahoru ). K tomu navíc velmi charismatický moderátor Phil Keoghan, který oproti Probstovi z Kdo přežije nějak extra nepřehrává a je prostě svůj. Prostě parádní večerní televizní oddechovka. Nejlepší série: 1,3,7,12 80% ()

kyblik2

Dávam plné hodnotenie minimálne len za odvahu natočiť takýto inak veľmi obtiažny seriál alebo reality show. Málokto tuší čo všetko to obnáša a preto tvorcom vzdávam hold. Navyše je to aj veľmi vtipné a udrží Vám to pozornosť celú dobu sledovania :) ()

Pattrick

Druhá nejoblíbenější reality show. 11 týmu se snaží získat milion dollarů při cestě kolem světa. Nejen že je to sociální hra, také je to naučné v poznání míst na světě. Těším se, až se bude odehrávat US verze i v ČR, snad to bude co nejdříve ()

Mithal

Jasně nejlepší reality show dneška. Týmy jsou většinou zajímavé a vždy si najdete někoho, komu budete fandit a někoho, koho budete ze srdce nenávidět. K tomu přidejte nádherná místa ve světě a zajímavé úkoly. Prostě zábava vyšší kvality. Narozdíl od jiných reality show, tady musí hráči prokázat nějaké dovednosti. Asi můj nejoblíbenější tým byl v 9 sérii a to ti dva hipíci, nejneoblíbenější ze všech byla v rodinné edici, ta vdova s dětmi. ()

sugar80

Reality show, v níž dvojice soutěžících cestují po světě, plní rozličné úkoly a kde na vítěze čeká 1 milión dolarů. Akční jízda se vším všudy, v níž vám střihač nedovolí ani na chvíli vydechnout. :) Profesionální zpracování, velmi dobře vybrané týmy, různorodé úkoly, sem tam nějaký twist. Prostě dokonalá jízda pro všechny fanoušky akčních záležitostí. Pokud navíc rádi poznáváte svět, tohle je reality show pro vás.___ S2: Ještě ne tak vychytané, řada věcí se musela dopilovat. Mí favorité: Oswald+Danny___ S4: Rovněž trochu zklamání oproti následujícím řadám - soutěž je jiná, je tam hromada fast forwardů, úkoly nevyvážené. Mí favorité: Jon+Al___ S5: Kvalitní casting, řada rozdílných týmů, tvůrci teprve hledají správnou obtížnost úkolů, jeden z dvojice může dělat všechny roadblocky a druhý jen koukat... Mí favorité: Colin+Christie___ S6: Velmi těžké úkoly (odemykání zámků, jídlo), schopné týmy (ale zaměnitelné). Mí favorité: Kris+Jon___S7: Prvotřídní záporáci Rob+Amber proti zbytku světa. Velmi zábavné. Mí favorité: Rob+Amber___ S8: Family Edition, nudnější než ostatní (celá točená v Severní Americe, velké rozdíly mezi týmy). Mí favorité: Linz family ___S9: Řada kvalitních týmů, hipíci vyhráli i přes to, že skončili 2x na posledním místě a přišli o všechny věci. Mí favorité: BJ+Tyler___ S10: Hned několik otravných týmů (Alabama, Kentucky), exotické destinace (Mongolsko, Mauritius...). Mé favoritky: Dustin+Kandice___ S11: All-Stars díl s týmy z předchozích dílů. Rob+Amber jsou zpět, opět jim ale chybí štěstí, stejně jako misskám. Mé favoritky: Dustin+Kandice___ S12: Nové twisty U-Turn a Speed Bump, velmi solidní casting. Mí favorité: Azaria+Hendekea, Kynt+Vyxsin___ S13: Obsazení dle mého o něco slabší. Řada poměrně nesympatických soutěžících (Tina, Terence, Kelly+Christy) a vizuálně sympatická Starr :)___ S14: Nová znělka, pár změn (blind U-Turn), opět mě soutěžící nevzali příliš za srdce, navíc jsme se tentokrát podívali do méně zemí než dříve. Mí favorité: Tammy&Victor (ale cestu k vítězství jim teda umetli, ne že ne)___ S15: V Amazing Race se šetří, opět je tady redukce počtu exotických zemí (ale je tam i ČR!), produkce dala v této aktuální řadě přednost fyzicky zdatným soutěžícím, a tak tam není nikdo, kdo by byl od začátku vyloženě na odstřel. Mí favorité: Globetrotters___ S16: Casting se docela povedl, od začátku si to dávají sympatičtí kovbojové. Mí favorité: Cowboys___ S17: Asi se zase šetří, vypadá to na méně cestování a více plnění úkolů. Tentokrát zřejmě opravdu tvůrci chtějí, aby vyhrál čistě ženský tým, jsou tady hned tři silné. Mé favoritky: Volejbalistky___ S18: Návrat oblíbených týmů z minulosti včetně hned několika, které moc nemusím. Ženy konečně vyhrály, mise produkčních splněna. Mí favorité: Sladká Mallory___ S19: Podle mě už se formát vyčerpal, dokoukal jsem jen z povinnosti. Mít za partnerku takovou můru jako je Cindy, tak asi spáchám harakiri. Mí favorité: Snowboarďáci ()

K.e.a.n.e.80

Reality show, která je opravdu zábavná a kde vyhraje ten nejlepší a nejrychlejší tým, takže zapomeňte na válejicí se lidi někde v baráku a dělajicí hovno. Slušnej adrenalin. 5* ()

ulvas

Ste se asi tady posraly nééé????Jeto totální pičovina! Jedině co tu můžu hodnotit kladně je že navštíví zajímavá místa ale to je tak všechno! Ale cosem asi čekal od americké reality šou že.... ()