Televizní reality show, ve které několik dvojic závodí po světě. Otevírají obálky s úkoly a nejlepší, nejrychlejší tým vyhraje 1 000 000 $. (maroon93)

gilmore_girl

Neni to tak strhujici jako treba Survivor, ale je zajimave podivat se do vsemoznych koutu sveta a bavit se pri tom spatnym orientacnim smyslem soutezicich a napaditymi disciplinami. Co me nebavi, je moderator a vecne opakovani pravidel. Jako u vsech soutezi zalezi na vyberu ucinkujicich, takze jsou nektere rady lepsi nez jine, ale celkove je to moc pekna a originalni zalezitost. ()

HoneyBunny

"Philééé, už běžíme!" Tohle je moje jediná televizní závislost. Klobouk dolů před tvůrci, kteří dovedou dvakrát do roka ukočírovat tenhle závod kolem světa. Každá řada má pečlivě vybrané soutěžící, takže ano, opakovaně tu vidíte soutěžící páry typu "prsaté blondýnky", "přátelé z dětství" nebo "nefunkční partnerská dvojice", ale v každé sezóně máte i překvapení typu dvojice "sedmdesátiletý dědeček a jeho vnuk", "trpaslice a její sestřenice" nebo "alternativní dvojka hypíků". Plus tu samozřejmě nechybí padouši, kteří v rámci hry provádějí menší či větší podrazy. A tyhle dvojice jsou vhozeny do stresujícího závodu o čas kolem světa. A že se podíváte do zajímavých koutů naší planety! Konečně reality show, kde se neřeší, kdo komu co řekl, kdo koho pomlouvá a kdo se komu líbí. ()

Socrates

Docela nuda, s připitomělejma Amíkama v hlavní roli, určená pro cestovatele a dobrodruhy od PC a TV. Pokud jsi fanouškem Survivora a podobnejch reality show, pravděpodobně se ti tenhle závod bude zamlouvat. Já si jdu radši objednat letenku třeba na Kypr, kam se už dýl chystám podívat. A honit se tam budu buď sám nebo mi vyhoní kamarádka. ()

Dzeyna

Skvělé dobrodružství a akce! Sice se někdy lidé ztrapní, ale někdy zase ukáží jakou mají výdrž a vynalézavost, hodně zajímavá soutěž! ()

Arsenal83

Kedysi to šlo, malo to šmrnc. Prvá séria tu: https://dokumenty.tv/amazing-race-o-milion-kolem-sveta-1-serie-komplet-1-13-reality-tv/. Druhá: https://dokumenty.tv/amazing-race-o-milion-kolem-sveta-2-serie-komplet-1-13-reality-tv/ ()

ainny

Mám úchylku s názvem reality show a tahle je přesně podle mého gusta. Obdivuji dvojice, které se vydají vstříc neznámému, nebezpečnému a hlavně překonání sama sebe. Já bych na to neměla nemluvě o tom, že bychom se s manželem rozváděli už během první etapy. Co mě pravidelně dostává je zabedněnost Američanů, kteří si myslí, že Londýn je země a Praha v Rumunsku... Na druhou stranu jsou jejich reakce, kdy se účastnice, která mi celou dobu nebyla sympatická rozbrečí při projíždění chudou Asií, mnohdy překvapivé. Reality je plná protikladů, napínavých momentů a celého světa. ()

kajda.l

Po první zhlédnuté sérii hodnotím čtyřhvězdou. Jedná se o zábavnou, svižnou, adrenalinovou Reality show, ve které se 11 párů vydává na celkem šílenou a strastiplnou cestu kolem světa, plnou někdy opravdu šílených a zajímavých úkolů. Musím se trošku pozastavit na tím, že to nikdo přirovnává k Survivoru(přirovnání zcela zcestné), každá z těchto Show je založená na úplně jiném principu a Survivor je u mě jasný vítěz. A teď pár slov k první sérii-POZOR SPOILERY-1.série- mé srdce, si hned od začátku získaly Emily a Nancy(dcera a matka) odpočátku outsiderky, sympatické bojovnice jimž snad, ani nešlo nefandit a jejichž konečné umístění nakonec potěšilo i když nebýt zbytečného vzdání se, mohly šokovat..a mě velmi potěšit vyřazením, naprosto odporného páru "starých buzíků", záporáků série, hrajících nečistou a nesympatickou hru. Z výhry se nakonec radovali silní právníci Rob a Brennan(celkem zaslouženě) i když ve vyrovnaném finále jsem přecijen víc přál páru Frank-Margarita. Další sympatické páry první série( Paul-Amie a Kim-Leslie). 2.série-tato série byla jako na houpačce, dost dlouho mi trvalo si najít své oblíbence(dost nevýrazný cast), nakonec jsem si své oblíbence našel v páru Tara a Will(na hlášku "Jsi idiot" která lemovala celý průběh série nezapomenu), v průběhu hry podávali, ai nejvyrovnanější výkony a zasloužené finále je neminulo. Bohužel, nic moc začátek pokazil ještě horší konec a Tara s Willem prohráli o "pár kroků" s dvojkou "hlavohrudí" Chris a Alex(horší pár, snad ani vyhrát nemohl). Ostatní milé páry (Mary-Peach a Blake-Paige). 3.série-nemám. 8.série- tak tato série byla hodně specifická, nesoutěžilo v ní 11 dvoučlených týmů, ale 10 čtyřčlených..tzv "Family Edition" a musím říct, že ze začátku jsem byl vůčí tomuto nápadu hodně skeptický, navíc, když se v průběhu ukázalo, že se bude soutěžit pouze na území Severní a Střední Ameriky, nakonec se soutěžilo pouze ve čtyřech státech(USA, Panama, Kostarika a Kanada), ale v průběhu jsem si zvykl a rozhodně to nebylo naškodu, pač především USA opravdu mají co nabídnout a krásně volená místa toho byly důkazem.. a teď k soutěžícím, hned od začátku jsem fandil rodině Bransenů(tvořená otcem a třemi dcerami) po celou dobu, hráli nejčistší, sympatickou hru a k mé radosti se dostali, až do úplného finále, kde bohužel o píď(pomaleji sestaveném puzzle mapy Ameriky) podlehli sourozencům Linzovým(tři bratři a jedna sestra), krom první etapy, kde málem vypadli jako první se ani jednou vyřazení nepřiblížili(tudíž výhra celkem zasloužená), ale díky někdy zbytěčným atakům vůči soupeřům především Weaverovým(jsem jim zase, až tak nefandil), třetí skončili právě Weaverovi (vdova a její tři děti-dcery a syn) kdyby nebylo jejich neustálého omílání smrti jejich manžela a otce, asi by si moje sympatie možná vysloužily. Další přijemné skupiny(snad, už jen "zoufalky" šílené sestry Godlewské). 9. série- tato série se rozběhla poměrně slibně, hlavně co se soutěžících týče jsem očekával zajímavou sérii. No trošku omyl, už od úvodu hru vzali do svých rukou "bohémští" mladíci Eric a Jeremy(holky, zábava žertíky) a působilo to, jako by ani nepřijeli hrát a jejich strategie jim vycházela, hned na záčatku se "spojili" s dvojicí krásek (Danielle a Dani) a než holky vypadly(což netrvalo dlouho) pěkně si užívali a závody procházeli jako nůž máslem, vyhrávali jednu etapu(cenu) za druhou a měli jasně navrch a jejich jedinými soupeři se zdáli být "hipíci" BJ a Tyler zakaždou cenu s úsměvem na rtech, ale mně jejich hra nesedla a pokud to měli být oni, kdo udělali tuto sérii zajímavou u mě se to nepodařilo..nakonec právě mezi mladíky a hipíky se rozhodlo o vítězích a tam vidím kámen úrazu, zatímco kluci v průběhu téměř nezaváhali, hipíci jednou těsně unikli vyřazení a dvakrát skončili poslední, ke smůle soupeřů na nevyřazovacích etapách. Bohužel v závěrečném sestavování vlajek, podle zemí, které navšívili hipíci jasně vyhráli a odnesli si milion babek. Třetí pár do finále a tak trošku do počtu byl "černý pár" Ray a Jolanda. Jiné mně sympatické páry, hmm..snad(Monika a Joseph(pár) a Wanda a Desireé(matka a dcera)- jinak musím říct, že téměř všechny ženy v této sérii byly na zabití:(..nic moc série. 10. série- Celkový dojem z této série nemám moc dobrý, příliš nechápu tu naprosto do očí bijící "americkou politickou korektnost", která člověka zasáhla do očí, již při představování týmů (muslimové, indický pár, bratři asijského původu, černé matky "samoživitelky", opět buzny (tentokrát obzvlášt odporní), královny krásy, vyléčení narkomani, otec a dcera (dcera lesba- otec těžce snáší) a typická "dělnická" rodina(a CBS je poměrně jako jednoduché i představila) a navíc i výběr zemí byl poněkud "americky" zajímavý(Čína, Vietnam, Ukrajina-Černobyl). Hmm a vyberte si komu fandit, naštěstí tam byli i tři "normální" páry- sympatické hoky "roztleskávačky", pár závodních triatlonistů Peter a Sarah(ona závodila s protézou a jak mě její bojovná odvaha bavila(že jsem jim i fandil), tak to zazdíval její partner- velmi nesympatická povaha- nakonec neuspěly a během závodu krach i jejich vztah) a poslední pár Kimberly a Rob(mně od počátku nejsympatičtější i přes občasné hádky, Robovu vývušnou povahu a Kimino občasné hysterčení) to nakonec dotáhli do úplného finále a jak již se u mě stalo zvykem(obsadili 2. místo) ve finále prohráli s modely Jamesem a Tylerem (poměrně nudný pár, opět se ukázalo, že v úplném finiši mají výhodu fyzicky silnější týmy, což mi moc nesedí) a třetí skončily naprosto nesympatické uječené, hysterické maminy Lyn a Karlyn(první ženský pár, který se probojoval do finále). Ovšem poměrně ozdobou této série byly poměrně zajímavé a náročné soutěže(sezónu od sezóny zajímavější). Mně milé páry, které nedosáhly finále (Kellie a Jamie a Dustin- Kandice). 11. série- těším se. () (méně) (více)

Katullka

"Taxi" ... "Dělej" ... "Neřvi po mě".... "Jste první"...."Díky"...."Jsou za námi"..."Předjeďte je!" a blá blá blá. ()

BoPo

Súťažiaci cestujú po celom svete, spoznávajú špecifiká krajín a snažia sa vystačiť s obmedzeným rozpočtom na letenky, taxi a spol. Nápad dobrý. Finančne určite dosť náročný projekt. Ale čo sa týka samotného diváckeho zážitku, tak až taká bomba to nie je. Skôr niečo veľmi jednoduché s veľmi pestrými kulisami. ()

Folpa

Jedna z nejlepších reality show. V každé sérii jsem si někoho oblíbil a fandil mu a naopak ty co mě štvali tak jsem si přál aby co nejdříve vypadli... ()

PanCitron

Výborná cestovatelská reality show, která prošla neskutečným vývojem, ve kterém se brousila do čistého drahokamu. Všechny série sice nejsou za plné hodnocení a dost záleží na týmech, jednotlivých zemích či nevraživosti mezi nimi. Jako celek se však jedná o výbornou nenáročnou zábavu. oblíbené týmy: Joe & Bill, Chip & Kim, Colin & Christie, Azaria & Hendeka, Ronald & Christina, Victor a Tammy, Nat & Kat, Cindy & Ernie, Leo & Jamal oblíbené série: 1, 3, 5, 7, 10, 12, 14, 17, 23 ()

villon17

Jednotlivý série jsou zajímavý, co díl, to napětí k prasknutí, taktiky, intriky, fandění..., nejradši bych celou sérii pustila najednou, když skončí, rozeběhne se nová, o tom samym, nic novýho se vpodstatě stát nemůže a stejně je to pořád přitažlivý a čumim na to každej den:D. Největšim přínosem je asi to, že dvojice o sobě pozná, co nevěděla, a naučí se o tom druhym člověku spoustu novejch věcí, který by se doma na gauči neprojevily. A na uplnej konec, po tom všem úsilí, nervech a sáhnutí si na nejhlubší dno, to vyhraje tým, do kterýho bych to občas neřekla a ostatní nedostanou ani cent. Smutný. ()

Ajinka126

Fakt bych si chtěla zkusit tento závod, ALE moje orientace na tom není nejlíp, bojím se brouků, navigovat můžu, ale neumím číst v mapě a jaký jsem řidič nevím, 3 roky jsem za volantem neseděla... takže kdo chce se mnou do dvojice? (umím 2 jazyky a čeština ani slovenština to není) ()

Vxxx

Sérrií jsem moc neviděla... kompletních asi pět a sem tam nějaký díl u sérií 10-15 ... ale baví mě to :) Ovšem nikdy nebudu skalní fanoušek vyjmenovávající soutěžící sérii po sérii :) 5* ()

ivishka

Celkem zajímavý způsob bojové hry na táboře akorát tady je člověk více odkázán sám na sebe a hrací plocha je celý svět nebo celé město.No je rozhodně lepší,že nejezdí a nerozhodují se sami ale jsou ve dvojicích a jak je známo ve dvou se to lépe táhne.Je to skutečně napínavé. ()

O.Peta

Po Survivoru jsem se pustil i do téhle show o milion dolarů, která právem pravidelně získává ocenění za nejlepší reality-show. Příprava a realizace musí být pro celý realizační tým dost náročná. Zachytit spoustu momentů v neustále vypjatých situacích, rychlém tempu a navíc v různých státech v jeden okamžik. Survivor je sociální hra, kde je potřeba hlídat si konkurenty a přizpůsobovat své chování. Amazing Race není tolik o taktice a vše závisí na vlastních schopnostech. Mám již zhlédnuto dost sérií na to, abych mohl oprávněně udělit plný počet. V kvalitách jednotlivých řad nejsou moc velké výkyvy, jen 6. řada mi přišla poměrně slabá. Hodnocení jednotlivých sérií a oblíbené týmy mám na profilu. Největší lákadlo samozřejmě PRAHA v 15. sérii. Celkově nemůžu jinak než 100% ()

rt12

Napínavá, dobrodružná i poučná jízda po různých koutech světa. Nezklamala ani jedna série. S Philem bych se také ráda někam podívala, má to jen drobnou chybku, Čechy tam neberou. ()