Diadém

Režie:

Fero Fenič

Kamera:

Ján Ďuriš

O problémech mladých lidí v amatérské hudební kapele. (oficiální text distributora)

Anderton

Mladí učňovkári sa rozhodli zobrať nástroje do rúk a zahrať si bigbít. Sú to slušní študenti, len podľa profákov by mohli toho pre spoločnosť urobiť viac. A možno to hudbou aj robili. Záverečné vystúpenie je zaujímavo nechronologicky zostrihané. No a čo by to bol za film, ak by mal končiť depresívne, takže Fenič film pretočí naspäť a sledujeme alternatívny záver. ()

Havenohome

Živá dokumentaristika. Fenič používa množstvo sebareflexívnych postupov, čím nadobúda jeho výtvor modernosť. Z veľkej časti je to poetika medzi Wisemanom a Formanom a sledovať plejádu kapiel je čistá slasť. Film má navyše trefný politický presah. ()

Admirall

Vtipné momenty zo života jednej kapely. Som rád, že niekto zachytil fenomén komunizmu v podobe hudobných prehrávok. Totalita kontrolovala aj takéto veci a kto nevedel hrať, alebo neovládal základy hudobnej teórie, ten sa veru na pódium nedostal. Ktovie koľko by bolo hudobných skupín dnes a ako by vyzerala súčasná hudba, keby fenomén prehrávok zachoval. ()

Vavča

Chlapci, čo vás to vobec napadlo, že budete hrát? Doby minulého režimu z pohledu studentů, kteří nijak nevynikají, chtějí si žít po svém, nezatížení ideologií a hrát. Žal bohu, povinné prehrávky, a zejména ty umělecké komise, co nad tím seděly to bylo peklo.Je to absurdní, smutné, neuvěřitelně vtipné a výstižné. ()