Do města přijíždí Cizinec (Karel Roden) s mrtvolou Hledaného muže (Val Kilmer). Tak začíná „první polský western“, svébytná žánrová variace, dílo vyhlášeného výtvarného umělce Piotra Uklanského. Nevytvořil parodii ani poctu: spíše využil „nejustálenější filmový žánr“ jako rámec symbolického filmu. Postavy tu nemají jména, některé během příběhu nepromluví. Přítomnost „hvězdně obsazené mrtvoly“ je rýpnutím do nutkání evropských produkcí mít v obsazení hollywoodskou hvězdu. Cizinec (Roden) se záhy zaplete do milostného příběhu místní barmanky (Katarzyna Figurová) a alkoholem nasáklého šerifa (Bogusław Linda). „Okopírovaná kopie“ Letní láska, natáčená v horských exteriérech na jihu Polska, oplývá černým humorem a sytě depresivní westernovou atmosférou. Po premiéře na festivalu v Benátkách je uváděna jak v kontextu současného umění, tak filmu. (MFF Karlovy Vary)

Phaedra

Báseň složená z westernových klišé. Fantazie pracuje na plné obrátky, dostaví se i smích... Lidem zabředlým v žánrových stereotypech, bez myšlenkového rozletu a imaginace nedoporučuji. Ostatním přeji inspirující a originální filmový zážitek! ()

Pitryx

Abych napsal pravdu, zpočátku a dost dlouho se mi tento pokus o umění docela zamlouval. Jenže jak jde filmový čas, stává se to všechno stále nudnější a nudnější. Přibývá vykecávaček a akce se vytrácí. Ne že by jich tam předtím bylo nějak moc. Je to škoda, mělo to něco do sebe. Podivné střídání obrazů se mi dokonce líbilo, ale zas jen do jisté části filmu. Pak už mi vadilo, protože to zdržovalo a jakés takés napětí to definitivně smetlo ze stolu. Ke konci jsem už přestal dávat pozor, takže mi pár věcí uniklo. Ale dokoukal jsem to. Takže dávám deset plus deset procent za někdy dobrou hudbu a zajímavý začátek. ()

cinema_cz

Nenechte se zmást názvem - nejde o žádnou romanci, byť v ní hned několik postav dlouze mluví o svých citech. A nenechte se zmást ani žánrem - nejde o western, byť jsou tu šerifové a desperáti, ale mnohem spíš o evropsky zakuklený intelektuálský film, který má navzdory svému balení ze všeho nejblíž k podobenství. Kdyby měla Letní láska, mimochodem prezentovaná jako vůbec první polský western, čemuž se snad ani nechce věřit, poloviční metráž, hýkal bych nadšením. Snímek lze hodnotit jen jako další z mnoha nezvládnutých evropských debutů, které chtěly šokovat a rozklíčovat svět a přitom si jen trapně šláply na vlastní tkaničky. Škoda. (Jaroslav Sedláček, Ci 05/2008) ()

ShotgunED odpad!

Podle mého tento film může mít hodnocení buď velice špatné a nebo velice dobré,podle toho kdo ho hodnotí,nic mezi neexistuje. Pro jedny to bude vizuální filmový experimet zesměšnující klišé a neduhy žánru tím,že je uvádí do absolutních extémů. Pro druhé pomalu se vlekoucí a bezútěšně zbytečná nic nedávající sračka. Sami se rozhodně na které straně břehu bude vy. Já osobně jsem z té druhé skupiny,neb na mě film ničím nezapůsobil. Žádná atmosféra,zamyšlení,napětí,nebo byť jen jediná scéna která by mě sebemíň zaujala. A plahočení se potácejícím se krokem sem a tam,krvácet a tvářit se drsně nepovažuju za COOL. Fakt tomu něco a bylo toho hodně,chybělo. ()

Prubner

Nudná pseudoumělecká podivnost s nesmyslnými dialogy nebo také amatérský pokus filmaře-diletanta o netradiční western, kde za něco stojí pouze vizuální stránka. Netuším, co Karla vedlo k účasti na tomhle paskvilu, stejně jako to netuším u Vala Kilmera. ()

MorraEddie odpad!

Hrůza a běs. Film jsem si pustil jen z jednoho důvod a to bylo obsazení Karla Rodena. Nejhorší a nejstupidnější western,který jsem v životě viděl. Táhnoucí se nuda + sex s tlustou,odpornou polkou dělají z tohohle filmu totální brak! ()

Laverna

Polský western Letní láska je dokonalý příklad toho, že i z tak moc zažitého tématu jako je lovec lidí a krásná milenka se dá udělat velice poutavý a nekonvenční film. Pravda, že výtvarné zpracování westernu výrazně převyšovalo zápletku. Avšak díky vynikajícímu hereckému obsazení – Karel Roden (Lidice, Habbermannův mlýn), Bohusław Linda (Jasne bleknitne okna, Randka w ciemno) – poskočila celá úroveň filmu o ligu výše. Byla by chyba nezmínit se i o ostatních představitelích hlavních rolí, jako je třeba Val Kilmer nebo Katarzyna Figura. Na filmu si nelze nevšimnout jistého nedbalého a pro někoho možná až šokujícího postoji k násilý, kterýžto zaujal režisér Piotr Uklanski. Vřele Letní lásku doporučuji všem milovníkům psychadelických výtvarně založených filmů, kteří se nezaleknou jistého druhu filmového undergroundu a alternativy. ()

JARDAHONDA

Karel Roden, Val Kilmer a Boguslaw Linda se představují v hlavních rolích alegorického polského westernu, který vypráví příběh o lásce, bolesti, odplatě a smrti.. Pro náročného diváka, tento pokus o western moc nedoporučuji, přesto vše hanit vše nebudu, snímek je koukatelný, občasné humorné variace, taky nepostrádá.. Závěr = 50 % ()