Veselé Velikonoce

• Francie Joyeuses Pâques (více)
TV spot

Řekne-li se francouzská komedie, nemůže ve výčtu herců ze země galského kohouta chybět jméno Jeana-Paula Belmonda. Ve filmu Veselé velikonoce ztvárňuje populární Bebel postavu nenapravitelného sukničkáře, který neustále tajně podvádí svou manželku. Ta právě hodlá navštívit svou matku a Stefan se hned na letišti poohlíží po nové oběti. Do cesty mu vstoupí mladá hezká dívka Julie - Sophie Marceauová, která se právě rozešla se svým ženatým milencem a hledá místo na přespání. To je voda na mlýn Stefana. Nejdříve Julii pozve do restaurace a nakonec ji odváží k sobě domů. Ještě než může k něčemu dojít, objeví se znenadání ve dveřích Stefanova manželka. Sukničkář se pokouší situaci zachránit, a tak o Julii prohlásí, že je jeho dcerou... (Magic Box)

MontyBrogan

Vnímať osemnástku Sophie Marceau ako potenciálnu milenku Belmonda, pôsobí divne na prvý pohľad. A pripomína to o 30 rokov staršie filmy, kde boli tieto vekové rozdiely bežnejšie. Napadá mi napríklad Love in the Afternoon s podobne nesúrodou dvojicou Gary Cooper a Audrey Hepburn. Tá však mala napriek povestnému baby face vtedy o desať rokov viac. Aby som sa vrátil k veľkonočnej komédii, tak napriek zbytočne efektnému a predpokladám aj ekonomicky náročnému začiatku a koncu, ma veľmi milo prekvapil konverzačný humor. Predpokladám, že môžem zaňho vďačiť divadelnej predlohe. Bláznivé exteriérové scény sa márne snažili komorný pôvod maskovať, ale je mi to jedno, keď väčšina vtipov fungovala. ()

Ivoshek

Komedie mého dětství, kdy jsem se u ní bavil o to lépe, o co méně jsem většinu vtípků chápal. :-)) Každopádně Belmondovy hlášky v kombinaci s překrásnou Sophií Marceau jsou legen - wait for it - dary. // UPDATE 2020: Tak jsem si to pamatoval celé takové nějaké dynamičtější. Začátek je výborná crazy komedie plná scének a vtipných jednotlivostí, ještě do fáze, kdy Belmondo balí Sophii a nenápadně si ji táhne domů. Ale od momentu, kdy se žena vrátí dřív, se jakoby opakuje stejný vtip a stejná situace dokola a nastává spousta dost nudných minut, které by klidně šlo vypustit. Sranda to zase začne být s oslavou narozenin a objevením se Sophiiny matky. Nicméně čtyři hvězdičky už nechám. ()

honajz

V dnešní době již klasická situační komedie s Jeanem Paulem Belmondem a půvabnou Sophie Marceau., pojednávající o tom, kterak povedený záletník díky svým neutuchajícím choutkám ke svádění, nechtěně a neočekávané jednoho večera k falešné dceři přišel. To spustí eskapádu veselých zvratů, ve kterých hlavní hrdina zrovna moc neumí bruslit. Ale divákovi to samozřejmě přinese velice slušnou (a jak vidno nestárnoucí) zábavu. ()

Ištván87

Belmondo tady hláškuje o sto šest a Sohie je krásná, mlaďoučká a neuvěřitelně zlá :) Pro takovou ženskou chlap vážně může ztratit hlavu. ()

Sifaka

Jedna z nejlepších komedií s JPB, konverzace je skvělá a hláška střídá hlášku :-). Gestikulace Belmonda je neskutečná. Sophie Marceau je v nejlepších letech a je opravdu nádherná :-)! ()

aniiicka

Meloun a ústřice? :)...Další z mých oblíbených Belmondovek, kterou už sice znám nazpaměť, ale vždycky se ráda podívám a zasměju. Oceňuji zejména dialogy, které jsou prostě geniální (skvělý je i český dabing) a samozřejmě herce. Jean Paul je pro mě prostě mistr, jak se zoufale, ale neodolatelně zamotává do jedné lži za druhou, aby nějak zachránil situaci s vymyšlenou dcerou. Vlastně se prakticky celý film nezastaví. Proto je taky film zdrojem kupy hlášek. Sophie Marceau i Marie Laforet jsou rovněž výborné, krásné a okouzlující. Hudba - Philippe Sarde:). Julie, upozorňuji tě, upozorňuji tě, Julie!....Důrazně tě upozorňuji!....Myslím, že je upozorněná až dost.--Pořád ji slyším jak říká papa, papa...padá mi vanilka...Víš jak pálí slunce v Limoges.--Pořád mi zpívá, o mein papa, o mein papa.--Její rodina je no...samí námořníci. Tam v Limoges? Noo, na Kanárech....a tak dále :). ()

Tommassi3

"Mám pocit, že jsem jako závan svěžího vzduchu v životě té ženy.. A naopak ona je závanem svěžího vzduchu v tom mém !!" - "Myslím, že je toho průvanu na mě trochu moc.." ;) ()

argenson

Veselé Velikonoce byly původně divadelni hrou, což je dobře znát - konverzačka s poměrně skromnou výpravou. Samozřejmě že v divadelní hře nemá co dělat automobilová honička, ovšem i tady ve filmu působí svou samoúčelností jako pěst na oko. Jenom jakože Belmondo na to ještě má. Opravdu krásná Sophie Marceau, příjemně sarkastická Marie Laforêt a kouzelná Rosy Varte s otřesným mejkapem. ()

Pink.Panther

Povečeřel slupky od brambor, zapil petrolkou, za svitu luny psal tyto řádky, neb můj displej už roky není podsvícen. Velikonoční slepička mi nikdy nesnesla zlaté vajíčko. A to mám Velikonoce tak rád. Tak jen prasklé skořápky z kraslic zbyly na mne, takové ty umorousané nevzhledné, co nikdo nikdy nechtěl, ať mám nač vzpomínat. Takže zase s příštím rokem Veselé Velikonoce! A v plné palbě! 👍 Produkce: Cerito Films ()

Blofeld

Pro mě tento film představuje především skvostný komediální výkon skvělé zpěvačky Marie Laforêtové. Sophie Marceauová se teprve rozjížděla k o mnoho lepším výkonům a Belmondovi tenhle žánr (konverzační fraška) nijak zvlášť nesedí... ()

kleopetra

Paráda... když jsem byla malá, tak se mi film velmi líbil... Nějak nemám odvahu si ho pustit znova, bojím se, že bych si třeba mohla zkazit dojem:-D ()

fannah

Mně osobně se tenhle film docela líbil. Hlavně díky své originalitě, kaskadérovi Belmondovi a výborné Sophii Marceau a Marii Laforetové. Výborná odlehčující komedie na kterou se vždycky rád podívám. ()

KIT.HL

Ovšem na dvd příšerný dabing . Ne ne, pan Krampol to není ! Je to ukázka jak ze zavedeného filmu udělat hnus ! Takže nepřepínejte na dabing. Raději si poslechněte mírně ,,přihřátý,, hlas J.P.B. Někdy mám pocit , že právě pánové Krampol,Tříska,Moravec až dodají tu auru chlapáctví a podtrhnou rošťáctví , které nepochybně J.P.Belmondo má......... Jen tak na okraj ,je to pan Vašinka ??? Dne 19.3. 2008 vydáno znovu jako příloha deníku Sport z dabingem pana Krampola !!!! ()

Pierre

Na Veselé Velikonoce se dá dívat každé Velikonoce, ačkoliv velikonoční svátky se zde objevují jen hodně na pozadí!  Ale je to prostě skvělý. Mým nejoblíbenějším dabérem Belmonda je mimochodem Tříška, ale Velikonoce je přesně jeden z těch případů, kdy dost uznávám i Krampola, který byl v osmdesátkách ještě v dobré formě + Taťjana Medvecká jako Sophie Marceau  je taky skvělá. Jinak má pocit , že díky tady tomu  filmu jsem pokaždé, když jsem nevěděl jak zahájit konverzaci začal říkat ,,tak jak se máme´´ :D a doufal, že to neskončí tím, že budu vyhlášen za proutníka a flákače, co rozfofroval prachy se ženjskejma a pak zfalšoval účty.   Tak doufám, že jsem nezklamal!  ()

buldock

Dle mého názoru nejlepší komediální role Belmonda! Spousta gagů , hlášek , úsměvných dialogů , vtipných situací a k tomu krásná S.Marceau. Rozhodně by tento snímek neměl chybět v žádné filmotéce příznivců Francouzských bláznivějších komedií a hlavně fanoušků Belmonda. Hlášky jako "Papá Papá , padá mi vanilka" , "James Bond s plnejma kalhotama" jsou nezapomenutelné! Film: 89% ()

Orlau32

Opět jedna dobrá komedie s J.P.BELMONDEM. Jsou tam dobré gagy, některým scénám jsem se i srdečně zasmála, něco bylo přehnané ( ale to si komedie tohoto typu může dovolit ), ale v jednom bodu s kolegou Rentonem plně souhlasím, že ten závěrečný kaskadérský binec byl úplně zbytečný a nemohl nijak pozdvihnout jalový závěr filmu. ()

zipper111

No to je jeden z mých méně oblíbenějších ale pořád povedených filmů s Belmondem. Občas utahaný ale se zajímavými scénami a skvělou honičkou. ()