Vltava v obrazech (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2001, 86x19 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (14)

Staré záběry oku lahodí a nejen filmovému nadšenci srdce poskočí radostí, ale bohužel nijak více nadšena nejsem.(11.11.2009)

Pro všechny staromilce a vodáky naší národní řeky doslova poklad. Původní Vltava se všemi jejími obcemi kolem člověkem tehdy ještě téměř nepoznamenané a nedotčené. Dnes se už ale jedná o místa dávno zmizelá, buď rukou člověka nebo jen prostě vodou zatopená. Všechno to jsou unikátní filmové záběry tak jak ji zachytily v průběhu několika let dávno minulých jak zkušení filmaři tak i ty amatérští. Na tomto dokumentárním filmu mě toho zaujalo celkem víc, ale kdybych měl napsat jen jedinou věc tak zmíním přeci jenom stavbu naší kolosální přehrady Lipno. Velice pěkný a myslím si že i zdařilý dokumentární cyklus, navíc s opravdu skvělým průvodcem-odborníkem a filmovým historikem Karlem Čáslavským v režii Pavla Vantucha viz. třeba ještě filmové Úsměvy.(25.11.2006)

Pan Čáslavský je jedním z mála "archiváků", kteří s nezměrnou trpezlivostí probírají snímek za snímkem z hodnotného archívu ČT, obdivuji ho a skládám poklonu jeho pořadům o naší matičce zemi před mnoha lety.(25.8.2009)

Matka českých řek. Pocta jí, důstojná a dlouhá.(7.8.2010)

Mohla jsem nahlédnout do míst, která už jsou nenávratně ztracena.(20.4.2010)

Tak tomu nejde dát nic jiného než plný počet. Krásná série dokumentů o časech dávno minulých. Vždy se rád podívám jak to tenkrát vypadalo. A hlas Karla Čáslavského tomu dodá to pravé vzpomínání a nostalgie.(27.1.2009)

Prakticky okopírované Hledáná ztraceného času s přidáním síta Vltava. A jako starší pořad. je to záslužné, byť Čáslavský mýchá opravdu krásné, zajímavé a kvalitní kousky s bezvýznamnou tvorbou nadšenců.(18.11.2009)

Výborný dokument a vůbec ne jen pro vodáky, ale i pro ty nevodomilné. Velmi pěkné porovnání starých záběrů krajiny s těmi dnešními. [1O/1O](31.3.2007)

Ach ty Svatojánský proudy...(6.2.2009)

Kvalitní cyklus, za kterým je vidět opravdu spousta mravenčí práce. Škoda, že Karel Čáslavský už nic podobného nenatočí.(24.10.2013)

Skvělý dokument o nádherné řece s překrásnými leteckými záběry. Nejvíce jsem si vychutnal první díly od pramene přes Lenoru, Schwarzenberským kanálem až po Lipno, kde je opravdu nádherně. Možná bylo až moc dílů, které se věnovaly výstavbám vltavských přehrad, ale myslím si, že pan Čáslavský chtěl do pořadu dostat asi vše co se mu podařilo nashromáždit. a závěrečná pasáž věnovaná Praze až po soutok s Labem, prostě paráda. Shlédnuto všech 86 dílů.(11.4.2014)

Pro mě nejlepší dokumentární pořad u nás. Karel Čáslavský je vzorem pro každého, kdo se o podobné věci zajímá, tudíž i mě. Jeho zapálení pro věc je úžasné a je vidět na jeho práci i tomto pořadu. Vždycky když to dávají v televizi, už za pět minut se dostaví účinky, začnu fantazírovat. Jaké by to bylo, kdyby nebyly přehrady. Jak bych mohla řeku přejít u nás, aniž bych měla mokrou hlavu a mohla se vyhřívat na obrovským kamenech. Voda by byla čistá, bez odéru rybniční vody a ...Zkrátka ten pořad má duši a kouzlo.(11.5.2010)

Výborná exkurze do historie obcí podél Vltavy a do života kolem této řeky vůbec. Kromě opravdu raritních hisotrických záběrů kdy je například mapován život vorařů je značná část díla věnovaná i událostem, které ovlivnily Vltavskou krajinu až později. Divák se tak může podívat i na stavbu Vltavské kaskády, Podolského nebo Žďákovského mostu, popřípadě si může připomenout legendární boj rozestavěné Slapské přehrady s povodní v roce 1954. Na novějších záběrech z okolí Týna nad Vlatvou pak je možné zahlédnout například i rozestavěnou jadernou elektrárnu v Temelíně.(12.12.2006)

Nádhera , jak je ta naše republika ale krásná.(15.1.2009)