Až do smrti

Až do smrti

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / Bulharsko / Německo / USA, 2007, 101 min

• brutale

Jean-Claude Van Damme, stále vo forme, tento krát však svoju aj rolu hrá. Vek mu pridal na charizme a veľmi dobre s mi na neho pozeralo(sám neverím, že to píšem). Úloha skrachovaného, drsného policajta mu pasuje a vedel by som si ho predstaviť ako hlavnú rolu v niakom kvalitnom filme. Until Death je však pretkaný hlúpim scenárom, neschopnou réžiou a nehercami... Tak Jean som rád, že si zabudol na svoju kopačku z otočky a držím palce v ďalšej tvorbe!(29.5.2008)

Snímek s obstojnou atmosférou a překvapivě slušným hereckým výkonem J. - C. Van Dammea. Konec je sice trochu přitažený za vlasy, ale to napraví vtipná vsuvka v titulcích, na kterou se vyplatí si počkat.(16.12.2007)

Soundtrack Mark Sayfritz: 1. Bad Old Man ,2. Earth Angel ,3. Castro's Fiddle(10.6.2011)

Nepatřím zrovna k těm, kteří vyhledávají Van Dammovi filmy, ale když běží v televizi, vždy se rád podívám a povětšinou bývám příjemně překvapen. Až do smrti jsem - přiznávám - nechtěl zhlédnout, ale příjemně kladný komentář od Malarkeyho mě příjemně namotivoval, takže mu patří velké dík. Tenhle snímek je totiž úplně jiný než jsem čekal. Spíše než na blízký konakt totiž sází na poctivé střelné zbraně a místo hrubého nástinu děje tu je opravdový příběh a postavy. Až do smrti navazuje v tom nejlepším slova smyslu na syrové kriminální příběhy francouzské školy posledních let. Příjemně zaostřený obraz se šumem, zajímavé detaily, hrátky s kamerou a střihem... Zaujal i hudební doprovod Marka Sayfritze, který v některých momentech připomíná hudbu k Haute tension a daří se mu v některých momentech nastiňovat stísněnou atmosféru. Závěrečná přestřelka ve staré strojovně patří k těm povedenějším a daří se jí držet pozornost diváka díky rozfázování děje. Až do smrti je jasným důkazem, že k dobrému filmu stačí hlavně kvalitní režisér - tedy spíše režisér, který přesně ví co chce a daří se mu to přenést na plátno. Simon Fellows možná není žádný velký borec, ale rozhodně dokáže natočit poctivou zábavu v novém tisíciletí. Samozřejmě k tomu hodně pomáhá i dobrý scénář.(4.12.2007)

Napriek tomu, že to má jemný Snipesovský béčkový nádych, musím povedať: vitaj späť!. Van Damme sa pomaly a isto vrátil na špicu príjemnej akčnej zábavy z videopožičovien. Na kino ešte nie je pripravený, ale má to fajne našliapnuté... Režisérska nápaditosť, skvelá prestrelka v bare, cinkajúce nábojnice a žiadne Rumunsko :) vydolovali tomuto filmíku 4 hviezdičku...(14.3.2008)

• - Většina scén se natáčela v Bulharsku, část poté v americkém New Orleans. Škola ve filmu je American College of Sofia. (TomikZlesa)

• - Počas scény v bare, keď príde Anthonymu (Jean-Claude Van Damme) SMS od ženy, je jasne vidieť, že pri texte bliká kurzor, takže číta rozpísanú a nie prijatú správu. (Patrik200s)

• - Postava Van Huffela byla nabídnuta Scottu Adkinsovi, kvůli natáčení však musel tuto roli odříct. (TomikZlesa)