Až do smrti

Until Death

Až do smrti

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / Bulharsko / Německo / USA, 2007, 101 min

Soundtrack Mark Sayfritz: 1. Bad Old Man ,2. Earth Angel ,3. Castro's Fiddle(10.6.2011)

Paráda J C Van Dame už málem zhasl, ale díky tomuhle filmu je zpět. Ještě nikdy sem ho neviděl takhle hrát. Málem mi vylezli oči z důlku. První polovina kdy je Van Dame na drogách je super, druhá půlka když se snaží dat věci do pořádku už trochu pokulhává, ale stále solidní průměr. Myslím že z upadajících bývalých akčních hvězd jako je Steven Seagal, Dolph Lundgren a pan Van Dame vyhrává právě Van Dame.(22.2.2008)

Ale to se podívejme, Jean-Claude umí také hrát! Už jsem ani nedoufal, že bych ho při tom někdy přistihl. Nafasoval charakterní postavu (ať již v pozitivním nebo negativním slova smyslu), přestal máchat nohama nad hlavou a někdo mu také konečně vysvětlil, že nemusí před kamerou běhat hodinu a půl v trenýrkách namazán olejíčkem, aby zaujal. Jistě, i v tomto kousku má chvilky, kdy jeho zbraň jakoby neznala vyčerpání nábojů v zásobníku, leč v samotné biografii Van Damma shledávám Až do smrti jedním z nejpovedenějších filmů, které jsem s ním prozatím viděl.(30.1.2011)

• Le_Chuck

Len si prečitajte obsah a máte nápovedu, ako toto môže dopadúť (ináč béčka všeobecne mám rád). A pritom prvá polovica bola výborná. Špinavou atmosférou neónoveho New Orleans nasiaknuté nočné túlanie zarasteného feťáka s odznakom narkotík, fuckujúceho všetko a všetkých. Agent Stowe si robí nepriateľov na každom kroku a jeho kruhy pod očami a pekelná angličtina sú prudko sympatické. Potom, ale nastáva onen neštastný prerod, uvedomenie sa, nová šanca (whatever) a film putuje spolu s tehotnou manželkou, ublížneým dôchodcom a žehlením celej prvej polovice (barličiek pre celé Kramáre) tam, kde tróni zbytok Van Dammeho produkcie posledných desiatich rokov (vyjima Kontrabandu). Do sračiek. Tento kontrast zamrzí a hlásim, že žiadny návrat akčnej ikony (ako napovdá pár komentov naokolo) sa nekoná. 30%(14.6.2007)

Můžu s jistotou říct, že tento film po Peklu Van Dammovo nejlepším filmem, které natočol po roce 2000.Herecké výkony na Van Damma ujdou, v roli fetáka nebo po komatu, přestřelky jsou na slušné úrovni i záporáci, film na mě dělá dojem kvalitního Německého krimi.Něco ve stylu Wolfův revír, ale s Van Dammem.(1.8.2009)