Až do smrti

Until Death

Až do smrti

Akční / Drama / Thriller

Velká Británie / Bulharsko / Německo / USA, 2007, 101 min

Ano, ano a ještě jednou ano!!! Tak se mi začíná zdát, že se Van Damme pomalu ale jistě vrací jeho poslední dva zdařilé filmy ( Zástupce velitele a Elita armády) jsou toho důkazem, protože je to naprosto něco jiného než kraviny jako například Replicant nebo Teror ve vlaku. Until Death je silně nadprůměrný film!! Určitě lepší než Elita Armády a Zástupce velitele. Tento snímek má scénář, jenž má hlavu i patu, samozřejmně že nějaké díry se tam najdou. Nalezneme zde dobrou zápletku s celkem zajímavým rozuzlením. Nejde ani tak o typický akční film, kde by se Van Dammem jen pral ale jde o thriller s pár přestřelkama a hlavně jde o drama . Film je podkreslen celkem slušnou hudbou. A co Jean Claude Van Damme? Já toho chlapa prostě žeru!!! V tomto filmu podává výkon, který se na herce sluší a je to právě díky tomu, že jde o drama v němž ukázal právě že umí hrát a možná by se dalo říci, že je to jeho nejlepší výkon jaký doposud podal. Teď už by to jen chtělo, aby dostal nějakou nabídku na film, který by šel do kin, protože já mu přeji pořádný comeback!!! Naprosto právem zasloužené čtyři hvězdičky!!!(20.4.2007)

No, popravdě jsem si Van Damma v žádném novém filmu nedovedl představit...a ejhle...sen se stal skutečností a starý dobrý Jeane je na scéně v novém kabátě a to doslovně. Jeho role mi sedla, dokonce i přeměna odpadlíka ve slušňáka nic nepokazila a ještě mu k tomu pěkně zahráli. Bohužel nám ale Claude zestárnul, tím pádem je vrcholem všeho bojového umění seběhnutí pár schodů:-)...takže si užijí hlavně fanoušci střelných zbraní. Jinak je to nad očekávání solidní B-éčko.60%(26.11.2007)

• Segrestor

Neskutečně špatný film. Pro jednoduchost vysvětlím v bodech. 1. Je nevkusně složen z několika typů a stylů filmu - jako kdyby nějaký amatér nevěděl, který si vybrat. 2. Nabízí jen poměrně otřepané klišé: Zkorumpovaný polda, traumatizovaný polda, zhrzený polda, polda na drogách, zmrtvýchvstalý polda, zmoudřelý polda, nerozvážný polda, nevinný polda, poldova žena těhotná s jiným apod. 3. Legrační padouch. Skoro bych se nebál říci, že směšný. 4. Příběh jednak nedává moc smysl a jednak je nesmyslně roztříštěn na několik částí, které spolu ani moc nesouvisí. 5. Celé to stojí na tom, že vše může vyřešit jen jediný polda (Van Damme), který je ale od začátku vykreslován jako neskutečný looser. Poté, co upadne do kómatu, mafie řádí jako kobylky v Egyptě a nikdo nic neřeší. Město je zcela v rukou polomrtvého poldy. Ten se ale naštěstí zázračně probírá a za pět minut je zpátky ve službě. 6. Vandammův potenciál nebyl vůbec využitý. Postavu mohl hrát jakýkoliv trouba, který ještě unese brokovnici a dokáže unyle čumět před sebe jako nějaký zkušený feťák. Jo, to mohl klidně hrát Johny Knoxville... ANEBO: Film šlo zachránit tím, že poldu zahraje kvalitní charismatický herec a scénář se ještě aspoň třikrát přepíše a dodá větší hloubku a uvěřitelnost padouchovi. Zapracuje se na technické stránce přestřelek a hlavně se dá filmu jednotný design! Dejme tomu, že se vypustí scéna s kómatem a únosem těhotné manželky. K finální přestřelce dojde třeba rovnou na policejní stanici, to taky docela letí. Honička a přestřelka v ulicích prohnilého města by taky byla kůl. Já si myslím, že by to nemusel být špatný film...(9.4.2013)

Anthony není zrovna neviňátko. Je policajtem, zbaveným veškerých iluzí, obcházejícím zákon a nerespektujícím sličnou manželku, která se, světe, div se, poohlédne jinde a dítě, které čeká, není zrovna jeho. Co naplat, heroin a děvky leccos vyřeší.. a možná až koma z něj udělá o krapet lepšího člověka. Škoda, Van Damme coby zkorumpovanej hajzlík je slušná porce akce, ale ten přerod už není moje kafe. Tudíž jde leccos viditelně o třídu dolů – atmosféra, záporák, natvrdlé dialogy, i ta akce.. Pryč jsou časy, kdy jsme téhle akční generaci drželi v přítmí kina palce. Seagal, Van Damme, Lundgren – tihle páprdové se už moc neperou, spíš střílí a tváří se drsně v lehce zapomenutelných scénách. Naštěstí se Van Damme pro tentokráte snaží víc než je jeho standard, takže průměrné ** až *** si zaslouží..(21.11.2009)

Ano, film pusobi obcas celkem levne, obcas je kamera jak amaterska a v porovnani s jinejma akcnima filmama je to prumer. Ale na Van Dammeovo pomery to je fakt bomba. Jean-Claude nejdriv hraje desnyho parchanta, kterej picha s kurvama, nema problem kohokoliv odprasknout, bere drogy a je naprosto na dne. A podle toho taky vypada, takle na sracky sem Jean-Claudea snad jeste nevidel. Pak pride prostredni cast, kdy se Van Damme vzpamatovava z kulky a tady pro zmenu hraje dobraka, skoro az retarda. No a zaver je uz klasika, kdy de zachranit manzelku a vyridit ucty s hlavnim zaporakem. A nutno rict, ze to slape hodne slusne a navic ma film netradicni konec. Jean-Claude se sice tvari obcas krapet moc ospale, ale vicemene podava velmi slusnej vykon a i kdyz film je spis takovy drsny drama nez nejaka akcni jizda, tak dokaze udrzet pozornost po celou dobu a nenudi. Po dlouhy dobe perfektni Van Damme a slusna zabava.(7.12.2007)

• - Většina scén se natáčela v Bulharsku, část poté v americkém New Orleans. Škola ve filmu je American College of Sofia. (TomikZlesa)

• - Postava Van Huffela byla nabídnuta Scottu Adkinsovi, kvůli natáčení však musel tuto roli odříct. (TomikZlesa)

• - Film měl původně režírovat Ringo Lam, kvůli neshodám s producenty odmítl. (TomikZlesa)