Voodoo: Umění ďábla 2

Long khong

Art of the Devil 2

Horor / Fantasy

Thajsko, 2005, 100 min

Sice mi projekci Art of the Devil 2 znepříjemňoval jednohlasý dabing jako z polistopadových dob a jeho rušivost měla za následek, že závěrečná pointa se mi nezdála, ale film se mi líbil více než jeho starší bratříček. Střihačská ekvilibristika a chaotičnost scén se dvojce naštěstí vyhnuly, takže nás čeká přehledný a docela zajímavý příběh s netradiční voodoo tématikou a krvavějším feelingem (kambodžská kletba s rybářskými háčky ad.). Ve dvojce jsou totiž zastoupeny slabé prvky kanibalismu a exploitation (našinci se vybaví Asami a její hrátky), které bohatě stačí na to, aby se ze snímku slabším povahám udělalo blivno. Pro otrlejší to bude dobře stravitelná, lehce nadprůměrná, vyvražďovací jednohubka.(4.3.2007)

Po nudné jedničce jsem byl hodně zvědavý. Když jsem zjistil, že tentokrát to bude puberťácká (nechce se mi furt používat amerikanismy) vyvražďovačka, trochu jsem se lekl a čekal stejnou nudu jako u jedničky. Ale víc hlav (režisérů) zřejmě opravdu víc ví a tohle se docela povedlo. Má to docela zajímavý a dost zamotaný příběh, který je ke konci možná až moc přepointován (aniž by to ale příběhu nějak uškodilo) a vůbec to nenudí. Není to ale ani zas něco extra, teda kromě úvodní scény s rybářem, ta je fakt nechutná, podruhé ji asi už nedám...(3.3.2009)

O hodně lepší než tragický díl první, všechny akce a reakce dávaly smysl, prolínání minulosti a současnosti taktéž, jednání postav bylo pochopitelné, jak osvěžující. Navíc to uběhlo svižně, dokonce se občas ukázalo i něco jako atmosféra. Kdyby Thajci točili podobně slušně koukatelných věcí víc, nezlobila bych se.(30.8.2009)

Oproti jiným thajským hororům jsem u tohoto filmu neměla problémy chytit dějovou linku a pochopit o co šlo. Při sledování jistých očišťovacích scén jsem si vzpomněla na nově otevřené 5D kino v Polsku. Tak tohle by musel být vskutku čichový koncert.(30.4.2010)

• WANDRWALL

Film byl dabovaný jen jedním dabérem, protože se nepředpokládalo, že na něj bude moc lidí chodit. Ostatně kdo by chodil na krvavý příběh pomsty a vražd, že?(4.9.2010)