Voodoo: Umění ďábla 2

Art of the Devil 2

Horor / Fantasy

Thajsko, 2005, 100 min

• Chrustyn

Další z hororů, který sází na krev. Atmosféru a herce odsouvá na vedlejší kolej.(15.1.2008)

Je to priemerný horor. Má pomerne dobrý príbeh o skupinke priateľov, ktorí pred pár rokmi, keď spoločne chodili na strednú školu využili čiernu mágiu, aby uškodili vzťahu medzi ich telocvikárom a učiteľkou, čo ale malo ťažké následky a okrem iného to telocvikára stálo život. Teraz sa rozhodnú navštíviť svoju obľúbenú učiteľku na vzdialenom mieste mysliac si, že už na tú udalosť aj zabudla, ale opak je pravdou a všetci budú musieť bojovať o svoj život, pretože s čiernou mágiou sa nezahráva. Spracovanie nie je zlé, ale ani ničím výnimočné. S filmom po celú dĺžku nemám žiadny väčší problém, ale škoda, že film je zaujímavejší v tých menej dôležitých scénach, než v tých hlavných. Prvá, rozbehová polovica na mňa pôsobí úplne ideálne, dostatočne zoznámi so všetkými dôležitými postavami a bavili ma aj scény z minulosti, kedy sa samotné použitie čiernej mágie stalo, ale druhá je už slabšia, vtedy sa už síce stále niečo deje, takže nudiť sa tu nedá, ale svojim pojatím mi to už až tak moc nesadlo, skôr by som ocenil klasickú naháňačku po lese, ako tieto scény plné čiernej mágie. Ale oceňujem zaujímavý záver. Čo sa týka samotných hororových prvkov, tak sú rozhodne sklamaním. Nejakú atmosféru alebo aspoň napätie som tu ani nezaznamenal, ale zase film sa o to ani moc nepokúsil, prvoradé sú tie rôzne situácie s čiernou mágiou. Tie sú celkom nápadité a aj správne drsné, ale ako som spomínal, nie je to môj štýl a tak ma ani tie rôzne situácie moc nezaujali. Herecké obsadenie je na tom dobre, síce až na postavu učiteľky tu chýba nejaká výraznejšia postava, ale aj tak sú mladíci vybraní dobre, hlavne ich dievčenská časť, nikto mi tu neprekážal. A nesklame ani réžia a technická stránka, nie je to nič výnimočné, ale pre potreby filmu stačia. Určite neľutujem, že som si tento film pozrel, v ničom ma neurazil a po niekoľkých stránkach aj celkom zaujme, ale nie je to nič výnimočné, stačí si to pozrieť raz. 58%(17.7.2012)

Jo tak tohle je jinaci kafe. Sice koukam, ze tu bylo reziseru jak nasrano, ale filmu to prospelo, tak proc ne. Pribeh je tentokrat slusnej a rozhodne to neni tak, jak tvrdi distributor, jeho popis filmu je dost mimo. Proste se jedna o vyvrazdovacku ucitelka versus studenti. Ze zacatku se sice pul hodky nic nedeje a misty to je zmateny, protoze to je samej skok v case a flashback a je to vicemene zbytecny, tvurci se jen zrejme snazili o naky lepsi prokresleni postav. No nicmene pak se to slusne rozjede, studenti prijedou na navstevu za ucitelkou a startuje cista vyvrazdovacka pomoci voodoo a obcas jsou ty smrti neskutecne nechutny. A atmosfera filmu je taky slusna, dobre hororova a o lekacky taky neni nouze. No a pak je pointa, ktera je sice krapet zbytecna, ale spatna neni. Cisty 4* to nejsou, ale oproti prvnimu dilu je tohle skvost, takze je dam.(3.1.2008)

pekné herečky, pekný jazyk, zaujímavý námet a pre fajnšmekrov pár nechutností - tiež nie nezaujímavých. trochu netradičnejší a exotickejší pohľad na subžáner teenage vyvražďovačiek so snahou budovať príbeh a neuletieť k povrchnosti v motiváciách či reakciách - akurát s nalepenou extrapointou z kategóriee ázijských hororov toho obdobia.(26.2.2011)

Po nudné jedničce jsem byl hodně zvědavý. Když jsem zjistil, že tentokrát to bude puberťácká (nechce se mi furt používat amerikanismy) vyvražďovačka, trochu jsem se lekl a čekal stejnou nudu jako u jedničky. Ale víc hlav (režisérů) zřejmě opravdu víc ví a tohle se docela povedlo. Má to docela zajímavý a dost zamotaný příběh, který je ke konci možná až moc přepointován (aniž by to ale příběhu nějak uškodilo) a vůbec to nenudí. Není to ale ani zas něco extra, teda kromě úvodní scény s rybářem, ta je fakt nechutná, podruhé ji asi už nedám...(3.3.2009)