Voodoo: Umění ďábla 2

Long khong

Art of the Devil 2

Horor / Fantasy

Thajsko, 2005, 100 min

Sice mi projekci Art of the Devil 2 znepříjemňoval jednohlasý dabing jako z polistopadových dob a jeho rušivost měla za následek, že závěrečná pointa se mi nezdála, ale film se mi líbil více než jeho starší bratříček. Střihačská ekvilibristika a chaotičnost scén se dvojce naštěstí vyhnuly, takže nás čeká přehledný a docela zajímavý příběh s netradiční voodoo tématikou a krvavějším feelingem (kambodžská kletba s rybářskými háčky ad.). Ve dvojce jsou totiž zastoupeny slabé prvky kanibalismu a exploitation (našinci se vybaví Asami a její hrátky), které bohatě stačí na to, aby se ze snímku slabším povahám udělalo blivno. Pro otrlejší to bude dobře stravitelná, lehce nadprůměrná, vyvražďovací jednohubka.(4.3.2007)

Po nudné jedničce jsem byl hodně zvědavý. Když jsem zjistil, že tentokrát to bude puberťácká (nechce se mi furt používat amerikanismy) vyvražďovačka, trochu jsem se lekl a čekal stejnou nudu jako u jedničky. Ale víc hlav (režisérů) zřejmě opravdu víc ví a tohle se docela povedlo. Má to docela zajímavý a dost zamotaný příběh, který je ke konci možná až moc přepointován (aniž by to ale příběhu nějak uškodilo) a vůbec to nenudí. Není to ale ani zas něco extra, teda kromě úvodní scény s rybářem, ta je fakt nechutná, podruhé ji asi už nedám...(3.3.2009)

pekné herečky, pekný jazyk, zaujímavý námet a pre fajnšmekrov pár nechutností - tiež nie nezaujímavých. trochu netradičnejší a exotickejší pohľad na subžáner teenage vyvražďovačiek so snahou budovať príbeh a neuletieť k povrchnosti v motiváciách či reakciách - akurát s nalepenou extrapointou z kategóriee ázijských hororov toho obdobia.(26.2.2011)

• CBD

Dobře zvládnutá atmosféra a scénář který už jste někde viděli - resp. v různých filmech. Hodně nepříjemné scény mučení ve mě vyvolali dojem, že když jsem se dokázala dívat na tohle tak už jsem opravdu hodně otrlým divákem.(23.1.2009)

Jo tak tohle je jinaci kafe. Sice koukam, ze tu bylo reziseru jak nasrano, ale filmu to prospelo, tak proc ne. Pribeh je tentokrat slusnej a rozhodne to neni tak, jak tvrdi distributor, jeho popis filmu je dost mimo. Proste se jedna o vyvrazdovacku ucitelka versus studenti. Ze zacatku se sice pul hodky nic nedeje a misty to je zmateny, protoze to je samej skok v case a flashback a je to vicemene zbytecny, tvurci se jen zrejme snazili o naky lepsi prokresleni postav. No nicmene pak se to slusne rozjede, studenti prijedou na navstevu za ucitelkou a startuje cista vyvrazdovacka pomoci voodoo a obcas jsou ty smrti neskutecne nechutny. A atmosfera filmu je taky slusna, dobre hororova a o lekacky taky neni nouze. No a pak je pointa, ktera je sice krapet zbytecna, ale spatna neni. Cisty 4* to nejsou, ale oproti prvnimu dilu je tohle skvost, takze je dam.(3.1.2008)