Ponyo z útesu nad mořem

• Česko Ponjo z útesu nad mořem (festivalový název) (více)

Vítejte ve světě, kde nic není nemožné. Neobyčejná animovaná pohádka se odehrává v malém městečku u moře, kde syn námořníka, pětiletý Sosuke, žije poklidný život v domě na útesu ses vou matkou Lisou. Jednoho osudného dne objeví Sosuke na pláži krásnou zlatou rybku jménem Ponyo uvězněnou v láhvi. Jak se však ukáže, Ponyo není obyčejná zlatá rybka, ale dcera mocného podmořského čaroděje. Ponyo využije kouzel jejího otce a promění se v mladou dívku, aby mohla být se Sosukem. Mořské hladiny se začnou vinou kouzel nebezpečně zvyšovat a Ponyin otec vyšle mocné mořské vlny, aby našly jeho dceru. Ponyo a Sosuke musí podniknout velké dobrodružství, aby zachránili svět a splnili Ponyin sen stát se skutečným člověkem. (oficiální text distributora)

Margotka

kdyby už nic jinýho, tak písnička k závěrečným titulkům je velice nakažlivá :-) jinak samozřejmě klasicky perfektní Miyazakiho práce ()

Potmehud6

Miyazaki produkuje dvojaký typ filmov. V prvom type dominujú veľkolepé príbehy o boji dobra a zla, v druhom zasa skromnejšie príbehy, ktoré diváka len tak unášajú tvorcovou fantáziou a neriešia žiadne zložité problémy. Podobne ako Kiki's Delivery Service a Totoro, aj Ponyo patrí do druhej kategórie. Miyazaki opäť buduje farebný svet, ktorý sa hemží životom. Na rozdiel od mnohých iných statických animovaných filmov, môžeme v Ponyo (ako aj v Miyazakiho filmoch ako takých) pozorovať množstvo detailov, ktoré robia režisérovu víziu dynamickou a živou. Jediné, čo možno Ponyo zazlievať je prešvihnutá stopáž, ktorá zráža film do priemeru. Dej filmu tak často stagnuje a nevynahradí to ani dokonalá animácia a opäť svieže nápady. ()

xvasek

Další film studia Ghibli velmi vhodný pro kategorii 0 let plus - žádné násilí, krásný svět a trocha kouzel. Pihou na kráse je pak hlavně závěr, kde doteď nechápu, proč jednotlivé postavy dělají zrovna toto a jaká má "podvodní" svět pravidla, ale celkové "zmatení" není delší, než 10 minut, navíc děti film milují, takže celkově slabších pět hvězdiček. ()

Turtle

Tohle je pro mě osobně asi nejslabší Miyazakiho film. Začíná zajímavě ale potom se tak nějak zasekně a stane se z něj bezdějový sled scén. Useklý deus ex machina konec je dost slabý i na pohádku. ()

Rider@

Pro mě jeden z nejlepších filmů z dílny Mijazakiho (potažmo studia Ghibli). Je úplně jedno, zda to je dílo cílené spíše pro dětského diváka nebo dospělé, že má jednoduchý příběh, ale tolik pozitivního a hravého, co jsem v tomto filmu našel, je až neuvěřitelné. Překvapivě si u nás vydávaná díla Mijazakiho na DVD drží i vysokou úroveň dabinku, tedy se rád podívám i na dabovanou verzi s dětmi. Škoda, že jich není více. ()

student_P321

Buďto sem blbej já a nebo vyprávění příběhu...aha, tak už jsem přišel na to, proč mi některý věci hlava nebrala - český dabing (teda spíš samotný překlad) je fakt špatný. Jinak v orig. znění paráda a zkrátka je to věc určená opravdu malým dětem, kterým vůbec nebudou vadit některý superpraštěný věci a budou jenom žasnout nad hyperaktivní Ponyou běhající na útesu s úspornou žárovkou na hlavě :-) ()

agent_R.M.

jako oddychovka "Ok", ale pokud máte v plánu se na něco dívat pospolu se svými dětmi...jinak pěkně udělaný...ale prostě už moc infantilní .... ()

baronGrga

Dosavadní bilance Mijazakiho od nejslabšího k nejlepšímu: Doručovací služba čarodějky Kiki = jednoznačně dětské a nejslabší. Můj soused Totoro, Ponyo = dětské, ale originální. Zámek v oblacích = na pomezí filmu pro děti a dospělé, dějově silně západně laděné, místy až plytké. Cesta do fantazie = na pomezí dětského a dospěláckého filmu, spolu s Naušikou nejlepší co do obrazivosti a fantasknosti. Mononoke, Naušika = jednoznačně nedětské a spolu s Cestou do fantazie dosud nejlepší. ()

Osemhodin

Zatial je toto podla mňa najslabší Ghibli film. Prišlo mi to extrémne nudné a nezaujímavé. Ale aj cez to je to slušná zábava a malé decká sa na tom budú baviť určite. Ale radšej by som pre deti volil Totora :D ()

HJ-FILIP

Moc pěkný film- jeden z těch veselejších kde polovina postav tragicky neumírá. Fantastické motivy moře podkreslený dojemnou muzikou. ()

Filmasia 2010 – asijské „best of“

Filmasia 2010 – asijské „best of“

30.11.2010

„Neúspěch“ Temného rytíře?

„Neúspěch“ Temného rytíře?

01.09.2008

Temný rytíř už v celosvětových tržbách přeskočil laťku 900 milionů dolarů, ale honbu za vytouženou miliardovou hranicí mu kazí nepříjemný fakt: v Japonsku je film propadák. Zatímco Batman začíná… (více)