Kasandřin sen

• USA Cassandra's Dream (více)

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Rodriguess

Rozbiehalo sa to velmi prijemne co aj zarucovalo kvalitne herecke obsadenie ale postupnou minutazou to upadalo az do nudneho deja. ()

karnifex

Velmi netypický Allen, ale pro mě spíš zklamání. Obstojná variace na Dostojevského, ale proč chodit ke kováříčkovi? ()

galiea

Tento film pro mě byl takovým utrpením, že ani nemůžu věřit, že trval jen necelé dvě hodiny. Hlavní hrdinové protivní, dialogy o ničem, příběh nudný, úplně jsem v tom viděla ty herce, jak sami odpočítávají, kdy budou mít padla. Vůbec tím neztrácejte čas. Vlastně ani nevím, za co je ta jedna hvězda. ()

Desmond04

Oba bratři na mne dělali dojem hloupoučkých puberťáků. U postavy McGregora to trvalo celý film a na jeho konci si k sobě tento pubescent přihodil i sígrovské sklony. Colin Farrell naopak od doby co chytil Raskolnikův komplex, začal být pro diváka velice zajímavý. Nevím, jestli to je tím, že ruský román aktuálně čtu, ale přišlo mi, jakoby Farrell vypadl z pera Dostojevskiho, jak jsem řekl, alespoň na konci filmu. Zbytek postav bylo bohužel ještě pod úrovni bratrů, zejména jejich přítelkyně působily vysloveně jako rušivý element. Co bych mohl vyzdvihnout je samotný příběh. Zápletka je zajímavá, pro mě bod navíc právě za paralelu se Zločinem a trestem, závěrečné rozuzlení mě ale bohužel nepotěšilo. Představoval jsem si to trochu jinak. Na druhou stranu musím ke Kasandřinu snu postupovat s velkým nadhledem. Nedokáží říci, jak hodně k dílu promlouvá rukopis Woodyho Allena, jelikož s jeho tvorbou nemám vůbec žádné zkušenosti. Ruku v ruce z toho je tedy průměrný dojem. ()

zigy

Mix všeho možného - antické tragédie, komedie, romantiky, nechybí ani pověstné allenovské postřehy o životě. Hodně cynická a černohumorná záležitost, svým vyzněním ve výsledku docela depresivní. Nechybí krásné ženy motající se kolem ústředního dua bratrů, kteří dostanou od ďábla možnost vybřednout ze svých problémů, avšak za cenu nejvyšší.... ()

jiziczek

Woody Allen zkoumá duši a morální hodnoty dvou bratrů, kteří chtějí být oba úspěšní. Každý z nich je však ochoten za to zaplatit jinou cenu. Ten cílevědomější (Ewan McGregor) je schopen celkem bez skrupulí vraždy, zatímco druhý (Colin Farrell) přece jenom projeví jisté pochybnosti a lidskost. Výborný scénář podpořený snad až řekvapivě dobrými hereckými výkony. A typicky allenovsky absurdní zvrat na konci. ()

Fanfán

docela velká drsňárna, kterou jsem rozhodně od Allena nečekal... pro mě v tomhle filmu dominuje hlavně dokonalá muzika, která dodává celýmu snímku ten správný šmrnc ()

jabapoint

Excelentní scénář, grandiózní hudba, perfektní obsazení. Těžko říct co chybí do páté hvězdičky, ale prostě to tam není. ()

gizi

Tak jsem film shlédl podruhé a pořád zůstávám u 4* - 80%. I když Woody je úplně jiný, než kdysi, je přesto výborný. ()

mayla

Opojena Match Pointem jsem možná čekala něco víc, nevím. Ale i tak je Kasandřin sen kvalitní drama o vztahu dvou bratrů a o tom, co dokáže strach a peníze... ()

P.Venuše

Pro mne jednoznačné zklamání. Přiznám se, že celý film mi přišel jako na úrovni klasického televizního filmu, který každou neděli dává ve 20 hodin ČT1. Není špatný, ale skvělý také ne. ()

Pignon

Ano, je to Woody, morální imperativ a prohřešek proti Bohům, zločin a trest, Imanuel Kant a velká řecká tragédie, intelektuál si pošmákne. ()

Sindymindy

Tentokrát si Woody Allen pohrál se vztahem dvou bratrů a pocity viny, které každý člověk musí zvládnout sám a každému se to daří jinak. Ewan McGregor i Colin Farrell do svých rolí zapadli dobře a každý perfektně vystihl postavu jednoho z bratrů - byli jiní, ale měli se velmi rádi a oba chtěli přesvědčit své dívky a hlavně sami sebe, že za něco stojí. Jenže, kam až člověk může zajít, aby naplnil své sny? A kam až sahají hranice rodinných pout? Silné drama se silným závěrem. ()

Spike86

Allena a jeho konverzační filmy ze života nemusím. Tohle je trochu něco jiného, už jen tím, že zde jsou minimálně 3 známí herci. Jinak jde o trochu jiný žánr. Zhruba ale tak půlku filmu mi to připadalo o ničem a jako klasická Allenovská konverzační nuda. Potom se to tedy trochu rozjelo, když se tam začalo něco dít a nastal zde trochu kriminální nádech. Hudební podkres není špatný. Celkově jde o průměr, který ve mě nezanechá žádnou stopu. 55% ()

tata22

Woodyho mám rád, s tímhle dílkem mile překvapil, zajímavá sonda do psychologie lidí. Jen se mi zdálo, že bratři nějak rychle přistoupili na strýcův požadavek. Co následovalo potom bylo ale naprosto brilantní a hodně jsem tomu všemu věřil. Silný příběh, silné posleství. ()