The Mole

(pořad)
všechny plakáty
Reality-TV / Soutěžní
Velká Británie, 2001

Britská verze belgické soutěže The Mole. Princip je tu obdobný, jako ve všech jiných verzích. Deset soutěžících zde vytvoří tým a plní nejrůznější úkoly. Pokud se jim podaří úkol splnit, získají finanční odměnu. Jenže mezi účastníky je jeden z nich najatý produkcí, tvz. "krtek", který má za úkol soutěže sabotovat. Po pár úkolech účastníci vyplňují test, jak moc znají identitu sabotéra. Soutěžící, který odpoví nejhůře je následně ze soutěže vyřazen. Poslední soutěžící pak získá peníze nahrané z úkolů. Obě série byly odvysílány v roce 2001 na stanici Channel 5. Moderátorem pořadu byl Glenn Hugill. (PanCitron)

PanCitron

“I Have A Challenge For You” Přiznám se, že britská verze "The Mole" je první verzí tohoto pořadu, kterou jsem viděl a o to méně jsem tušil co mě vůbec čeká. První řada nepůsobila zrovna nejlépe. Soutěže byly sice celkem povedné, ovšem stále bylo vidět, že pro tvůrce samotné je to velká neznámá a i technicky moc neoslnila. Hráči se také chvíli chytali, ale šlo o celkem sympatickou sebranku, takže to vůbec nevadilo. Další aspekt , který z počátku zklamal byla moje vlastní jistota, jak brilatně jsem onoho "krtka" - sabotéra - odhalil. Jak jsem se mýlil! Závěrečné díly mi dokonale vytřely zrak a já jen hleděl nad všemi těmi sabotáženi co se povedly. Druhá řada oderávající se v Kanadě, byla už něco úplně jiného. Soutěže snad ještě důmyslnější, mnohem lepé zpracované a celkově si všechno tak nějak přesně sedlo. Do toho ještě zajímavější hráči a ačkoliv jsem věděl, co od samotného "sabotéra" očekávat, i tak jsem byl znovu překvapen. Ačkoliv první série byla trochu slabší, stále si myslím, že se jednalo o dvě povedené sezony. A ještě nelze nezmínit moderátora. Bylo vidět, že Glenn Hugill si vyloženě moderování užíval (možná i občas víc než soutěžící hru), což rozhodně bylo dalším plusem celého pořadu. Napsal bych i své oblíbené hráče, ale jeden z nich by třeba mohl být onen "krtek". ()