Útěk z Huang Shi

The Children of Huang Shi

Drama / Válečný

Austrálie / Čína / Německo / USA, 2008, 114 min

Xiaoding Zhao

hmmm.....ocakavania s mnozstvom akcie nenaplnene....nudne? ani nie....preco neskusit?....(5.8.2008)

• Malarkey

Vypadá to docela příjemně a nápaditě, ale nakonec z toho vzejde průměrný dost nudný blábol, což mě dost zamrzelo, protože se mi na tom řada věcí líbila. Krom velké výpravy i herecké obsazení no a nakonec samotný plakát, na které rád koukám, a tady k tomuto se docela i povedl. Útěk z Huang Shi ale nakonec není film z řady těch, na které bych se znova a rád podíval. Na svojí ukňouranou délku je značně unavující a i když jsem čekal trošku více bitev, nakonec se ani nedočkám, takže i kromě toho dokáže akorát tak naštvat.(23.1.2009)

Hoci film ide predpovedatelne podla x-krat prevarenej a nicim neprekvapujucej mustry "podla skutocnych udalosti" v honbe za oceneniami (to povacsinou znamena, ze si tvorcovia do filmu zoberu hlavne co ich zaujima a zvysok vynechaju - v pripade tohto filmu a predobrazu v skutocnej osobe George Hogga boli vynechane z filmu jeho ucasti aj na gerilovych akciach s cinskou armadou voci Japoncom pocas ich invazie do Ciny) aj napriek tomu ma dokazal miestami citovo zaangazovat.(19.4.2008)

Dlouho jsem otálel, než jsem se na to vrhl. Hodně mě totiž odrazovalo tolik záporných hodnocení tady, ale nakonec jsem si to pustil a udělal jsem dobře. Nemůžu si pomoct a nemůžu jinak než za 5*. Sice slabších, ale to nehraje až tak velkou roli. Audiovizuální zpracování a herecké obsazení je výborné a atmosféra jakbysmet.(22.5.2009)

Standardní, čistě průměrný film, který zpracovává silné téma do průměrné podívané, která neurazí ale rychle vyšumí a v divákovi nezanechá vůbec nic.(18.9.2011)

• - Film predstavuje prvú oficiálnu koprodukciu medzi producentmi z Austrálie a Číny. (MikaelSVK)

• - Pre potreby filmu bolo najatých asi 10 000 komparzistov. (MikaelSVK)