Útěk z Huang Shi

Drama / Válečný

Austrálie / Čína / Německo / USA, 2008, 114 min

Xiaoding Zhao
  • castor

Na příště už vím, že mám dávat na první dojem. Prostý děj nemůže vystačit na téměř dvouhodinovou stopáž, taktéž jako absentující dramatický náboj. Emočně naroubovaný snímek utkaný z nezáživné látky konce třicátých let válečné Číny, kam se dostává ambiciózní fotograf, aby zachytil hrůzy zoufalého období, by se hodil spíše na televizní obrazovky. Kasovnímu propadáku nepomohlo ani mezinárodní obsazení (asijské hvězdy první velikosti, irská naděje a australské křoví). Snímek značně dusí i nevydařený scénář, kanadský režisér futuristického Šestého dne nebo bondovského Zítřku nikdy neumírajícího rozcupoval i možno zajímavé motivy, které se nestačily ani pořádně rozkoukat!! Jen jsem čekal, kdy to skončí.. což asi nejsou nejlepší reference..(9.1.2009)

Dlho som tento film obchádzal, ale nakoniec som na neho v tv náhodou natrafil a ostal som. Dosť som film podceňoval a asi aj preto ma prekvapivo celkom zaujal. Meyersa som zatiaľ videl v hlavnej roli iba vo filme Skrýš, ale tu mu to sadlo a bol presvedčivý. Ch. Yun Fat skvelo sekundoval, akčné scény sú pomerne slušné a hudba splnila účel. Vytknúť môžem iba príbeh, ktorý sa od druhej polovice filmu dosť vlečie a ako vytýkajú mnohí, už sa tam toho moc neudeje. V závere poteší zopár viet z úst skutočných členov skupiny, ktorých sa podarilo zachrániť. Podobné príbehy určite stoja za zfilmovanie aj keď to nie je žiaden klenot kinematografie. Trochu oživiť druhú polovicu a hviezdu by som pridal. Takto iba priemer. 60%.(18.4.2014)

Ono by to bylo zajimavy valecny drama, navic podle skutecnejch udalosti, jenze to by to nesmelo bejt cely tak utahane natoceny. Prvni dvacetiminutovka je paradni, drsny a dobre natoceny valecny sceny a frajerskej Chow Yun-Fat v roli partyzana milujiciho vyhazovani budov do povetri. Jenze pak Chow zmizi a dej se na celou hodinu zasekne ve skole pro sirotky a vlastne se nic moc nedeje. Pak teprve zacne ta cesta, o ktery vlastne ma celej film bejt. Jenze bohuzel ani ta neni natocena kdovijak zajimave, nic moc napinavyho nebo dobrodruznyho se nedeje a stejne jako vetsina filmu se to jen tak pomalu tahne bez nejakyho dramatickyho naboje. Sice se na scenu vrati i frajer Chow, ale bohuzel scenar mu nepredepsal zadny zajimavy sceny, takze jen tak stoji v pozadi. A konec uz je jen takovej predvidatelnej a zbytecne protahovanej. Celkove sice zajimavej namet, ale silene utahane natocenej, nuda to vylozene neni, ale rozhodne to melo daleko vetsi potencial, obzvlast, kdyz Meyers a Mitchell nejsou vubec spatny.(24.2.2009)

hmmm.....ocakavania s mnozstvom akcie nenaplnene....nudne? ani nie....preco neskusit?....(5.8.2008)

Standardní, čistě průměrný film, který zpracovává silné téma do průměrné podívané, která neurazí ale rychle vyšumí a v divákovi nezanechá vůbec nic.(18.9.2011)

• - Film predstavuje prvú oficiálnu koprodukciu medzi producentmi z Austrálie a Číny. (MikaelSVK)

• - Pre potreby filmu bolo najatých asi 10 000 komparzistov. (MikaelSVK)