Útěk z Huang Shi

The Children of Huang Shi

Drama / Válečný

Austrálie / Čína / Německo / USA, 2008, 114 min

Xiaoding Zhao

Rozpočet $40miliónovTržby USA $1,031,872Tržby Celosvetovo $7,726,916║ V prvom rade je ozdobou filmu herecké obsadenie, príbeh upúta ale prevažne sa nesie v rovnakej rovine, bez emociálnejších alebo hlbších výstuh o ktoré tu ale je snaha ale nezasiahnu tak ako by mali, mať o niečo šikovnejšieho režiséra a mohol to byť nezabudnuteľný film. /60%/(6.1.2009)

Zajímavý příběh Georgeho Hogga podle pravdy. Film je skvěle obsazený, ale bohužel přetažený a místy dost nudný. Kdyby byl tak o 30 minut kratší hodně by mu to prospělo a dost možná by se tento film zde na CSFD i červenal, pro mě 6/10(8.6.2012)

• castor

Na příště už vím, že mám dávat na první dojem. Prostý děj nemůže vystačit na téměř dvouhodinovou stopáž, taktéž jako absentující dramatický náboj. Emočně naroubovaný snímek utkaný z nezáživné látky konce třicátých let válečné Číny, kam se dostává ambiciózní fotograf, aby zachytil hrůzy zoufalého období, by se hodil spíše na televizní obrazovky. Kasovnímu propadáku nepomohlo ani mezinárodní obsazení (asijské hvězdy první velikosti, irská naděje a australské křoví). Snímek značně dusí i nevydařený scénář, kanadský režisér futuristického Šestého dne nebo bondovského Zítřku nikdy neumírajícího rozcupoval i možno zajímavé motivy, které se nestačily ani pořádně rozkoukat!! Jen jsem čekal, kdy to skončí.. což asi nejsou nejlepší reference..(9.1.2009)

• Malarkey

Vypadá to docela příjemně a nápaditě, ale nakonec z toho vzejde průměrný dost nudný blábol, což mě dost zamrzelo, protože se mi na tom řada věcí líbila. Krom velké výpravy i herecké obsazení no a nakonec samotný plakát, na které rád koukám, a tady k tomuto se docela i povedl. Útěk z Huang Shi ale nakonec není film z řady těch, na které bych se znova a rád podíval. Na svojí ukňouranou délku je značně unavující a i když jsem čekal trošku více bitev, nakonec se ani nedočkám, takže i kromě toho dokáže akorát tak naštvat.(23.1.2009)

Standardní, čistě průměrný film, který zpracovává silné téma do průměrné podívané, která neurazí ale rychle vyšumí a v divákovi nezanechá vůbec nic.(18.9.2011)

• - Film predstavuje prvú oficiálnu koprodukciu medzi producentmi z Austrálie a Číny. (MikaelSVK)

• - Pre potreby filmu bolo najatých asi 10 000 komparzistov. (MikaelSVK)