Útěk z Huang Shi

Drama / Válečný

Austrálie / Čína / Německo / USA, 2008, 114 min

Xiaoding Zhao
  • Big Bear

Od přečtení Ballardovi Říše slunce mne velmi baví knihy a snímky odehrávající se v prostředí Japonci okupované Číny. Ačkoliv námět měl slušný potenciál a Rhys Meyerse mám jako herce rád, moc mne to celé nebavilo. V půlce se to neskutečně vleče a prakticky nic se neděje. Samotný přechod velehor ke kterému to vše směřovalo byl také bez nějakých vypjatějších scén... Pokud se toto skutečně stalo, je dobře, že film vznikl pro připomenutí statečnosti dotyčných osob. Ale hodnotíme film. - Nechci se koukat na Japonce brutálně vraždící děti, ale od válečného filmu z tohoto prostředí s tak atraktivním námětem bych čekal trochu akčnější zpracování a vypjatější finále... * *(1.8.2012)

hmmm.....ocakavania s mnozstvom akcie nenaplnene....nudne? ani nie....preco neskusit?....(5.8.2008)

• Djkoma

Herecké obsazení vypadalo tolik nadějně a výsledek je tak slabý. Příběh je příliš jednoduchý a kýčovitý, na to aby bezchybně fungoval po celou dobu. Slabé tempo, bez kterého se film opravdu vleče a několik dlouhých minut funguje jen jako anti-reklama na práci v sirotčinci. Atmosféra je také velmi slabá přes úvodních 15 minut film přeběhne k nudnému čekání na výpravu, která skončí jak prakticky každý divák čeká. Příliš obyčejné a jednoduché.(15.8.2008)

Pekný priemerný filmík reportéra, ktorý sa akosi neplánovane ostáva starať o siroty v Číne zmietanej občianskou vojnou s Japonskom. V hlavnej úlohe, za každej situácii kaderníkmi upravený, Jonathan Rhys Meyers.(20.2.2010)

Zajímavý příběh Georgeho Hogga podle pravdy. Film je skvěle obsazený, ale bohužel přetažený a místy dost nudný. Kdyby byl tak o 30 minut kratší hodně by mu to prospělo a dost možná by se tento film zde na CSFD i červenal, pro mě 6/10(8.6.2012)

• - Pre potreby filmu bolo najatých asi 10 000 komparzistov. (MikaelSVK)

• - Film predstavuje prvú oficiálnu koprodukciu medzi producentmi z Austrálie a Číny. (MikaelSVK)