Útěk z Huang Shi

Xiaoding Zhao

Wieland Schulz-Keil

Kostýmy:

Kym Barrett

Zajímavý příběh Georgeho Hogga podle pravdy. Film je skvěle obsazený, ale bohužel přetažený a místy dost nudný. Kdyby byl tak o 30 minut kratší hodně by mu to prospělo a dost možná by se tento film zde na CSFD i červenal, pro mě 6/10(8.6.2012)

• Djkoma

Herecké obsazení vypadalo tolik nadějně a výsledek je tak slabý. Příběh je příliš jednoduchý a kýčovitý, na to aby bezchybně fungoval po celou dobu. Slabé tempo, bez kterého se film opravdu vleče a několik dlouhých minut funguje jen jako anti-reklama na práci v sirotčinci. Atmosféra je také velmi slabá přes úvodních 15 minut film přeběhne k nudnému čekání na výpravu, která skončí jak prakticky každý divák čeká. Příliš obyčejné a jednoduché.(15.8.2008)

• Malarkey

Vypadá to docela příjemně a nápaditě, ale nakonec z toho vzejde průměrný dost nudný blábol, což mě dost zamrzelo, protože se mi na tom řada věcí líbila. Krom velké výpravy i herecké obsazení no a nakonec samotný plakát, na které rád koukám, a tady k tomuto se docela i povedl. Útěk z Huang Shi ale nakonec není film z řady těch, na které bych se znova a rád podíval. Na svojí ukňouranou délku je značně unavující a i když jsem čekal trošku více bitev, nakonec se ani nedočkám, takže i kromě toho dokáže akorát tak naštvat.(23.1.2009)

Čekal jsem od tohoto složení něco jiného. Ale i tak se jedná o pěkná drama s dobrými hereckými výkony, hlavně teda Meyerse.(23.11.2008)

Ono by to bylo zajimavy valecny drama, navic podle skutecnejch udalosti, jenze to by to nesmelo bejt cely tak utahane natoceny. Prvni dvacetiminutovka je paradni, drsny a dobre natoceny valecny sceny a frajerskej Chow Yun-Fat v roli partyzana milujiciho vyhazovani budov do povetri. Jenze pak Chow zmizi a dej se na celou hodinu zasekne ve skole pro sirotky a vlastne se nic moc nedeje. Pak teprve zacne ta cesta, o ktery vlastne ma celej film bejt. Jenze bohuzel ani ta neni natocena kdovijak zajimave, nic moc napinavyho nebo dobrodruznyho se nedeje a stejne jako vetsina filmu se to jen tak pomalu tahne bez nejakyho dramatickyho naboje. Sice se na scenu vrati i frajer Chow, ale bohuzel scenar mu nepredepsal zadny zajimavy sceny, takze jen tak stoji v pozadi. A konec uz je jen takovej predvidatelnej a zbytecne protahovanej. Celkove sice zajimavej namet, ale silene utahane natocenej, nuda to vylozene neni, ale rozhodne to melo daleko vetsi potencial, obzvlast, kdyz Meyers a Mitchell nejsou vubec spatny.(24.2.2009)