Ledová smrt

• Česko Ledová kořist (více)

Partia snowboardistov sa vyberie za pôžitkami do vysokohorskej oblasti. Po zranení jedného z nich sú nútení vyhľadať pomoc - a jediným útočiskom sa zdá byť horská chata v jednej z dolín. Tá je opustená a bez funkčného telefónu, zato s poriadnou zásobou alkoholu a množstvom prázdnych izieb. Niekto alebo niečo sa však v chate predsa len ukrýva. A prvú obeť delí od smrti iba krátky okamih. Kratší ako švihnutie horolozeckým krompáčom... (Nick Tow)

Nivenx

Zkrátka slaser jak se patří. Ve světě jich už vzniklo opravdu spousty a jsem rád, když mě nějaký z nich mile překvapí. Ledová smrt je klasický případ, kdy všichni chcípají přesně podle předlohy a podobnost s Wrong Turn se nezapře. Ale i tak je tam osobitá norská režie, která vyčnívá svou mrazivou atmosférou a prostředím. Nezbývá než doporučit. 70% ()

Deyw

klasicka vyjebavacka se skvelym vyjebavacem..pekny prostredi par napadu..ale jinak klasika..ale odstartovalo to docela dobrou serii ktera si drzi prumer kolem 3hvezd.. :) ()

Cedr

Klasické "americky" natočené béčko, což není rozhodně zápor. Záporem je velmi odfláknuté vyústění zápletky, která se celou dobu filmu tváří dost solidně... ale je nakonec naprosto tupě (ne)vyvedena. Tenhle film měl určitě navíc (už jen to prostředí ve stylu geniálního Shining), ale pokud si od něj příliš neslibujete, tak svůj účel plní. ()

TomStall

Proč si ksakru autoři dnešních horrorů myslí, že divák je vymaštěná ovce, která bude žrát všechno co jí naservírujou? Úvod příjemný, stejně tak nastínění postav či atmosféra a člověk si říká, že tenhle horror možná bude opravdu lepší než ty, co se poslední dobou objevují jak na běžícím pásu. Jenže!! Film je vcelku průměrně zajímavý jen do chvíle, kdy se začnou všechny postavy chovat naprosto nelogicky a dementně. "Zápletka" je ihned předvídatelná (primární cíl:smrt všech postav) a co hůř, zabiják je nudný. Všechno to vyvrcholí ve velkém WTF finále, !!!SPOILER!!! kdy v jednom záběru má zabiják poslední oběť na lopatě a připravenou ke krvavé akci - připravuje si krumpáč a..... a v následujícím záběru už jí táhne naprosto nezraněnou na saních spolu s ostatními, opravdu mrtvými kolegy, přičemž ona "oběť" hraje mrtvou a nakonec vrahouna překvapí ze zálohy:-D. / !!!KONEC SPOILERu!!! Tímhle byla zadupána do země i "pointa" filmu, která odhalí identitu zabijáka. Ta je ale i průměrně chytré opici sledující tenhle film jasná od prvních náznaků. Víc než hvězdu si to bohužel i přes těch pár kladů nezaslouží.. ()

Doudis19

V několika věcech neúplně tuctová vybíjená. Především není moc zvykem, aby se na úkor brutality a počtu mrtvol vsázelo hlavně na vývoj jednotlivých postav. Pravdou je, že co se týče partičky snowborďáků není co vytknout. Téměř všichni působí velice sympaticky a jejich osudy vesměs zamrzí. Bohužel tolik času strávených nad vztahy mládeže a sondování jejich krizových reakcí se podepsalo na záživnosti a především zábavnosti tohoto jinak slušně, řemeslně zvládnutého a senzačně ozvučeného, norského nadprůměru. ()

Khumbac

Slasher s pěknou blonckou a jejími kamarády. Norsko opět ukazuje, že prostě natočí cokoli. Místo sekery používá vržedník krumpáč a musím říct že se jim umí ohánět :) Kdyby raději Mádl s Kokotkem natočili něco takového a ne snowborďáky :) ()

miguel_111

Mrazivá nórska atmoška, neznáme nórske obsadenie, atmosferická hudba a v skutku celkom slušná vyvražďovačka. Ďalší z mnohých vydarených filmových počinov z európskeho prostredia. S prostredie ako toto sa dalo vyťažiť maximum. Pre mňa 60% ()

Tomes83

Stejně jako Temné lesy, Ledová smrt si z počátku budovala velmi slibnou atmosféru, ale čekal jsem něco víc než jen dalšího vraždícího maniaka s krumpáčem v ruce! Toho jsem si užil dost už v Krvavém Valentýnu! Norové tedy opravdu svými horory nepřevedli žádný unikát! Druhý díl ledové smrti a zmrtvých vstání vraždícího maniaka už raději nebudu komentovat! Ten ode mě dostal jednu hvězdičku jen za nejblbějšího poldu, kterého jsem ve filmu viděl! Že tedy moc nemusím francouzské filmy, tak Purpurové řeky byly oproti tomuhle právě tím unikátem! ()

Duoscop

Opět tu máme jeden horor z prostředí zasněžených hor, tentokrát z Norska. A i když dějem moc nepřekvapí - parta lidí, opuštěna budova (hotel), přerostlý maniak a jeho chut' zabíjet - tak se jedná o povedený horor, kterému odpovídá i hodnocení. Už se těším na druhý díl. ()

Yoshimitsu

Pětice kamarádů se vydá na výlet zajezdit si na snowboardech do mrazivého prostředí Norska. Jeden z kamarádů si při sjezdu zlomí nohu. Shodou okolností nedaleko najdou opuštěný horský hotel jako úkryt před mrazivým protředím. Čekal jsem kdo mě z pětice lidí začne jako první srát a budu mu přát rychlou smrt a ono nic. Hráli obstojně byli sympatičtí a fandil jsem jim ať mu nakoupou prdel, ale to by bylo moc jednoduché. Fungovala tam velice dobře mrazivá atmosféra spolu se zasněženým protředím a prostory horského hotelu a robustní vrahoun s krompáčem taky potěšil. Znáte Jannicke,všechno spraví. Znáte Jannicke šikulu!! Když není nic po ruce, tak se dají s napomocí sekundového lepidla zalepit i otevřené zlomeniny. Dávám 80% ()

PetrPan2

Člověk by řekl, že v žánru slasher se už nedá nic nového vymyslet... a ono asi opravdu nedá. Ale za to se dá natočit opravdu poctivě až vám mráz budě běhat po zádech a kroutit se i chlupy v nose.. ()

Antek

Tuctová vyvražďovačka, kterou nad průměr vytahuje mladší ekvivalent Ellen Ripleyové a poslední dvacetiminutovka, kdy se z oběti stává lovec (tolik oblíbený zvrat všech slasherů). V oněch posledních minutách nabírá Fritt Vilt na obrátkách tak mocně, že jsou všechna předešlá klopýtnutí (a vršící se klišé) zapomenuta. Atmosféra konečně houstne, ke slovům přicházejí zbraně a Ingrid Bolso Berdal se s krví podlitýma očima mění ve všehoschopnou vlčici. To vše pak vrcholí v závěrečném survival souboji, který i přes naprostou nevýraznost hlavního zabijáka, působí svižným a energií nabitým dojmem. Zapomeňte na vyvinuté charaktery, charismatického záporáka či nějaká boření zaběhnutých pravidel -- tohle je starý dobrý recept, snad jen okořeněný špetkou norského ledu ... ()

Tereza666

Jak na to tak koukám, tak Norsko ví jak na to. Po skvělých filmech jako: DEAD SNOW a LOVCI LIDÍ je tu další skvělý horor COLD PREY. ()

Danny F.

Slasher bez výrazné atmosféry, s trochu nudným, předvídatelným dějem ale na oplátku s dobrým vyústěním ke konci filmu. Připadá mi to jako by norové kopírovali styl ameriky. 35% ()

zdenny

Nebylo to špatné, ale ne zas tak úplně super, aby mě to dostalo. Každopádně na filmu oceňuji bezklišovitost a umístění do fakt super lokality. Oceňuji taktéž vizuální stránku snímku. Jinak klasický příběh s ne úplně klasickým dějovým zpracováním, kdy opět přežije dívka. Jsem rád, že se postavy ve filmu rozdělovaly ještě předtím než nebezpečí poznaly. PS: A samozřejmě nesměla chybět medvědí past. ()

darek kartac

Klasický béčkový horor. Skupina kamarádů si vyjede na hory, kde se dříve ztratil malý klučina. Rodiče jsou zdrceny. Od té doby lidé záhadně mizí. U konce filmu se dozvíme děsivé tajemství. ()

Brain-D

Variace na "Halloween" či "Pátek 13." a to velmi důstojná. Zatímco Halloween byl v městečku, Pátek 13. v lese u jezera, tak tady je to zimní chata v horách. Vata, která je před vyvražďování není vůbec otravná. ()

lykan9

Pro mě je Ledová smrt velikým překvapením. Vždy jsem věděl, že seveřané točí skvělé kriminálky, ale teď mě přesvědčili, že toto není jediný žánr, který bravurně ovládají. Prostředí horské opuštěné chaty je výbornou volbou, herci jsou velmi dobří a sympatičtí a pocit staré školy slasher hororu z filmu vyloženě tryská. Hodně, ale hodně moc povedený horor. ()

Svensk Filmindustri mění vedení

Svensk Filmindustri mění vedení

24.04.2014

Michael Fleischer, generální ředitel SF Film v Dánsku, a Guttorm Peterson, SF Norge v Norsku, ohlásili po více než deseti letech své působnosti ve Svensk Filmindustri svůj odchod. Fleischer u… (více)