Havárie v atomové elektrárně nedaleko Frankfurtu vyvolá v místních obyvatelích paniku. Nad elektrárnou se utvoří obrovský radioaktivní mrak, který se řítí na město Schlitz. Všichni obyvatelé bezprostředního okolí elektrárny jsou okamžitě ozářeni a 38,000 lidí během krátké doby umírá. Ti šťastní, kteří bydlí trochu dále, se snaží před radioaktivitou uniknout. Mezi jinými se o útěk pokouší i šestnáctiletá Hannah a její přítel Elmar. Elmarovi se podaří uniknout v poslední chvíli, ale Hannah se zdrží a je kontaminována. Jejich hluboká láska je však i nadále drží pohromadě: Almar umístí Hannah do sanatoria, líbají se, objímají, milují…Almar brzy zjišťuje, že je taky kontaminován. Ačkoliv se jejich situace zdá být beznadějná, jejich láska jim pomáhá překonat všechna úskalí. Možná, že nebudou žít navždy, ale budou bojovat za každý kousíček naděje a štěstí – a nakonec zjistí, že krátký život naplněný opravdovou láskou, může znamenat hodně… (oficiální text distributora)

cariada

Nikdy bych neřekl ,že součanému německému filmu dám za 5 mimo Bílého pekla. Ale tohle se mě prostě líbilo. Má to velice sugestivní náladu a člověk u toho zůstává docela dost pohnutý.Začátek byl poněkud nudný ,ale na štěstí trval jen 20 minut a pak to přišlo. Bylo zajímavé sledovat chování lidí před blížící se radioaktivitou místy dost bezohlednými ,ale kdo z nás by se asi choval jinak. První zásadní moment přišel ,když přejeli malého kluka a jeho sestra ho na silnici mrtvého drží v náručí a auta na ní troubí a pouze jedno z nich se jí snaží pomoc. Pak je velice smutná ta část kdy je Hannah v nemocnici ozářená a začnou jí padat vlasy.A když začne chodit do školy jak na ní lidi koukají a jsou poměrně zlý. Osobně bych čekal mnohem víc solidarity v takové situaci. A nakonci kdy i její kluk zjistí ,že je ozářený a jedou spolu do míst kde v kukuřici leží její mrtvý bráška ,aby ho pohřbili ,vzhledem k tomu ,že tam jedou asi měsíc až dva po havárie to asi není zrovna hezký pohled. Tenhle tip filmů mám rád at už to je Den Poté či Vlákna ,který se přímo zabývají atomovým výbuchem ,tady se jedná jen o ozáření. ()

laik_60

celkom to tí nemci zvládli. Ľahký katastrofický filmík s plynulým scenárom, okatými prsnatými nemkami, až na pár patetických kúskov, a technických blbôstok .... sa to dalo pozerať. Film určite podporuje Merkelovej tendencie odstávky všetkých "atomwerke" s cieľom prejsť na druhotné zdroje, nech nás to stojí čokoľvek, hlavná vec, že nie naše životy. ()

zette

Pro me prijemne prekvapeni, necekal jsem tak dobry film. Sice se najde nekolik hluchych mist, jinak ale film stoji za pozornost. Libilo se mi, ze nijak nechtel autor dokazovat, jak jsou nebo nejsou v Nemecku pripraveni na katastrofu ( pripraveny nebude asi stejne nikdo ). Snimek obsahuje i nekolik velice silnych momentu, panika je take velice dobre vystizena. Dobra hudba. Mezi trema a ctyrma hvezdickama, pro slabe hodnoceni zaokrouhluji smerem nahoru. ()

baruss

Nemecká dráma v katastrofickom kabáte... plusy (+) tohto filmu sú: 1. nehrá sa na to kto, čo, prečo, ako spôsobil 2. nenachádza sa tu žiadnu nesmrteľný superhrdina, kotrý sa o milimetre uhýba padajúcim troskám a výbuchy na ňom zanechávajú stopu iba v podobe čiernych sadzí. 3. Na rozdiel od amerických filmov, je popretá autorita polície.. kým v amerických katastrofických béčkach, kto poslúchne výzvu polície má šancu na prežitie a kto polícii vzdoruje dostane sa do nenormálnych trablov.. V tomto filme je to presný opak... Kto prepadne histérii má šancu prežiť... (taká je krutá realita).. mínusy (-) tohto filmu z môjho pohľadu: 1. teen movie, film o tínežerskej láske na strednej škole.. a ako inak musí v páre byť triedny podivín 2. nezmyslené, nenápadité a len minimálne vysvetlené myšlienkové pochody všetkých postáv.. 3. opriem sa do jedného konkrétneho detailu.. postava učiteľa obmedzuje slobodu pohybu a slobodnú vôľu plnoletej osoby... neviem, či si nemecký študenti si nechajú srať od učiteľov na hlavy alebo majú nemeckí učitelia väčšie právomoci ako tí naši, ale toto by žiadnemu učiteľovi neprešlo pokiaľ by to urobil mne... ani by som sa s ním nebavil... ak chcem opustiť školu snáď mám na to právo a on má povinnosť zaznačiť moju neprítomnosť do nejakého hárk labo spisu... a nie presviedčať aby som zostal... zhrnutie na koniec... atmosféra paniky je nenapínavá a dramatická zložka filmu je nudná,,, light-katastrofický film s úplne prirodzeným nehappyendovým koncom.. ()

Karush

Obrovské sklamanie, príbeh sa vôbec nedrží knihy, to by ani nebol veľký problém, ale tá úplná beznádej a nesmierne veľká tragédia, ktorú zažila Hannah mi ani vôbec nepripadala tragicky, ako keby tvorcovia sa chceli vyhnúť tej tragickej časti filmu a nahradiť je nejakou love story, čo si myslím, že bolo obrovskou chybou. ()

nemik22

Tenhle snímek určitě stojí za pozornost a to nejen proto, že svou kvalitou předčí většinu německých nesmyslů. Ta přítomnost radiace vytváří úžasně temnou atmosféru a tím povyšuje celý film na vyšší level. Jinak je třeba vyzdvihnout i velmi silný příběh. Takže za mě rozhodně lepší průměr. ()

Kracken

Od tohodle filmu jsem opravdu vůbec nic nečekal a nakonec jsem byl docela mile překvapen. Jde o velmi laciný film ve kterém v podstatě nejsou žádné digitální efekty a přesto dokáže zapůsobit. Totiž samotná skutečnost že vás na životě ohrožuje něco jako obyčejný mrak který vidíte každý den na obloze, je přinejmenším zajímavá. Je to taky asi jediná působivá scéna filmu, která vyčnívá jinak z velmi průměrné lovestory s katastrofickou zápletkou. Celkově to není špatné ale mohlo by to být samozřejmě mnohem lepší. ()

Malakal

Jsem rád, že si můžu dovolit hodnotit filmy subjektivně podle pocitů a přehlédnout nějaké to klišé, zbytečnou scénu apod. Nikdy mě nenapadlo, že uvidím takhle dobrý německý film, při kterém budu trnout hrůzou díky tak naturálnímu ztvárnění zmatku po katastrofě. Věřím, že takhle nějak by to klidně mohlo být. ()

MareT.

FIlm ukazuje celkem reálné skutečnosti, jak by to asi vypadalo, kdyby se na lidstvo snesla taková pohroma, jako výbuch jaderné elektrárny. Díky Bohu za to, že tvůrci zachytili reakce jen obyčejných lidí a vůbec nezmiňovali důvod výbuchu. Začátek jasně boduje v napětí, poté už film upadá do celkem mdlého konce. ()

AngiS

Thriller? no tak to teda nevím, co jsem čekala.. Ona umírá..pak zas on umírá.. nakonec umře jen nezodpovědně jedno dítě.. Ovšem když nepočítám 38 milionů ozářených.. bláá..bláá.. ()

danielosbourne

Do 55 minuty filmu bych byl ochoten dát filmu 4 hvězdy. Skělá davová akce ,s melancholickým až tragickým nádechem, nabitá záchranou holého života. Zbylých 50 minut je přeslazená Lovestory, která je ke všemu nepovedená a ještě navíc tak prokouknutelná. Takže co nám začátel filmu dal, nám konec vzal a vzal toho ještě o něco víc. Mam takovej pocit, že se Němcům vždycky všechno vymkne z ruky. ()

Mantis odpad!

Filmová stránka není na odpad, ale věcná je na to mnohem hůře. Nejsem odborník na havarijní připravenost, ale některé věci jsou ve filmu postavené na hlavu. Krátký výčet: 1) Evakuace není bezprostřední opatření v případě jaderné havárie, přesto k němu orgány vyzívají. Standardní postup je ukrytí a jodová profylaxe. 2. Hlášení v televizi oznamuje, že v okruhu 5 km nikdo nepřežil což vzhledem k ochrannému pásmu okolo JE znamená že umřela jen obsluha JE (no možná i nějaký náhodný návštěvník). 3) Dle hlášení by měla být uzavřena "kruhová oblast", ale během testu větru (kdy se šátek chvěje jak v solidním průvanu a vzdálené obilí se sotva vlní) je demonstrován význačný směr šíření mraku, a tak by se dalo očekávat, že zasažená oblast bude ve tvaru plamene. 4) Odstavení dalších 18 reaktorů není adekvátní reakcí. Takový zásah by spíše destabilizovala dodávku elektřiny. 5) V provizorním oddělení pro kontaminované (tvůrci mají trochu problém s rozlišením termínu ozáření a kontaminace , ale to by asi člověk chtěl moc) se dějí hrozivé věci (neroztřídění pacienti, průchoďák). 6) Projevy nemoci z ozáření pozorované na hlavní představitelce neodpovídají skutečnému sledu (ten by měl být: Zvracení, padání vlasů a oslabený imunitní systém). 7) Podobně, tvrzení o ozáření hlavního přestavitele (který dle záběrů byl evakuován a nekoupal se ve spadu) jakož i projevy jsou zcela absurdní (erythema je příznak zevního ozáření a byla by spíše na nechráněném obličeji než na hrudníku. Pokud by dostal větší dávku, tak by se mu vedlo obdobně (ne li ještě hůře). Další raději neuvádím, už tak je to dlouhé. ()

dehlie

vyhýbam sa apokalyptickým filmom, tento som náhodou zhliadol na stvčke. nesklamal ma. páčilo sa mi, že tu nebol nijaký hrdina, ktorý to chcel všetko zachrániť. keď sa človek vážne zamyslí, vlastne ani nikto nevie čo by sa v prípade takejto udalosti dialo u nás. dúfam, že sa jej nikdy nedožijem. ()

sedlo03

Nemám rád Německou filmovou tvorbu a katastrofické filmy se jen málo kdy vyvedou, ale tohle bylo vcelku obstojné. ()

Luqi

Celý región sa v panike natlačí do vlakovej stanice, ako keby vlak bol jediný dopravný prostriedok. Chápem, bola by to nuda, keby všetci pekne odfrčali na autách do bezpečia. ............ No nič, poďme k samotnému filmu. Tak ako bola nudná prvá polovica, od momentu, kedy zrazilo auto Hannahinho brata (inak riadná nečakaná facka) sa to aspoň trochu rozbehlo a niektoré momenty zobrazujúce beznádej či paniku sa podarili. Rovnako tomu svedčí ten nepríjemný záver, keďže celý film bol v podstate lovestory............ Inak , nie je ten Schnitzler náhodou nejaký aktista? Alebo ako si mám vysvetliť ten záverečný vyrujúci titulok ()