Havárie v atomové elektrárně nedaleko Frankfurtu vyvolá v místních obyvatelích paniku. Nad elektrárnou se utvoří obrovský radioaktivní mrak, který se řítí na město Schlitz. Všichni obyvatelé bezprostředního okolí elektrárny jsou okamžitě ozářeni a 38,000 lidí během krátké doby umírá. Ti šťastní, kteří bydlí trochu dále, se snaží před radioaktivitou uniknout. Mezi jinými se o útěk pokouší i šestnáctiletá Hannah a její přítel Elmar. Elmarovi se podaří uniknout v poslední chvíli, ale Hannah se zdrží a je kontaminována. Jejich hluboká láska je však i nadále drží pohromadě: Almar umístí Hannah do sanatoria, líbají se, objímají, milují…Almar brzy zjišťuje, že je taky kontaminován. Ačkoliv se jejich situace zdá být beznadějná, jejich láska jim pomáhá překonat všechna úskalí. Možná, že nebudou žít navždy, ale budou bojovat za každý kousíček naděje a štěstí – a nakonec zjistí, že krátký život naplněný opravdovou láskou, může znamenat hodně… (oficiální text distributora)

xxmajkoxx

Filmy o Černobyle a radioaktívnom žiarení su mojími srdcovkami. Keď nejde o americký film, automaticky počítam s tým že tam nebude toľko klišé a nezmyslených scén, čo sa potvrdilo aj v tomto filme. Prvá polka filmu zaujala na výbornú, aj keď tam mohlo byť podľa mňa viac záchranárov z civilnej ochrany. Snáď každý pozná následky Černobylskej katasrofy a preto mi tam chýbal ten pud sebazáchovi a miesto toho ho vystriedali emócie zamilovanych ludí. Celý film sa zameral iba na dvoch teenagerov a jedneho malého chlapca. Druhá polovica filmu neposobila nijako katastrofickya pôsobila ako béčkový rodinný film o láske dvoch mladých a skoro nebolo poznať, že by sa niečo vážne stalo. Na katastrofický film, tam bolo podľa mňa málo napätia. Filmov o radiácií je niekoľko. Silkwoodová, Činský syndrom, Černobylské denníky, Krajina zabudnutia, Černobyl-nultá hodina, Jaderná havárie na Three Mile Island, Atomový vlak, Nenadchlo, ale pozerať sa na to dalo. Dávam 3 hviezdy. Pozrite si radšej veľmi dobrý film Silkwoodová s Meryl Streep a Cher . ()

ArturDent odpad!

Lituji, že ona havárie jaderné elektrárny nebyla výbuchem o síle alespoň 100 megatun TNT. Pak by stačil několikavteřinový šot o přeměně hlavních „hrdinů“ v plynné skupenství a ne 105 minut trvající utrpení... Nicméně pokud jaderná energie dokáže iniciovat vznik takového filmu, pak je bezesporu životu nebezpečná... ()

Milabusek

No akorát bych dodal že je to doják na večer jinak nic víc škoda že to nevyužily ve svůj pro spěch a né proti sobě .. 40% ()

PANKY71

Katastrofickej film, kterej má v sobě lidskou sílu...... hned se do té situace vžijete a není vám vůbec dobře..... Americké "katasrofické filmy" aspoň tedy většina, působí v důsledku tak, jako že vlastně je to "v pohodě". Tady na vás dýchne realita. ()

andy60

Dětinsky natočený film, který mně připomínal pohádku o Červené Karkulce. Místo zlého vlka je tady zlý radioaktivní mrak. ()

Zrzavakocka

romantika na pozadí katastrofy jaderné katastrofy no v TITANIKu to byla taky romantika na pozadí katastrofy sice jíhého pozadí ale katastrofy - že by i naši sousedé měli problém s tím že svítí perou vaří z jádra na jednu zajímavý film ( přesně takhle by se chovali nejen Němci ale každý národ ve kterém by došlo k takovéto nehodě jsem rád že i oni se k tomuto postavili čelem, na druhou stranu v druhé půlce nehorázný doják kdy ona Hannah se vyrovná se svým údělem a on Elmar dítě bohatých rodičů lže a chce vše vyřešit jedním jediným skokem ze střechy ............ ()

TylerD.

I když se neztotožňuji s jeho hodnocením, tak komentář Subjektiva je jeden z nejvtipnějších, na které jsem za poslední dobu náhodou narazil.  No okej, asi to nebyl odborný dokument ale to by asi hodnocení nijak nepomohlo. Na to, že to začínalo jako doktor z hor, tak jedna scéna to zlomila v silný zážitek z katastrofického filmu jaký nepamatuju. Vykreslení nemilosrdnosti událostí a zoufalosti situace by mohlo být instruktážním odstrašujícím videem. Velmi realistické a přitom koukatelné. Bohužel tato střední třetina se opět změnila, tentokrát na milostné drama. Proto jen tři hvězdy. ()