Lidé si myslí, že doba draků dávno minula. Jenže ta teprve přichází. Vždy jednou za pět set let se narodí dívka, která dokáže proměnit obyčejného hada v nejmocnějšího draka ze všech. A ten může zničit vše, co mu přijde do cesty. Třeba celé Los Angeles... Ethan Kendrick jako chlapec zavítá s otcem do zastavárny korejského obchodníka Jacka. Ethan prochází obchodem, když v tom se otevře skřínka a z ní se vylije světlo. Zastavárník předstírá srdeční slabost a požádá otce, aby mu došel pro bylinky. Mezitím Ethanovi vypráví příběh. Ve skřínce je šupina Imogiho. Imogi je tvor z korejských legend, který se proměňuje v draka. Velice dávno žili obří hadi zvaní Imogiové a jednou za 500 let byl jeden odměněn za své dobré skutky tím, že se mohl stát nebeským drakem. Aby se mohl stát nebeským drakem, musel přímo z nebes dostat dar v podobě síly Ju-jid´žu. Díky této síle se Imogi dokázal proměňovat v draka. Jenomže mezi hodnými draky se našel i jeden zlý – Buraki, který záviděl Ju-jid´žu a jeho stoupenci se jí rozhodli zmocnit. Nebesa to však nechtěla dovolit a rozhodla se skrýt sílu Ju-jid´žu na Zemi a seslat na Zemi nejlepší bojovníky, Harama a jeho pána Bodžama, aby sílu Ju-jid´žu za každou cenu ochránili před zlým Burakim. Jenže Buraki věděl, kde hledat Ju-jid´žu. Ženě korejského šlechtice se narodila dcera a ve chvíli, kdy dívka měla dosáhnout 20 let se v ní měla zrodit síla Ju-jid´žu a Imogi, který by se jí v té chvíli zmocnil, by se mohl proměnit v draka. A tak se stalo, že Bodžam dvacet let pečoval o krásnou Narim a cvičil Harama v nebeského bojovníka. (TV Prima)

Andy.222

"Kravina na kvadrát, výplod šílence, debilní paskvil." Alias spoustu nudných pasáží, hloupých dialogů, sice hezky zpracovaných, ale jinak nezajímavých pasáží a kladných postav, které byli tak zpracované, že jsem daleko více fandil zápornému hadovi a byl nanejvýše dožraný, jakým způsobem jej porazili. Ale abych vysvětlil své dvě hvězdy na konci filmu jsem uviděl něco, co mě zaujalo natolik, že jsem nelitoval, že jsem film viděl a doporučil bych jej kvůli tomu i dalším - nádherně zpracovaný souboj dvou obřích hadů a později zlého hada a "kladného (Přišel mi spíše jako hodně zákeřný hajzl)" draka. Čistě kvůli němu si myslím, že stojí za to film vidět. ()

e-pilot odpad!

Když jsem (podotýkám nechtěně) přepnul, kam jinam než na Novu, a viděl asi minutu z tohoto "pokusu o fantasy", původně jsem si myslel, že jde o ukázku animace z nějaké nepovedené počítačové hry. Gratuluji :-) tvůrcům k výsledku. Jasně zasloužená absolutní nula *. ()

2rady

20% Neskutočná sra*ka. Zachraňujú to len slušné efekty (a ich návrhy), vynikajúci retrospektívny úvod a ne-anglofónny záporák. ()

ssarka

dávám hvězdičku za to,že jsem se celý film smála...jen někdo otevřel pusu už to zavánělo vtipnou hláškou..až na to,že to tak tvůrci určitě nezamýšleli...říct o tomto filmu,že je to béčko,to je vysoké hodnocení..já bych tomu přiřadila nejmíň Z...:) ()

AArrxen

Jeden z filmů, které možná mohly být zajímavé, ale celé provedení, nápad zápletky, děj a obsazení mě natolik znudily, že jsem z toho nic neměl. Jedna hvězdička za prostředí mýtické Číny. ()

Gyl

Proč?!! Začátek vypadá slibně, po dvou minutách to sklouzne do totální hovadiny nad všema hovadinama. ()

Pythonator

Nezbytný film pro dračí nadšence. Bohužel se jedná o korejské superbéčko, kterému nepomůže ani zajímavý námět podle staré legendy. Je to tak neskutečně trapné, až to působí americky. Američané v tom měli jistě prsty více než se zdá a film nebude tak čistě korejský jak se tváří. Po trikové stránce je to slušné a digitální efekty strčí do kapsy většinu podobných amerických odpadních béček. Na draky se dívá hezky, ale to je bohužel asi všechno co film nabídne. ()

Wedzie odpad!

Chtěla jsem dát jednu hvězdu za tu bábu, co se snažila projít zdí, ale nedokážu to, prostě to nedokážu... ()

Sa.sa

No na odpoledne na zkouknutí v pohodě, efekty docela dobrý a výprava znamenitá... To je asi vše... Jinak je to opravdu šílenost ()

Martin.Proko

Jak dosi napsal většina diváků po slově kpop, manga, anime, boliwood a korejské fantasy bere ovladač a přepíná jinam.... ...tohle je slábota příběhem i zpracováním na VHS před rokem 2000 by možná bylo vhodné přimhouřit oko Jana Žižky, ale dnes fakt ne..... ....klišovitý předvídatelný děj... ....nelogické momenty... ...hrozné technické zpracování zpracování... ...na akčních devadesátek by to ušlo dnes to je podprůměr až odpad. ()

soukyd33

Není to špatné, a je celkem napínavé. Závěr je zajímavý. Akce je tu dost, a hodně divoké efekty. Efekty super. Prostorový zvuk dobrý. Příběh divoký. Poznámka: Nevím ani proč, ale už jsem to viděl několikrát, a pořád super. Poznámka: Doporučuji shlédnout s titulky forced, v místech kde se mluví jiným jazykem. Doporučuji. Hvězdiček 4 ()

CZBios

D-War. D-war je je průměrný filmařšký kousek, který nepotěší ani nenadchne. Milovníci sportovních či tanečních filmů se v tomto filmu rozhodně neztotožení, nicméně ostatní většina uživatelů, obzvlášte ti na fantasy (sci-fi) založen, se rádi podívají. Děj se odvíjí pomalým klidný tempem a postupně jsou vám jasná všechna fakta.Narozdíl od přběhu zpracování je divoké, prokládané divokými scénami, se jedno létající košte honí za druhým apod. Příběh je pěkně interpretován, ilustrován zajímavými animačními prvky a podchycen chytlavou hudbou. Pokud mohu nyní hodnotit, zaujat dějem při doznívajících titulcích, hodnotí film třemi hvězdičkami. Jak jsem řekl, D-war nepotěší nenadchne svým dějem či zpracováním, nicméně žánrově není na škodu si podobný kousek shlédnout. Pokud tedy patříte mezi diváky, kteří v poslední době sjížděli akční filmy a na fantasy či sci-fi jste nenarazili, zde je kousek pro Vás, na zabití volného času. ()

Nogard

Nádherná pohádka pro dospělé a dospívající. I když je příběh místy trochu nelogický, rádi mu to odpustíme pro efektní ztvárnění stvůr, hadů a draků. Pro mne osobně film boduje hlavně závěrečným soubojem draků a obtáčením hada-záporňáka kolem mrakodrapu. ()

Ludvaaa odpad!

Tak v pulce sem usnul. Hrozna nuda. Stupidni scenar. Trapny specialni efekty. Celej pribeh je hrozne naivni. Je to o nicem!!!! ()

Volcano

docela slušné efekty ale jinak je to slátanina slepená snad ze všech filmů ve kterých se oběvilo slovo DRAK ale je pravda že tenhle žánr upadá a tak je docela odvaha se do takového filmu pustit ()

bakda

No mně se to moc nelíbilo viděl jsem v tom dobrý záměr ukázat lidem jak vzniká čínský drak ,ale to by s udělalo líp v dokumentu. Efekty částěčně dobré ale mohlo to být lepší, jediný co se mi tam líbilo byli ti vojáci s tim brněním a ten jejich jazyk kterým mluvily. ()

damned

Tragičtí herci, stupidní děj, dialogy, nemastná atmosféra, velkolepě se tvářící mizerné televizní triky... Není jediný důvod, proč tenhle film vidět a divím se, že jsem ho vydržel dokoukal do konce. ()

janmatys

No, tak je třeba tady to hodnocení trošku "rozčísnout". D-War rozhodně není špatný film, a to ani po stránce příběhu. Je nutno si uvědomit, že se jedná o legendu, a dle toho je celý projekt laděn - a celkem zdařile. Co se týče efektů, tak ty nejsou špatné vůbec. První záběr na obřího hada v moři mohl doznat lepšího zpracování, ovšem pak se to lepší od záběru k záběru - akce ve městě je strhující a oku lahodící, o závěrečném boji ani nemluvím! Na to, že se jedná o korejský film, si užijete slušnou filmovou zábavu. Oba dva hrdinové hrají tak nějak na průměrné úrovni, tudíž se to dá vydržet. Text distributora je silně zavádějící, protože ani jeden z protagonistů se skutečně nesnaží zachránit L.A., ale spíše si hledí rychle z něj zmizet. Osobně dávám 70% a myslím, že zcela oprávněně - slušně jsem se bavil. ()

sun.eagle odpad!

Tenhle film je číra esence utrpení pro diváka. Tenhle film je neskutečná blbost která nezaujme vubec ničím. Už to že tam jsou draci a nějaká hloupoučka mytologie kolem nich a přesto je to jeden ze nejdudnějších filmů co jsem viděl mluví za vše. ()