poster

Zimní host

 • Velká Británie

  The Winter Guest

 • Slovensko

  Zimný hosť

Drama

Velká Británie / USA, 1997, 108 min

Režie:

Alan Rickman

Scénář:

Alan Rickman

Kamera:

Seamus McGarvey

Hudba:

Michael Kamen

Producenti:

Edward R. Pressman

Kostýmy:

Joan Bergin
(další profese)
 • Aky
  *****

  Je to naprosto pravdivé. Uvěřil jsem tomu příběhu každé slovo, každý záběr. Takový je prostě život. Jestliže se autorům podaří vytvořit takováto atmosféra, je už většinou jedno, jestli výprava stála milióny nebo stamilióny.(1.5.2009)

 • HoneyBunny
  ***

  Svým hodnocením nechci nijak shazovat Alana Rickmana jako režiséra. Jedná se poctivě odvedený filmeček. Správně - filmeček. Docela příjemný, nepříliš ambiciozní komorní film.(3.3.2003)

 • Radyo
  *****

  Tak tímhle debutem si Alan Rickman coby režisér nasadil laťku pro svá potenciální další díla pěkně vysoko. Velmi dobrým tahem bylo obsazení Phyllidy Law do role filmové matky Emmy Thompson, neboť ona je i skutečnou matkou této vynikající britské herečky. Myslím, že se obě v tomto filmu báječně doplňovaly a jelikož větší část příběhu spočívala právě na nich a na jejich vztahu, dost to celkové úrovni pomohlo směrem nahoru. To ale neznamená, že by další herci a herečky nějak selhali, jen jejich "duely" v tomhle filmu neměly až tolik prostoru, díky čemuž je obě uvedené dámy poněkud zastínily. Každopádně se jedná o VELMI zdařilý snímek a já jen doufám, že se od Rickmana-režiséra dočkáme ještě nějakého jiného podobně vyvedeného filmu.(12.10.2002)

 • emma53
  *****

  Zimní host si možná nenajde každého diváka, ale toho kdo má slyšící srdce a otevřenou mysl určitě osloví příběhy čtyř párů, které se odehrají v jednom velmi chladném zimním dnu, kdy se každý z protagonistů potýká s určitými obavami, hledáním, či nadějí z budoucnosti. Intenzivní, čisté, přitom ale úžasně přirozené s velkou hloubkou citů, kde excelovala krásná Emma Thompson se svou matkou. A symbolický závěr už byl jen tou poslední lahůdkou. Škoda, že Alan Rickman zůstal zatím pouze u této skvělé režijní prvotiny. A já mu tleskám.(31.3.2013)

 • arie
  ****

  Komorná ľudská dráma, ktorá nezaprie svoju divadelnú predlohu, čo však v tomto prípade rozhodne nepočítam k negatívam. Alan Rickman režisérsky debutoval snímkou, ktorá síce na prvý pohľad pôsobí fádne a jednoducho, no hlavne vďaka skvelej analýze charakterov a chladnému, zasneženému prostrediu sa jedná o veľmi zaujímavú štúdiu ľudských vzťahov podporenú skvelými hereckými výkonmi, hlavne v podaní matky a dcéry - Emmy Thompson a Phillidy Law. Zimný hosť je ideálnou alternatívou k notoricky známym filmom, ktoré sa objavujú v našich televíziách v období Vianoc, i keď sa jedná o dielo určené skôr náročnejšiemu divákovi, no čas strávený pri tejto snímke rozhodne ľutovať nebudete.(28.11.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace