Kaw

všechny plakáty

Jediný den zbývá šerifovi Waynovi k tomu, aby se odstěhoval z malého městečka. Začátek průměrného a nudného dne, se změní v boj o přežití, když městečko napadne hejno krkavců. Není kam utéct, kam se schovat, krkavci útočí stále víc… Film je označován za přímého následovníka Hitchcockových „Ptáků“. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

V malom americkom farmárskom mestečku sa začnú diať divné veci. Na nič netušiacich občanov začnú útočiť kŕdle krkavcov. Ich ataky sú nepredvídateľné, intenzívne a zúrivé. Títo čierni operenci s očami diabla začnú terorizovať celé okolie. Čo je príčinou ich neprirodzeného, agresívneho správania? Prečo zabíjajú ľudí? Film "Kaw" je celkom podarený natural animal horror, ale hovoriť o ňom ako o priamom následovníkovi legendárneho Hitchcockovho snímku "Vtáci" je predsa len dosť odvážne a zavádzajúce tvrdenie. *** ()

Adramelech

Námět je obšlehnutý – všichni víme od koho – a řemeslné zpracování filmu je docela dobré; nejlíp hrají krkavci za občasné podpory počítače. Původní klasická hororová povídka Ptáci má však mnohem lepší atmosféru: děj se zpočátku rozvíjí pomaleji, ale zároveň jaksi hrozivěji, ptáci nejdřív nikoho nenapadají, jenom se shromažďují, a když přejdou do akce, není jasné, proč jim luplo v těch jejich ptačích mozcích a oni začali útočit na lidi; to tajemství je fajn, neboť poskytuje dostatek prostoru pro vznik atavistického strachu a pro rozvoj s ním spojených fantazií, v povídce jen lehce načrtnutých. Tady do toho zamíchali náboženskou sektu, která neoznámila úhyn infikovaných krav, jejichž maso pak žrali krkavci atd. Nabízím jiné vysvětlení: krkavci se nasrali, že si je lidé pletou s havrany, a rozhodli se udělit lidem lekci. Obdobně by se mohli namíchnout i potkani, že je lidé zaměňují s krysami, a jít to pořešit. To by jistě nebyl marný film. ()

jefff

Vynikající obal, lákavé téma, inspirace Ptáky. To byly důvody, které mě vehnaly do spárů KAW. K mé lítosti se tvůrcům povedl snímek jen napůl. Výběr herců byl špatný (ačkoliv stejně moc prostoru žádný neměl), ani jedna postava nestála za nic. Byly to pouze takové figurky a potrava pro havrany. Samotní havrani zabijáci byli slušně udělaní, některé záběry byly vážně povedené, jiné méně. Chvílema byla i vytvořena slušná dusná atmosféra, ale chtělo to více talentovaného režiséra a propracovanější scénář. Škoda. Snad příští "ptačí" horor bude povedenější. ()

LIVINGDEAD

Šerif Wayne a jeho žena mají úmysl se přestěhovat do většího města. Zůstal jim pouze jeden den do přestěhování a započatí nového lepšího života. A právě tento obvykle normální den se mění v krvavou bitvu o přežití... Obyvatelé města zpočátku neberou útoky havranů vážně.... později však budou litovat! Mně osobně se film líbil. Ani Hitchcock by se za tento film nemusel stydět. Ptáci - Havrani jsou uděláni opravdově a ani nezpozorujete sem a tam počítačový trik. ()

eraserhead666 odpad!

Tak tohle opravdu ne. Už Du Marierové povídka Ptáci není nic moc (její síla spočívá hlavně v tom, že v podstatě nemá konec), Hitchcockovo filmové zpracování stojí hlavně na jeho režisérské kvalitě a na tom, že nic podobného ještě nikdo nenatočil, proto do prdele nechápu, že měl někdo chuť a nebojím se říct i drzost, zkusit to znova. A ještě tak strašně levným a hloupým způsobem. Kaw nezaujme naprosto vůbec zcela ničím, leda tak svou trapností, nudou, otřesností, hloupostí a ještě jednou nudou. ()

• Natáčanie filmu prebiehalo ku koncu roka 2005 v kanadskom meste Hamilton a Montréal a tiež v štúdiách v škótskom Edinburghu. (Real Tom Hardy)

Časové pásmo bylo změněno