poster

Kronika mutantů

 • USA

  Mutant Chronicles, The

 • Slovensko

  Kronika mutantov

 • Slovensko

  Vojna proti nemŕtvym

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sobis87
  *

  Použitím techniky snímání herců před zeleným pozadím a následného vytvoření okolního světa v počítačích vznikla už spousta vizuálně zajímavých děl. Za zmínku stojí vysoce stylizované Sin City, brakové retro Svět zítřka, líbivá řež 300 nebo nedávno uvedená epileptická šílenost Speed Racer. U The Mutant Chronicles, které se natáčelo stejnou technikou, je ale jeden velký problém, a to očividně velmi nízký rozpočet. Klíčovaná pozadí bijí do očí stejně, jako tomu bylo u filmů z devadesátých let, digitální triky jsou taky několik let pozadu a celé to popravdě vypadá spíše jako intro k nějaké videohře. Bitevní scény, které asi měly být velkolepé, působí díky velmi prořídlému komparsu značně rozpačitě a nepomáhá tomu ani nepřehledná režie a místy neskutečně chaotický střih. Když k tomu ještě přičtu naprosto mrtvolná počítačem generovaná prostředí, bezmála stupidní scénář s dialogy jak z televizního filmu německé produkce a směšné patetické výlevy (závěr jsem opravdu protrpěl), musím říct, že jsou The Mutant Chronicles opravdu špatným filmem. Nechápu, co dělají John Malkovich, Thomas Jane a Ron Perlman v tomhle podvyživeném béčku. Takového Kevina Sorbo nebo Dolpha Lundgrena bych tu čekal, ale oni? Tohle se vážně nepovedlo. 30%(12.7.2008)

 • Le_Chuck
  ****

  Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré poslalo moje mozgové bunky chytať farbu na Hawai, obrazové receptory vyžmýkalo úžasnou futuretro štylyzáciou a srdce, ktoré občas tepe na hladine "bé" nakrmilo robotníckym slovníkom, plnými zásobníkmi a ostrými čepelami. Litriky kriklavo červeného, ako bonus. Môžem pindať na x-vecí, ale to už by bol iný film s inými ambíciami. Škoda len, že v mešci nebolo dosť chechtákov na poriadny rendering. Tie obrazy by si to fakt zaslúžili. 70%(2.11.2008)

 • klerik
  ****

  Sympatické sci-fi. Možno so zbytočným úvodom, možno s príliš jednoduchým dejom. Ide však o záležitosť, ktorá ukazuje, že takýto lacný "televízny" prístup je momentálne jediný spôsob, ako dostať k životu poriadne výpravne pôsobiace SF. Rovnaký výsledok ako pri SERENITY či DEŤOCH DUNY. Je to síce viac počítačová hra ako film, ale výborne pracuje s klišé - to základné definujúce žáner skvelo využíva a tomu patetickému sa vyhýba. Nie je to štvorhviezdičkovka, ale žánrového fanúšíka musí potešiť...(17.4.2009)

 • sheen
  ***

  Povedené scifi Béčko, které má velmi slušný herecký ancábl a odehrává se v zajímavém prostředí, což pridává na atraktivitě filmu a hodně temné atmosféře. Ale škodí mu levné triky. Příběh je docela prostý, to ale vůbec ničemu nevadí. Ve filmu je slušná akce, ta se mi hodně líbila.(13.8.2008)

 • flanker.27
  ***

  Filmu dost chybí jakákoli gradace děje. Po hodně pěkné úvodní bitvě zapadne děj do jedněch kolejí a na trati se mluví o víře, beznaději a do toho nějaké ty říznější hlášky. Pro tenhle typ filmu je taky typický nevyrovnaný přístup k nepřátelům, kteří jsou nejdřív líčení jako takřka nezničitelní, aby je pak hrdinové likvidovali po desítkách. Přesto je to docela zábavné a kombinace zákopů a parních vznášedel má něco do sebe.(18.4.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace