Kronika mutantů

Kronika mutantov

Vojna proti nemŕtvym

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 111 min

Filmu dost chybí jakákoli gradace děje. Po hodně pěkné úvodní bitvě zapadne děj do jedněch kolejí a na trati se mluví o víře, beznaději a do toho nějaké ty říznější hlášky. Pro tenhle typ filmu je taky typický nevyrovnaný přístup k nepřátelům, kteří jsou nejdřív líčení jako takřka nezničitelní, aby je pak hrdinové likvidovali po desítkách. Přesto je to docela zábavné a kombinace zákopů a parních vznášedel má něco do sebe.(18.4.2009)

Píše sa rok 2707 a o nadvládu sveta bojujú štyri veľmoci. Z pod zeme však nečakane vychádza na povrch neznámi protivník. Je načase spojiť sily a poraziť spoločného nepriateľa - mutantov. Mierne podobný vizuálny spôsob spracovania ala "Sin City" či "Baróna Prášila" mi veľmi nesadol. Nič to však nemení na fakte, že "M.Ch." je celkom vydarené sci fi s prvkami hororu. Najmä gore a masky. Po solídnom úvode dostáva priestor unudené jadro. Záverečná, rozhodne zábavnejšia 50 minútovka vynahrádza "stratený" čas. Priestor dostáva akcia a divák bude čiastočne spokojný. Nie som nadšený ako iní moji "obľúbení" užívatelia, ale pozrieť sa to dalo - 55%.(11.9.2014)

Naprosto ukázkový brak. Zápletka tak absurdní, jak to jenom jde. Příběh děravější než ementál ve spíži plný hladových myší. Herci, jejichž kariéry upadají, nebo nikdy nevykvětly, upřímně se snažící vydat ze sebe to nejlepší, odříkavají bombasticky imbecilní repliky. Vizuální efekty za pár šupů, s úžasnou videoherní atmosférou. A nakonec absolutně neschopný střihač a stejně mizerný zvukař, kteří na sebe lepí páté přes deváté, a nedochází jím, že když třeba prší, nebo nedej bože někde bouchne granát, mělo by to být patřičně a včas ozvučeno... A víte co je na tom nejhorší? Já si to užil... Thomas Jane je řezník!!!!(23.9.2009)

Stokrát ohraná pohádka o záchraně lidstva, ale když ono se na to tak krásně kouká.(20.8.2009)

Je to dosť dobrý akčný sci-fi horor. Má vydarený príbeh odohrávajúci sa vo vzdialenej budúcnosti, kedy je svet rozdelený na štyri mocné korporácie, ktoré spolu neustále bojujú o úplnú nadvládu, no všetko sa zmení, keď je počas bojov náhodou uvoľnené zariadenie, ktoré umožní útek krvilačných mutantov a kvôli tomu hrozí zánik celého ľudstva. A tak poslednou nádejou zostáva vojenská jednotka zložená z tých najlepších zo všetkých korporácií, ktorá má za úlohu zničiť podzemné zariadenie a zastaviť túto apokalypsu. So spracovaním som celkom spokojný, zápletka ponúka slušný béčkový potenciál, ktorý sa aj darí dostatočne naplniť. Už od začiatku to pôsobí dobrým dojmom, čoskoro to získa ten správny apokalyptický nádych, v priebehu poteší mnoho zaujímavých situácií a druhá polovica už prejde do akčného hororu, pričom si to po celý čas udržuje vysokú úroveň zábavnosti a tak sa je na čo pozerať. A veľkú zásluhu má na tom aj táto zaujímavá alternatívna budúcnosť, v ktorej sa stále vedie vojna v štýle prvej svetovej vojny, používajú sa parné stroje, ktoré dokonca aj lietajú do vesmíru a podobne, čo ma dosť bavilo. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná. Nájdu sa tu veľkolepejšie akcie, ale aj rôzne menšie súboje, často sa používajú rezné zbrane, takže je aj dostatočne drsná a krvavá, síce mi tu chýba nejaký lepší nápad, ale aj tak sa v akcii je na čo pozerať. Herecké obsadenie je výborné, Thomas Jane v hlavnej úlohe, charizmatický Ron Perlman, k tomu Devon Aoki, Benno Fürmann, v menších úlohách potešia aj Sean Pertwee a John Malkovich a viacero zaujímavých vedľajších postáv, obsadenie je rozhodne veľkým kladom tohto filmu. Pochváliť musím aj mutantov, ktorí si svojim vzhľadom a spôsobom boja vedia získať rešpekt. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, tentoraz sa tvorcovia viditeľne nesnažili pôsobiť v rámci možností realisticky a vážne, ale pojali to čisto zábavným béčkovým spôsobom a navyše so zaujímavou štylizáciou, čo im teda vyšlo. Ja som spokojný, Kronika mutantov je dostatočne zábavná akčná hororová jazda, ktorá sa dá pozrieť aj viackrát. 74%(4.9.2008)