poster

Kronika mutantů

 • USA

  Mutant Chronicles, The

 • Slovensko

  Kronika mutantov

 • Slovensko

  Vojna proti nemŕtvym

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kulyk
  ***

  Ono to není špatné. Dalo by se i říci - koncentrovaná akce. Škoda že v půlce došly produkci prachy a tak byl ansábl nahnán do podzemí. Takže z temného, šeročerného světa do ještě větší tmy. Klidně si vemte baterku a jukněte na to.(9.6.2012)

 • KarelR
  ***

  Hm... příjemné překvapení. Obvykle se podobným filmům vyhýbám, ale jednou za čas trochu syrového násilí neuškodí. Zápletka vypadá zhruba takhle... V roce 2707 se mezi sebou řežou čtyři frakce, které si rozdělily svět a při jedné z bitev (výborný válečný úvod ala zákopová válka z první světové) prolomí pečeť, která skrývá stroj na výrobu monster. Ty potom vezmou útokem celý svět a jedinou nadějí na spasení je podle Kroniky jakýsi vyvolený, který má donést do stroje bombu a poslat ho k čertu. Mnich Samuel (Perlman) dá proto dohromady tým vojáků, který se během evakuace Země vydává za nepřátelskou linii, aby tuhle misi splnil. V reálu to vypadá asi tak, že Thomas "not paid to believe, paid to f*ck shit up" Jane s bandou vojáků po boku likviduje v celkem efektních akčních scénách tuny monster, chudák Perlman do toho žvatlá něco o víře a přestože je to v podstatě laciné a hloupé, pro příznivce žánru (= milovníci postapokaliptických sci-fi béčkek plných brutálního násilí, cheesy dialogů a levných triků) by to měla být skvělá zábava. The Mutant Chronicles se totiž snaží nedostatek financí kompenzovat vším ostatním (i když na ty triky jsem si překvapivě rychle zvyknul) a nabízí tak hutnou atmosféru, cool hlavního hrdinu a obstojný příběh, takže film trochu nudí snad jen v první polovině, kdy se musí všechno vylíčit a tudíž se jenom blbě kecá o tom, že všichni chcípnou a bůh je divnej, protože nechlastá :) P.S. Pro většinu normálních lidí tenhle film samozřejmě spadá do žánru "s*ačka."(12.7.2008)

 • iamek
  ***

  Člověk si film koupí kvůli Johna Malkoviche a on tam hraje snad dvě minuty. Slušný reklamní tah. Hlavně na obalu je uvedený na prvním místě. No teď, ale k filmu. Pochválit musím velké množství akčních soubojů, které jsou ale potopeny v docela mizerných efektech. Bohužel se zde podepsal nízký rozpočet. Škoda, že snímek nedostal slušný rozpočet a lepšího režiséra. Tenhle námět měl potenciál na solidní akční - scifi řezničinu. Škoda.(12.6.2011)

 • Sobis87
  *

  Použitím techniky snímání herců před zeleným pozadím a následného vytvoření okolního světa v počítačích vznikla už spousta vizuálně zajímavých děl. Za zmínku stojí vysoce stylizované Sin City, brakové retro Svět zítřka, líbivá řež 300 nebo nedávno uvedená epileptická šílenost Speed Racer. U The Mutant Chronicles, které se natáčelo stejnou technikou, je ale jeden velký problém, a to očividně velmi nízký rozpočet. Klíčovaná pozadí bijí do očí stejně, jako tomu bylo u filmů z devadesátých let, digitální triky jsou taky několik let pozadu a celé to popravdě vypadá spíše jako intro k nějaké videohře. Bitevní scény, které asi měly být velkolepé, působí díky velmi prořídlému komparsu značně rozpačitě a nepomáhá tomu ani nepřehledná režie a místy neskutečně chaotický střih. Když k tomu ještě přičtu naprosto mrtvolná počítačem generovaná prostředí, bezmála stupidní scénář s dialogy jak z televizního filmu německé produkce a směšné patetické výlevy (závěr jsem opravdu protrpěl), musím říct, že jsou The Mutant Chronicles opravdu špatným filmem. Nechápu, co dělají John Malkovich, Thomas Jane a Ron Perlman v tomhle podvyživeném béčku. Takového Kevina Sorbo nebo Dolpha Lundgrena bych tu čekal, ale oni? Tohle se vážně nepovedlo. 30%(12.7.2008)

 • PROROK14
  ***

  Zo začiatku trochu divné, v druhej polovici trocha lepšie. Ale inak to nestojí za veľa.(9.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace