poster

Kronika mutantů

 • USA

  Mutant Chronicles, The

 • Slovensko

  Kronika mutantov

 • Slovensko

  Vojna proti nemŕtvym

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Faustka
  *****

  Rok 2707 je mrazivý a nepřátelský... Lidstvo se ocitá na pokraji záhuby, samozřejmě vlastním přičiněním, jenže když opravdu o něco jde; a to o skutečného Nepřítele, tak se lidstvo ještě dokáže semknout. Mutant Chronicles je skvělé sci-fi s kvalitním obsazením, neotřelou stylizací a patřičně ponurou atmosférou. A vida i Ron Perlman má nějakou tu slabinu... „Pořád jsme lidé, Samueli.“(16.11.2011)

 • iamek
  ***

  Člověk si film koupí kvůli Johna Malkoviche a on tam hraje snad dvě minuty. Slušný reklamní tah. Hlavně na obalu je uvedený na prvním místě. No teď, ale k filmu. Pochválit musím velké množství akčních soubojů, které jsou ale potopeny v docela mizerných efektech. Bohužel se zde podepsal nízký rozpočet. Škoda, že snímek nedostal slušný rozpočet a lepšího režiséra. Tenhle námět měl potenciál na solidní akční - scifi řezničinu. Škoda.(12.6.2011)

 • klerik
  ****

  Sympatické sci-fi. Možno so zbytočným úvodom, možno s príliš jednoduchým dejom. Ide však o záležitosť, ktorá ukazuje, že takýto lacný "televízny" prístup je momentálne jediný spôsob, ako dostať k životu poriadne výpravne pôsobiace SF. Rovnaký výsledok ako pri SERENITY či DEŤOCH DUNY. Je to síce viac počítačová hra ako film, ale výborne pracuje s klišé - to základné definujúce žáner skvelo využíva a tomu patetickému sa vyhýba. Nie je to štvorhviezdičkovka, ale žánrového fanúšíka musí potešiť...(17.4.2009)

 • darkrobyk
  **

  Celý film je tak digitální, že jsem chvílemi pochyboval, zda je mezi herci vůbec někdo živý. Dokonce i obyčejný kouř či krev jsou dělány počítačem. Ono by to nevadilo, kdyby vše nevypadalo jako z nejlevnější PC hry.... Mizerné triky jsou největší slabinou filmu, když scénář je stokrát ohraný a předvídatelný. Většinu natáčení se herci pohybovali v prázdném studiu, kde i zem pokrytá kameny je hloupě digitální, škoda...(11.12.2010)

 • Cappuccino
  ***

  Plytký, jednoduchý scenár, plný klišé scén a milión krát prerozprávaný príbeh o záchrane sveta "vyvoleným". Všetky zápory filmu som schválne vymenoval hneď a zaraz. Na druhej strane stojí sympatické herecké obsadenie na čele s Thomasom Janeom. Pri rozpočte 22$ milíonov treba pochváliť i nadmieru kvalitné, vizuálne spracovanie. Sci-fi béčko, ktoré rozhodne zaslúži väčšiu pozornosť a o niečo vyššie csfd hodnotenie. Nebyť tých hlúpučkých dialógov a Perlmanovej "cool" kapuce, pridám dozaista aj hviezdu navyše. Ľahká jednohubka - neohúri, ale ani neotrávi - skúste.(16.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace