Neznámý signál

• USA The Signal (více)
všechny plakáty

Na dveře klepe nový rok a městečko Terminus se pomalu začíná utápět v chaosu, zmatku a anarchii. Všechny možné komunikační kanály se hroutí a z obrazovek televizí, monitorů počítačů a displejů mobilních telefonů začínají proudit do světa podivné obrazy a zvuky. A společně s nezvyklým signálem se všech obyvatel Terminu začíná chápat děsivý amok přerůstající v nelidské vražedné běsnění. Mladá žena Maya původně ničemu kolem nevěnovala pozornost, ale když si uvědomí, že má v zádech dav maniaků včetně vlastního manžela, začíná chápat, že musí něco udělat. A stejně tak její zachránce Ben. Jenže otázka zní, jak v této situaci postupovat. Jistě, nejlepší by bylo zničit zdroj signálu, ale to se mnohem snáze řekne, než udělá. A buďte si jistí, že režiséři David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry, kteří natočili tento pozoruhodný sci-fi horor společně jako kooperační experiment a rozdělili jej do tří navazujících, přesto zcela odlišných částí, to svým hrdinům rozhodně neusnadní. Paranoia se začíná plížit ulicemi a smrt je nadosah ruky. (oficiální text distributora)

Mamlas odpad!

To bylo jako na nějaké špatné horské dráze. Po pár úvodních odpadních vytřepaných záběrech jsem to už chtěl vypnout. Pak náhle změna a začalo to být zajímavé a se zajímavým námětem jak se všichni mordují. Pak po chvilce zase změna a máme rázem odpadní komorní nudu špikovanou trapnými pokusy o vtip. Ta přetrvává většinu času. Pak zase změna a všem hrabe v bedně a nikdo už do konce nezjistí, co byl reál a co se jim jen zmatlalo v těch makovicích. Celkově amatérský maglajz bez ladu a skladu. (6%) ()

jack_scott

Vynikající dílko neznámých autorů, vyžadující především vcítění se do děje. Není to nic obtížného, film je na začátku celkem dost dobrý, evokuje sice reminiscence podobných snímků,ale již velmi brzy člověk pozná že tady to ale není jako jinde. Tohle tu totiž ještě nebylo. Člověk opravdu přestane brzo tušit co je pravda a co už není. Signál je dábelský, a nikdo mu neunikne, i když si myslí že ano. Obzvlášt druhá část je famozní, protože první je spíš úvod a třetí epolog. Je to skutečný vrchol filmu, absurdně geniální. Chápu že to není skutečně pro každého, proto nedávam pět, ale "jen" 4 hvězdičky. ()

oliveros

Začalo to na vrchole. Postupom krátkeho času sa gulička pohla a začala sa kotúlať dole. Gúľala sa gúľala, naberala na pohybe. Naplno prepadla kúzlu rýchlosti a tak ju chytám skôr ako padne na úplne dno, kam už nebudem za ňou dočiahnuť. A čo vaša gulička? ()

djbarrel

Tenhle film se dá hodnotit jen stěží ... úvod byl dost cool a sliboval mnohé, ale jak se realita postupně vytrácela a byla nahrazena halucinací, přestal jsem se ve filmu orientovat a ve finále nevím kdo byl kdo a kdo byl dobrý a kdo špatný. Nicméně se dá o filmu říct, že diváka nenudí a balancuje na hranici geniality a debility. Vlastně ani nevím co si o filmu mám myslet, zda je to stupidní hovadina nebo geniální dílo. Ať tak či onak doporučuju shlédnout ať si každý obrázek udělá sám. Já jsem se nenudil. 65 % ()

kenny79

Když uvidíte v televizi divné obrazce a nepůjde vám mobilní telefon. tak vše rychle vypněte. Béčková sra**a kterou jsem po hodině vypnul. Dlouho jsem neviděl pořádný horor. ()

CrazymanM

Velmi zvláštní počin,chvíli se tváří velmi vážně,chvíli zase jako parodie,nevím.Rozhodně mě však zaujal,byl celkem drsnej,na druhou stranu si nejsem jistý,že bych se díval znova.Záleží na každém,jak si film přebere,za podívání určitě stojí! ()

blackout

Ve svete plytkych scenaru jedna dobra chutovka. Film s nepredvidatelnym dejem, misty k zamysleni a zpracovanim presahujicim rozpocet filmu. Pro fanousky hororu nutnost videt. ()

RomaS

Tři kapitoly každá na jiný způsob. Tři režiséři, co se před natáčením nedomluvili, nebo ano? Tři postavy v milostném trojúhelníku v městě, které ovládl vraždící chaos. ... tři hvězdy. ()

schindler

Tak nevím, na začátku filmu jsem byl příjemně napnutý, uprostřed jsem se přistihl, že se směju a na konci jsem usnul. ()

Snakefinger

Vždyť je to super hlína. Mně se to tedy líbilo Explotation scény fakt parádní, trošku chaos a člověk se taky slušně zasměje..... není třeba kriticky hodnotit filmy které si na nic nehrají a to je přesně tento případ. Takže s nadhledem spokojené čtyři krvavé kapky. ()

pájap

po parádním úvodu najednou černej humor....proč?????????? asi to vypnu...........no nevypnul jsem ....a jednu hvězdičku k těm původním dvěma přihazuju..... ()

AArrxen

Vynikající film! První část skvěle popisuje apokalypsu v lidských myslí, jak skvěle natočeno to bylo, nahánělo mi to chvílemi až husinu. Druhá část příjemně pobavila, stále dost psycho, leč s nadsázkou a notnou dávkou černého humoru. A třetí část? Stejně tak dobrá jako předešlé dvě. Scéna se svěrákem naprosto dokonalá :) . i poslední část stejně intenzivní a stejně ujetá. Scéna s Mayou a ožranou tváří naprosté psycho. C´mon, ta poslední scéna byla uplně dokonalá. Využít tak skvěle myšlenku "triku", o kterém se tam celou dobu mluví, a tím se zbavit hlavního zlouna....je naprosto geniální finiš, vtěsnaný do dvou minut... ()

lajkus

První segment je skvělej, temnej a krvavej, druhej se snaží o komedii, ale neni vtipný, poslední kombinuje první segment s druhým a je z toho schizofroidní kravina u které člověk usíná.... ()

Richie4422

Chytré, inteligentné, zábavné, krvavé a s napätím. Dialógy majú šťavu a rozdelenie do troch častí je minimálne zaujímavé. Mám rád filmy, ktoré sa snažia priniesť trochu twistu do "známej" témy a tu má človek pocit, že sleduje dielo, ktoré napísali ľudia s mysľou hororového fanúšika. ()