Neznámý signál

• USA The Signal (více)
všechny plakáty

Na dveře klepe nový rok a městečko Terminus se pomalu začíná utápět v chaosu, zmatku a anarchii. Všechny možné komunikační kanály se hroutí a z obrazovek televizí, monitorů počítačů a displejů mobilních telefonů začínají proudit do světa podivné obrazy a zvuky. A společně s nezvyklým signálem se všech obyvatel Terminu začíná chápat děsivý amok přerůstající v nelidské vražedné běsnění. Mladá žena Maya původně ničemu kolem nevěnovala pozornost, ale když si uvědomí, že má v zádech dav maniaků včetně vlastního manžela, začíná chápat, že musí něco udělat. A stejně tak její zachránce Ben. Jenže otázka zní, jak v této situaci postupovat. Jistě, nejlepší by bylo zničit zdroj signálu, ale to se mnohem snáze řekne, než udělá. A buďte si jistí, že režiséři David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry, kteří natočili tento pozoruhodný sci-fi horor společně jako kooperační experiment a rozdělili jej do tří navazujících, přesto zcela odlišných částí, to svým hrdinům rozhodně neusnadní. Paranoia se začíná plížit ulicemi a smrt je nadosah ruky. (oficiální text distributora)

awerto odpad!

Stupidne sceny, 3x som pocas filmu zachrapal... nuda, nuda, nuda. Zlatanina vsetkeho mozneho. Horror, komedia, nebodaj drama? Ti co to tocili sa museli stretnut az na premiere... lebo inak to nechapem. A herecke vykony? 0 bodov. Premyslal som, ci dat za napad hviezdicku, ale tym ako to spravili sa proste nedalo. ()

Natura odpad!

Děj tohoto filmu byl tak zamotaný a nepochopitelný že mě z něj začala bolet hlava, nevěděl jsem jestli je to komedie nebo nepovedený horor nebo vlastně co ale jedno vím jet to odpad ()

Igwar

Úvod je rozjazd do priemerne dobrého hororu so zaujímavým nápadom. Potom po 1/3 tretine sek a skok do šialenej a fakt vynikajúcej hororovej komédie, ktorá však k prvej tretine moc nepasuje. Tretia časť je absolútny blábol, v ktorom nielen všetky postavy ale aj divák si už pripadá zmagorený signálom. Napätie po celý čas filmu veškeré žiadne, gore scén minimum, väčšina krvavých scén sa odohráva mimo pohľad kamery... Nebyť tej prostrednej časti, ktorá aspoň pobavila, netuším prečo má práve tento film v porovnaní s inými horormi také relatívnre vysoké hodnotenie... ()

Deacon59

Začátek mě rychle vtáhl do děje, druhá část, humor potěšil, ale již filmu docházel dech. Třetí část byla vyloženě špatná a bohužel ani nějaká pointa nepřišla. Film na jedno zhlédnutí. ()

tommco

Snaha byť silou mocou originálny svojim spracovaním ide na úkor celkového dojmu. Ide v podstate o hororovú komédiu rozdelenú na tri časti, ktorá však v niektorých pasážach vyznieva skôr trápne. Reč je najmä o strednej pasáži – tzv. „druhom vysielaní“, nad ktorým som mohol iba krútiť nechápavo hlavou. Ak čakáte nejaké vysvetlenie, alebo prekvapujúcu pointu, nedočkáte sa. Prekvapujúco ma to však nenudilo a upútalo natoľko, že som ani na chvíľu neuvažoval, že to vypnem. 45 % ()

pyzma84

Mne tento /ako to nazvať/ film, prišiel. ako nejaká prechádzka do duše schyzofrenika. Tie zvraty a návraty. pohľady a prechody prišli ako film z mysle niekoho chorého. Mala som sa baviť, alebo báť? bolo to niekde uprostred, nápad geniálny a začiatok tak aj vyzeral, no ten des poootom. Škoda námetu a škoda času. ()

jamesbond120

Začátek dobrej, ale pak to šlo rychle s kopce. Skoro pořád to samý dokola a dokola. 3 hvězdičky jen za myšlenku filmu + občasný humor. ()

gfrusvk

Solídna halucinogénna show. V meste Terminus jednej noci vypadnú všetky elektronické komunikačné médiá, tie ponovom vysielajú signál ktorý dokáže ovplyvniť správanie ľudí a teraz sa všetci chovajú ako šialenci. Film je rozdelený na tri časti - v prvej je parádne zachytený ten prvotný chaos a krvilačnosť, v druhej sa presunieme medzi steny jedného bytu, kde sa charakter filmu zmení skorej na zvrátenú komédiu a hneď na to v tretej časti sa už halucinácie dostávajú na svoj vrchol a divák už nevie čo je ešte realita a čomu má vôbec veriť. Táto kombinácia na mňa vcelku fungovala a ani tá komediálna časť a párminútové zvoľnenie tempa nie je vôbec na škodu. Je z toho síce cítiť tá typická béčkovina, ale zaujímavý koncept a originalitu nemožno uprieť. Doporučujem. ()

TylerD.

Spíš než mikro drama několika lidí by mě zajímal makropohled na celou situaci. Tam ale asi byli problémem peníze. Jako netradiční pohled na netradiční apo to obstálo nadprůměrně. Nebýt to tak násilný, dal bych asi i víc. ()