Neznámý signál

• USA The Signal (více)
všechny plakáty

Na dveře klepe nový rok a městečko Terminus se pomalu začíná utápět v chaosu, zmatku a anarchii. Všechny možné komunikační kanály se hroutí a z obrazovek televizí, monitorů počítačů a displejů mobilních telefonů začínají proudit do světa podivné obrazy a zvuky. A společně s nezvyklým signálem se všech obyvatel Terminu začíná chápat děsivý amok přerůstající v nelidské vražedné běsnění. Mladá žena Maya původně ničemu kolem nevěnovala pozornost, ale když si uvědomí, že má v zádech dav maniaků včetně vlastního manžela, začíná chápat, že musí něco udělat. A stejně tak její zachránce Ben. Jenže otázka zní, jak v této situaci postupovat. Jistě, nejlepší by bylo zničit zdroj signálu, ale to se mnohem snáze řekne, než udělá. A buďte si jistí, že režiséři David Bruckner, Dan Bush a Jacob Gentry, kteří natočili tento pozoruhodný sci-fi horor společně jako kooperační experiment a rozdělili jej do tří navazujících, přesto zcela odlišných částí, to svým hrdinům rozhodně neusnadní. Paranoia se začíná plížit ulicemi a smrt je nadosah ruky. (oficiální text distributora)

drackula

Film je rozdelený na tri dejovo síce súvisiace celky, avšak kvalitatívne je každý niekde úplne inde. Hneď prvý nám prináša to najlepšie, keďže s jednoduchou dokonalosťou vystihuje beznádejnosť situácie ktorá nastala. Na minimálnom priestore sa zoznamujeme s besniacou anarchiou a bez zbytočných okolkov sme tak konfrontovaný s katastrofickým scenárom s minimálnymi pozitívnymi vyhliadkami. Druhá časť však žánrovo úplne preskočila. Prerod z katastrofickej atmosféry do miestami až blbého absurdna je moc surový a silený. S niektorými vtipmi sa až moc tlačilo na pílu a výsledný efekt je tak dosť rozpačitý a pre mňa osobne dosť veľkým sklamaním. Záverečná časť je niekde medzi. Ťaží najmä z chaosu, ktorí majú hlavný hrdinovia v hlavách a ktorí máme možnosť skrz nich aspoň trochu prežívať a pochopiť. Ak mám ohodnotiť jednotlivé pasáže jednotlivo - I. 90 % II. 50 % III. 70 % Celkovo mi to teda vychádza na 70 % ()

zolo23

V prvom rade musím povedať, že keď chcú traja režiséri niečo natočiť, mali by si pred tým sadnúť na kávu a dohodnúť sa "AKO" to vlastne urobíme. Pretože nieje možné, aby som sa prvú tretinu docela slušne bál, druhú som sa smial a nad tretou už aj "plakal". Keď mali "rejžovia" takýto zámer tak sa im ospravedlňujem. Ono námet bol výborný, ale bohužial celé to bolo také CHAOTICKÉ. ()

jenik71

A tohle mělo znamenat co ? Něco tak stupidního se může zrodit jen v psychicky narušeném mozku. Snažil jsem se to nějak pochopit, ale bohužel - nemám vůbec tušení, co tímhle mělo být vlastně řečeno. Opravdu na téhle totální slátanině museli pracovat rovnou 3 režiséři ? Vždyť to vypadá jako nepovedený film zfetovaného studenta FAMU ! ()

Soweek

Z počátku to vypadá jakoby někdo zkusil udělat inteligentní survival horor což už samo o sobě je nápad brilantní a dost lákavý. Jen si to představte, zombíků je všude plno, proč neudělat masivní vraždící mašiny, které narozdíl od zombií myslí, uvažují, běhají, jenom to mají trochu popletené v té hlavě:-) Rozhodně tedy velké očekávání, které mě první kapitolu jen tak nepustilo (film je rozdělen na 3 kapitoly). Jenže zbývající 2 už nabízejí pouze takový nemastný neslaný mišmaš psychothrilleru s občas úsměvnými prvky a to je přesně to, co podle mne přijít nemělo. Autoři se z toho prostě snažili udělat něco víc než to být mělo a tím poslali do háje veškerý potenciál. ()

bloodvomit

Psychedelická krvavá mongolovina! Ale po čertech zábavná. Lidi mění jakejsi signál ve vraždící maniaky, všichni proti všem. Scénka v bytě na "párty" je parádní, komedie slušná ;+] Komu nevadí krev, nechť si nabídne.... ()

sedm.1

Zajímavý a zvláštní filmík, kterému kupodivu nejvíce ublížilo to, čím se nejvíc propagoval. Rozdělení do tří částí a natočeno třemi různými režiséry totiž krom neuceleného zmatku a zbytečných kvalitativních výkyvů nepřineslo nic jiného a pozitivního. Navíc mi spíš přišlo, že se ony tři části ani tak neliší režisérskými výkony, jako spíš scénaristickými. Jo, kdyby se Signal nesl po celou dobu na vlně první části, měli by jsme na světě výbornou akční krvárnu, obohacenou o úžasnou atmosféru, fungovaly zde i dramatické prvky, mělo to spád, napětí, myšlenku, vše sice v béčkovém hávu, ale v tomto případě to bylo jen ku prospěchu věci. Herci vesměs sympatičtí, prostě nástup jak bejk. Hned druhá půlhodinka ovšem vše předešlé spláchla vesele do hajzlu. Ti samí herci ve svých rolích byli najednou nějací divní, všichni se chovali jako by vypadli z nějaké šílené parodie, původní zápletka se změnila na bláznivé žvanění, atmosféra a napětí byli též okamžitě pryč a jediné co přibylo, byla krev a "halušky". Závěrečná část si pak vzala něco z obou předchozích dění a ještě něco nového přidala, ale o skvělé završení se tady rozhodně nejednal. Sice měl děj už zase daleko větší spád, opět se objevila i atmosféra a napětí, ovšem přibylo ještě i hodně dalších halucinací a matoucích dialogů a vlastně ani nevím, jestli měl nakonec Signal vůbec nějakou pointu, rozřešení, závěr, prostě něco, co by za tímto experimentem udělalo tečku a ne rozpačitý otazník. Přesto ale hodnotím Neznámý signál jako lehce nadprůměrnou záležitost, přes hodně fakt divných scén a momentů jsem se pořád docela bavil, ale mohla to být i samozřejmě daleko lepší jízda, což naznačovala především první část. ()

chmíří

Na pomezí kvalitního filmu a blbosti, ke které místy sklouzává! Bohůžel je chyba že každou povídku natáčí jiný režisér a tak příběh nedrží pohromadě témeř vůbec (taky proto že tam žádný není) a stylově je to taky velmi rozkolísané ( od thrileru přes ironickou komedii po drama)...70% ()

Spike23

Tak na tomhle filmu opravdu není nic k pochopení a absolutně jsem se tu ztrácel, protože nic pdoobného jsem ještě neviděl. Střídání hororu a komedie, které do sebe ani trochů nezapadá, až se to dostane do takové fáze, kdy už nechápete vůbec nic, ale stejně na to s nadšením musíte koukat. A to, že je The Signal naprosto chaotický a zdaleka ne nějaký skvělý ''horor'' vám dojde až po skončení závěrečných titulků, kdy už nemáte náladu to více řešit a radši to rychle vypnete s dobrými vzpomínkami a do měsíce zapomenete. ()

Wally odpad!

Neuvěřitelně zpackaná věc....vážně tápu, zda je to schválně natočeno tak amatérsky nebo ...a to je horší...tvůrci film opravdu natočili jak nejlépe uměli a pak je to tragédie, že něco takového může vzniknout a že se na něco takového dají peníze. Hnus, hnus a ještě jednou hnus. ()

JamesSi

První část je slibná. Ačkoliv je to velmi nízko rozpočtového a je to dost vidět mě to bavilo. Druhá část je průměrná Indie komedie, kde jsem se zasmál, ale začalo to ztrácet dech. Třetí část je peklo srovnatelné se studentskými filmy, které nemají žádnou pointu. ()

matthew.d

Nevím, kdo z těch třech troňků točil první část, ale jedině v ní film opravdu šlape. Žánrové kotouly jsou sice jakž takž slušně propojeny ozvláštněním narace a skoky v čase, ale dohromady film moc nefunguje. Signál mohl být hodně solidní béčko (především díky skvělé atmosféře na začátku), kdyby celý snímek proběhl v duchu zmíněné první části (tedy "zombie horor" style). Takhle se jedná o jakýsi podivný paskvil, o kočkopsa slepeného z deseti odlišných filmů, nad jehož neuvěřitelně stupidním koncem zůstává rozum viset. Melodramatická rovina příšerná, ústřední postava je jednoduše řečeno moc škaredá (záměrně neříkám hlavní hrdinka) a "hrátky" s písní mi příjdou taktéž mimo. ()

MareT.

Do kolonky žánrů, který tento film obsahuje, bych přidal rozhodně komedie taky. A to hlavně díky druhé části. Film je totiž rozdělen do tří částí, z něhož první je fajn, druhá je nejlepší a děsně vtipná a třetí je nudná, nesmyslná a rádoby brutální. Kdyby se nesl film v komediálním duchu, dal bych možná i hvězdičku navíc. Takhle jsem se rozhodoval mezi dvěma a třema. Jinak celý námět filmu není moc originální, ale pořád nepřišel film, který by myšlenku převedl do úspěšného a zajímavého celku. ()

mosnak odpad!

....boha jeho to byla sračka. Všichni se zabíjejí na vzájem a nikdo nikomu nevěří,protože má každý bludy. Řiťka video jakož to distributor těchto filmů, opět potvrdil svůj čuch na kvalitní biják. Tak tohle si strč zpět do Řiťky :-))) 3% ()

tlamiczka

Příjemné překvapení. Film je trochu složitější na orientaci, protože je vyprávěn optikou tří hrdinů, kteří mají narušené vnímání reality. Ale když dáváte pozor, všechno dává dokonalý smysl, a to i včetně prostřední epizody, která je spíš černohumornou komedií než hororem. Je vidět, že i přes nižší rozpočet tvůrci svoje dílko opravdu vymazlili a dobře promysleli. p.s.film překvapivě nemá vůbec nic společného s románem Puls od Stephena Kinga - šlo o náhodnou shodu dvou námětů, kdy obě díla vznikala zároveň, ale nezávisle na sobě. Vzhledem k tomu, že oba příběhy jsou o davové psychóze, je to skoro až strašidelné. 75% ()

jacksax

Film začíná naprosto nesmyslnou scénou v lese... snad aby se lidi našlápli už před titulkama. Po té nám teprve začnou mazat med kolem huby a přesvědčovat nás že to co točí a jak to točí je ok. Film rozdělený do tří dílů ( pokud tady byla inspirace čtyřmi pokoji, tak chápu tu před-scénu) podle autorů je smíchaninou která občas funguje, občas ne. Těžko si najít někoho, komu fandit... favorizoval bych domovníka, ale sladkému sladké jak se říká. Docela málo nelogismů - pokud nepočítáme násilí ... i když jak moc těžké je někoho zabít?... Když jsem si pročítal zdejší recenze, zjistil jsem, že opět nezapadám - líbí se mi věci, co ostatním přijdou jako nuda a scény pro ně cool mne nechávají mrtvolně chladným. Takže pokud si to vůbec někdo čte, tak opatrně. První jsem dal tři... pak jsem si řek jestli jsem neupad a dal dvě, ale fakt mě to občas pobavilo a vtáhlo, TAKŽE: I když je to shit, tak docela zajímavý ()

Med_Tw

Signal jsem viděl asi před rokem celkem mě zaujal , tet vyšel na dvd tak sem si dal repete... Na podruhé mě to bavilo snad ještě víc... Je prostě celkově dobře natočený ,promyšlený ,zahraný ,originální .... jasný 4* ()

film-fancz odpad!

Muze mi nekdo rict co to je za slataninu?je to komedie?parodie? ale Horor a Thriller urcite NE, musel jsem to po hodine nudy vypnout takovejhle zbytecnej film s naprosto stupidnim nametem, kdy nevite co si o tom mate myslet... Takhle blbej pocit z filmu jsem dlouho nemel, jsem rad ze jsem ho nedokoukal... ()