Parasomnie

Parasomnia

Horor / Thriller / Romantický

USA, 2008, 103 min

• stration

Čekal jsem něco ve stylu Cela, obrazově vytříbený, nápaditý, oddechový horůrek. Obrazově vytříbený nebyl, nápaditý vůbec a oddechový také ne, pořád jsem se totiž musel hrozně soustředit a sledovat, zda mi fakt něco neuniklo, nebo je to jen zoufale nudné a blbé.(29.7.2011)

Byl jsem docela zvědavý na tento kousek a to nejen proto, že se v něm objevil Jeffrey Combs. Filmy točící se okolo hypnózy se mi celkem líbí, ale tady jsem se povětšinu filmu dost nudil a to myslím doslova. Popravdě jsem si jej musel dopustit až na čtvrtý pokus. Herečka Cherilyn Wilson je sice pohledná děva a to její „umývání“ jsem Purcellovi záviděl, jenže některé dialogy byl tak otravné a scény uspávající, až jsem sebou málem praštil ze židle na zem, jako hlavní hrdinka. Naštěstí ke konci nastalo výrazné zlepšení, které v kombinaci s hudbou od Prokofieva - Dance of the Knights výrazně dopomohlo k mému finálnímu průměrnému hodnocení. Přitom kdyby režisér a scénárista v jedné osobě trochu více zamakal právě na samotném scénáři a vlastně i na vizuálních efektech, mohl z toho být i solidní kousek. To by se ovšem nesměl tolik vyžívat v romantických částech.50%(25.12.2012)

Priznana haluz s nekolika malo osvezujicima prvkama a dost milym obsazenim. Kdo pristoupi na hru, ze v tom nic nedava smysl, dokouka Parasomnii se zaujetim.(5.6.2010)

Romantikům: Temné stíny háv svůj rozprostřely, dívka spanilá sní dál svůj sen. O zářících očích jinocha šlechetného, jenž uhranut byl krásou nevinnou, kterou lstivostí do tenat zapomnění, vlákal obávaný vládce myšlenek. Drsňákům: Voblbnutej jeliman Danny by rád vojel číču Lauru, páč mu příde jako celkem dostupný zboží, když je furt v limbu. Jenže už po ní slintá nadrženej úchyl-knihožrout Byron Volpe(moudra černé magie v pošahárně nenajde), protože skrz Lauru chystá těm, co dost nehoněj vědomosti hnusně krvavou pomstu.(17.2.2011)

Často se stává že do jedné dívky dělá více mužů. Pokud je jeden z nich masák obecný a jako bonus hypnotizér tak může druhý ctitel buď urychleně vyklidit pole a nebo se o svou lásku rvát až do roztrhání těla. Danny si vybere možnost bé a tak se o dívku, půvabnou Lauru, která věčně spí a když je zrovna vzhůru tak masakruje okolí, nepřestane snažit a dělá co může, aby získal její lásku a zbavil jí toho masáka co jí leze do hlavy. Možná to zní šíleně, ale je to vydařený snímek a já se bavil. Napínavé, trochu krvavé a ten psychouš s úchylným pohledem bude nervově slabší jedince zaručeně děsit.(10.8.2014)