Parasomnie

Parasomnia

Horor / Thriller / Romantický

USA, 2008, 103 min

• mysiak

V podstate je to psychologická hra, ktorá je väčšinu svojho času nudná..ale ku koncu ako keby sa konečne niečo začne diať..čo je fajn...dá sa to pozrieť...ale nečakajte určite nič svetoborné...(17.6.2010)

• juta

Snaha o psychothriller, který se ale nevyvedl podle představ tvůrců. Chybuje se tu ve všem, jako třeba špatně zvolení herci, jejich myšlenkové pochody a děj samotný.(8.9.2016)

Byron Volpe ( Patrick Kilpatrick ) hypnotizér a masový vrah je v nemocnici vystavován jako opička v zoo. Každý se může podívat, jo a když už tam budete tak si jen tak mimochodem můžete " ukradnout " nějakého pacienta. Je to zcela normální..... tik, tak, tik, tak, tik, tak.... Po půl hodině filmu, jsem v tom měl tak trochu zmatek.Laura Baxter ( Cherilyn Wilson ) se zničeho nic začne budit, kdykoliv Dany Sloan ( Dylan Purcell ) " poručí " a usne v těch nejméně očekávaných situacích. Obraz je zmatený, hudba šílená, ale hlavně že teče spousta krve. Snová vize režiséra Wiliama Maloneho se mě docela líbila a dám čtyři hvězdy za ten zvláštní chaos ve filmu. Ve filmu zazní píseň Twilling of the goods - Soumrak Bohů, kterou znám z repertoáru skupiny Bathory http://www.youtube.com/watch?v=S_w72-AsoGQ , zde zahráno na housle a violončelo. CITÁT : To je nádherný den......(10.7.2010)

• stration

Čekal jsem něco ve stylu Cela, obrazově vytříbený, nápaditý, oddechový horůrek. Obrazově vytříbený nebyl, nápaditý vůbec a oddechový také ne, pořád jsem se totiž musel hrozně soustředit a sledovat, zda mi fakt něco neuniklo, nebo je to jen zoufale nudné a blbé.(29.7.2011)

• J*A*S*M

Úplný průměr, neboli 2 a půl hvězdy. Námět není špatný, bohužel jeho provedení ničím nevyniká. S přibývajícím časem sympaticky přibývá i mrtvol, ač se ze začátku může zdát, že Parasomnia bude spíš romantikou s jen lehčí příchutí hororu. Nakonec je tedy hororem, ale podobně nevýrazným, jako předcházející Maloneho Fear.com a House on Haunted Hill.(26.5.2009)

• - Aj v Parasomnii sa objaví Maloneho obľúbené originálne monštrum, ktoré použil už v seriáli Masters of Horror (2005), konkrétne v epizóde "Fair-Haired Child". (Sociopath)

• - Natáčení probíhalo v Los Angeles. (Terva)

• - Režisér William Malone film sám financoval. (Terva)