• honajz

http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/parasomnie.html Film trochu námětem připomíná Celu s Jennifer Lopez. V nemocnici je holka, které se přezdívá Šípková Růženka. Prospí většinu svého života, probudí se málokdy. Pak se zde však objeví princ na bílém koni - mladík, který dokáže dívku vzbudit a nakonec ji dokonce unese. Jenže na dívku si dělal zálusk i chlápek z vedlejší cely - několikanásobný vrah a - považte! - hypnotizér. Nedbaje na poučku z Básníků, která praví, že zhypnotizovaný člověk neudělá, co se příčí jeho povaze, nutí lidi se sebevraždit, případně krutě vraždit. A tenhle hypnotizér nějak, nevíme jak, dokáže vstupovat do snů Šípkové Růženky, a to i na dálku. Když to teď sepisuju, uvědomuji si, že ten film byl víc nelogický, než by se zdálo. Zpočátku totiž upoutá pozornost zajímavým vizuálem i nevšední zápletkou. Jenže střídá nálady jak současné letní počasí, podobně se naprosto mění hudební styly soundtracku (z klasiky do šedesátek a zpět). Vzhledem k bláznivému zakončení jsem přemýšlel, jestli film nebyl myšlen jako hororová parodie, ale na to zde od začátku chybí podstatné indicie. Hodně vadí i ony nelogičnosti - proč mají nebezpečného vrahouna v nemocnici? Jak to, že mladík si může po nemocnici jen tak sem tam chodit? Proč vrahouna chodí krmit naprosto nezkušená a vyjukaná sestřička? Celou dobu Šípková Růženka spala, ale teď se probouzí a usíná jak na běžícím pásu, občas dokonce podle potřeby. Vizuál snů je poprvé zajímavý. Jenže on je potom stejný i napodruhé, naposedmé... Řady zrcadel a domeček na kopci zarostlý kořenem stromu. Podivné postavy. Pořád dokolečka, bez vývoje, bez "upgradu".(22.6.2010)

• Pilda17

4/10 = 40%(27.10.2009)

• stration

Čekal jsem něco ve stylu Cela, obrazově vytříbený, nápaditý, oddechový horůrek. Obrazově vytříbený nebyl, nápaditý vůbec a oddechový také ne, pořád jsem se totiž musel hrozně soustředit a sledovat, zda mi fakt něco neuniklo, nebo je to jen zoufale nudné a blbé.(29.7.2011)

Priznana haluz s nekolika malo osvezujicima prvkama a dost milym obsazenim. Kdo pristoupi na hru, ze v tom nic nedava smysl, dokouka Parasomnii se zaujetim.(5.6.2010)

Docela jsem se těšil na něco jiného než jsem v poslední době zvyklý. Navíc Malone není žádnej amatér a herecké obsazení vypadalo poměrně dobře. No ale po dokoukání mi nezbylo nic. Nebylo to špatné ani jsem se nijak extra nenudil ale bylo to takové o ničem, plno scén bylo poměrně nicneříkající herečka hrající tu spící pannu:-) byla šíleně špatná Combs nevýrazný....A plno dalších negativ, ale zase na druhou stranu je tu pár výborných scén a je to takové docela jiné tak aspoň ten průměr. Ale až se mě za týden někdo zeptá jak se mi líbila Parasomnie tak neodpovím protože si na film vůbec nevzpomenu.(8.1.2013)

• - Režisér William Malone film sám financoval. (Terva)

• - Natáčané na tom istom mieste ako House on Haunted Hill (1999), ktorý takisto režíroval William Malone. (beso74)

• - Aj v Parasomnii sa objaví Maloneho obľúbené originálne monštrum, ktoré použil už v seriáli Masters of Horror (2005), konkrétne v epizóde "Fair-Haired Child". (Sociopath)