poster

Parasomnie

 • USA

  Parasomnia

Horor / Thriller / Romantický

USA, 2008, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  *

  http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/parasomnie.html Film trochu námětem připomíná Celu s Jennifer Lopez. V nemocnici je holka, které se přezdívá Šípková Růženka. Prospí většinu svého života, probudí se málokdy. Pak se zde však objeví princ na bílém koni - mladík, který dokáže dívku vzbudit a nakonec ji dokonce unese. Jenže na dívku si dělal zálusk i chlápek z vedlejší cely - několikanásobný vrah a - považte! - hypnotizér. Nedbaje na poučku z Básníků, která praví, že zhypnotizovaný člověk neudělá, co se příčí jeho povaze, nutí lidi se sebevraždit, případně krutě vraždit. A tenhle hypnotizér nějak, nevíme jak, dokáže vstupovat do snů Šípkové Růženky, a to i na dálku. Když to teď sepisuju, uvědomuji si, že ten film byl víc nelogický, než by se zdálo. Zpočátku totiž upoutá pozornost zajímavým vizuálem i nevšední zápletkou. Jenže střídá nálady jak současné letní počasí, podobně se naprosto mění hudební styly soundtracku (z klasiky do šedesátek a zpět). Vzhledem k bláznivému zakončení jsem přemýšlel, jestli film nebyl myšlen jako hororová parodie, ale na to zde od začátku chybí podstatné indicie. Hodně vadí i ony nelogičnosti - proč mají nebezpečného vrahouna v nemocnici? Jak to, že mladík si může po nemocnici jen tak sem tam chodit? Proč vrahouna chodí krmit naprosto nezkušená a vyjukaná sestřička? Celou dobu Šípková Růženka spala, ale teď se probouzí a usíná jak na běžícím pásu, občas dokonce podle potřeby. Vizuál snů je poprvé zajímavý. Jenže on je potom stejný i napodruhé, naposedmé... Řady zrcadel a domeček na kopci zarostlý kořenem stromu. Podivné postavy. Pořád dokolečka, bez vývoje, bez "upgradu".(22.6.2010)

 • Pilda17
  **

  4/10 = 40%(27.10.2009)

 • mysiak
  **

  V podstate je to psychologická hra, ktorá je väčšinu svojho času nudná..ale ku koncu ako keby sa konečne niečo začne diať..čo je fajn...dá sa to pozrieť...ale nečakajte určite nič svetoborné...(17.6.2010)

 • obitus
  ***

  Děj Parasomnie by šel stručně popsat jako snahu kluka o záchranu holky ze spárů šíleného zabijáka. Jenže ten zabiják je většinu stopáže zavřený v blázinci a holka většinu stopáže prospí. Přesto oba poměrně brutálním způsobem povraždí hafo lidí. Pojetím to není nepodobné Cele, i když to nedosahuje její vizuální vytříbenosti. Jenže Cela zas neměla perfektního Jeffreyho Combse a to se sakra počítá. Hodnotím jako průměr, ale někomu by Parasomnia určitě mohla sednout ještě lépe.(23.7.2009)

 • Dannysek4U
  ***

  Priznana haluz s nekolika malo osvezujicima prvkama a dost milym obsazenim. Kdo pristoupi na hru, ze v tom nic nedava smysl, dokouka Parasomnii se zaujetim.(5.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace