• Pilda17

4/10 = 40%(27.10.2009)

Romantikům: Temné stíny háv svůj rozprostřely, dívka spanilá sní dál svůj sen. O zářících očích jinocha šlechetného, jenž uhranut byl krásou nevinnou, kterou lstivostí do tenat zapomnění, vlákal obávaný vládce myšlenek. Drsňákům: Voblbnutej jeliman Danny by rád vojel číču Lauru, páč mu příde jako celkem dostupný zboží, když je furt v limbu. Jenže už po ní slintá nadrženej úchyl-knihožrout Byron Volpe(moudra černé magie v pošahárně nenajde), protože skrz Lauru chystá těm, co dost nehoněj vědomosti hnusně krvavou pomstu.(17.2.2011)

Danny si našel holku. To je dobrá zpráva, ovšem jeho nový objev většinu života prospí a nereaguje na svět. Ještě horší je, že se jí během spánku do hlavy nastěhoval psychopat, toho času zavřený v blázinci, který Lauru používá jako sekáček na maso. Princeznu je třeba osvobodit. Takže za mořem krve a horou mrtvol čeká na Dannyho souboj se zlým černokněžníkem. Jak pak tohle asi skončí?(21.2.2010)

• honajz

http://www.dvdextra.cz/dvd-kratke-recenze/parasomnie.html Film trochu námětem připomíná Celu s Jennifer Lopez. V nemocnici je holka, které se přezdívá Šípková Růženka. Prospí většinu svého života, probudí se málokdy. Pak se zde však objeví princ na bílém koni - mladík, který dokáže dívku vzbudit a nakonec ji dokonce unese. Jenže na dívku si dělal zálusk i chlápek z vedlejší cely - několikanásobný vrah a - považte! - hypnotizér. Nedbaje na poučku z Básníků, která praví, že zhypnotizovaný člověk neudělá, co se příčí jeho povaze, nutí lidi se sebevraždit, případně krutě vraždit. A tenhle hypnotizér nějak, nevíme jak, dokáže vstupovat do snů Šípkové Růženky, a to i na dálku. Když to teď sepisuju, uvědomuji si, že ten film byl víc nelogický, než by se zdálo. Zpočátku totiž upoutá pozornost zajímavým vizuálem i nevšední zápletkou. Jenže střídá nálady jak současné letní počasí, podobně se naprosto mění hudební styly soundtracku (z klasiky do šedesátek a zpět). Vzhledem k bláznivému zakončení jsem přemýšlel, jestli film nebyl myšlen jako hororová parodie, ale na to zde od začátku chybí podstatné indicie. Hodně vadí i ony nelogičnosti - proč mají nebezpečného vrahouna v nemocnici? Jak to, že mladík si může po nemocnici jen tak sem tam chodit? Proč vrahouna chodí krmit naprosto nezkušená a vyjukaná sestřička? Celou dobu Šípková Růženka spala, ale teď se probouzí a usíná jak na běžícím pásu, občas dokonce podle potřeby. Vizuál snů je poprvé zajímavý. Jenže on je potom stejný i napodruhé, naposedmé... Řady zrcadel a domeček na kopci zarostlý kořenem stromu. Podivné postavy. Pořád dokolečka, bez vývoje, bez "upgradu".(22.6.2010)

• J*A*S*M

Úplný průměr, neboli 2 a půl hvězdy. Námět není špatný, bohužel jeho provedení ničím nevyniká. S přibývajícím časem sympaticky přibývá i mrtvol, ač se ze začátku může zdát, že Parasomnia bude spíš romantikou s jen lehčí příchutí hororu. Nakonec je tedy hororem, ale podobně nevýrazným, jako předcházející Maloneho Fear.com a House on Haunted Hill.(26.5.2009)

• - Aj v Parasomnii sa objaví Maloneho obľúbené originálne monštrum, ktoré použil už v seriáli Masters of Horror (2005), konkrétne v epizóde "Fair-Haired Child". (Sociopath)

• - Natáčané na tom istom mieste ako House on Haunted Hill (1999), ktorý takisto režíroval William Malone. (beso74)

• - Režisér William Malone film sám financoval. (Terva)