Romantikům: Temné stíny háv svůj rozprostřely, dívka spanilá sní dál svůj sen. O zářících očích jinocha šlechetného, jenž uhranut byl krásou nevinnou, kterou lstivostí do tenat zapomnění, vlákal obávaný vládce myšlenek. Drsňákům: Voblbnutej jeliman Danny by rád vojel číču Lauru, páč mu příde jako celkem dostupný zboží, když je furt v limbu. Jenže už po ní slintá nadrženej úchyl-knihožrout Byron Volpe(moudra černé magie v pošahárně nenajde), protože skrz Lauru chystá těm, co dost nehoněj vědomosti hnusně krvavou pomstu.(17.2.2011)

• stration

Čekal jsem něco ve stylu Cela, obrazově vytříbený, nápaditý, oddechový horůrek. Obrazově vytříbený nebyl, nápaditý vůbec a oddechový také ne, pořád jsem se totiž musel hrozně soustředit a sledovat, zda mi fakt něco neuniklo, nebo je to jen zoufale nudné a blbé.(29.7.2011)

Byron Volpe ( Patrick Kilpatrick ) hypnotizér a masový vrah je v nemocnici vystavován jako opička v zoo. Každý se může podívat, jo a když už tam budete tak si jen tak mimochodem můžete " ukradnout " nějakého pacienta. Je to zcela normální..... tik, tak, tik, tak, tik, tak.... Po půl hodině filmu, jsem v tom měl tak trochu zmatek.Laura Baxter ( Cherilyn Wilson ) se zničeho nic začne budit, kdykoliv Dany Sloan ( Dylan Purcell ) " poručí " a usne v těch nejméně očekávaných situacích. Obraz je zmatený, hudba šílená, ale hlavně že teče spousta krve. Snová vize režiséra Wiliama Maloneho se mě docela líbila a dám čtyři hvězdy za ten zvláštní chaos ve filmu. Ve filmu zazní píseň Twilling of the goods - Soumrak Bohů, kterou znám z repertoáru skupiny Bathory http://www.youtube.com/watch?v=S_w72-AsoGQ , zde zahráno na housle a violončelo. CITÁT : To je nádherný den......(10.7.2010)

Docela jsem se těšil na něco jiného než jsem v poslední době zvyklý. Navíc Malone není žádnej amatér a herecké obsazení vypadalo poměrně dobře. No ale po dokoukání mi nezbylo nic. Nebylo to špatné ani jsem se nijak extra nenudil ale bylo to takové o ničem, plno scén bylo poměrně nicneříkající herečka hrající tu spící pannu:-) byla šíleně špatná Combs nevýrazný....A plno dalších negativ, ale zase na druhou stranu je tu pár výborných scén a je to takové docela jiné tak aspoň ten průměr. Ale až se mě za týden někdo zeptá jak se mi líbila Parasomnie tak neodpovím protože si na film vůbec nevzpomenu.(8.1.2013)

• Pilda17

4/10 = 40%(27.10.2009)

• - Aj v Parasomnii sa objaví Maloneho obľúbené originálne monštrum, ktoré použil už v seriáli Masters of Horror (2005), konkrétne v epizóde "Fair-Haired Child". (Sociopath)

• - Režisér William Malone film sám financoval. (Terva)

• - Film měl premiéru 17. října 2008 na filmovém festivalu Screamfest v USA. (Terva)