Terkel má problém

Pozor – tento film není pro děti!!! Bláznivá komedie o tajné lásce, ”psychovrahovi”, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris.... Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky, že nový učitel a milovník zvířat, Justin, nemá tak úplně čisté svědomí, jak by se čekalo, a že vlastně nic není, jak se zdá? Alespoň ne pro Terkela... (oficiální text distributora)

fmash

Ano, bylo to sprosté a ano, bylo to chvílemi celkem kruté. Naštěstí to bylo chvílemi i natolik absurdní, že se člověk chtě nechtě musel smát. Jinak nuda příběh, nuda spád, nuda výtvarná stránka... asi mi to nějak nesedlo. Jo a dabing? Ebenův hlas jsem nemusel nikdy, ale ten z tohohle fláku dělá absurdity futrál. Dvě hvězdičky je poměrně přísné hodnocení, ale když já se u toho tolik nudil… ()

Bajda

Myslím, že posoudit Terkela je celkem oříšek a zdejší různorodé hodnocení je toho jasným důkazem. Je to jednoznačně o prioritách diváka a o tom jak vám styl filmu sedne. Jelikož jsem na film kouknul až teď (2008 - tj. 4 roky po premiéře), nemůžu si odpustit srovnání s Gymplem Tomáše Vorla. Téma je totiž úplně stejné - film je o současných dětech školního věku (v Terkelovi, narozdíl od Gymplu, je to 6. třída) a o celé naší společnosti. Podobně jako Gympl jde v podstatě o sociální sondu do života nastupující generace. Toto vážné téma se schovává za žánr komedie a snaží se díváká kromě zamyšlení nad tématem i pobavit pomocí parodovaní hlášek současné mládeže ("hustejch týpků" :-) ). V obou filmech se to někdy daří líp, někdy hůř, ale celkově je to ucházející. Sprosťárny podle mě v tomhle případě nejsou samoúčelné, jak tady někteří píšou. Takhle 90% školní mládeže vážně mluví a navíc...sprosťárny se přece "samoúčelně" používají i v reálném životě. Co se týče formy, jednoduchá animace mi ze začátku vadila (občas to vážně vypadá jako starší počítačová hra), ale v průběhu filmu jsem si zvykl. Nefunguje to sice tak dokonale, jako u South Parku, ale to bych chtěl moc. Na konec bych ještě rád vyzdvihnul český dabing. V 95% se na filmy dívám v originále a vždycky je to lepší, nicméně u Terkela se dabing vážně povedl a songy, kterými je film prokládán jsou přeloženy dokonale, volně a nasmál jsme se u nich nejvíc. I když je naprosto nefér přidat hvězdičku za dabing, který s původním filmem vlastně nemá co dočinění, nemůžu si pomoct. 3+1* :-) ()

SOLOM.

Tak já jsem od tohohle moc nečekal a musím říct, že jsem se docela dobře pobavil. Přestože je děj slabý, tak se tady našlo hned několik scének a hlášek, které prostě nezapomenu. Nejvíc se mi líbily asi ty zpívané pasáže a scénka ze hřbitova. U mě tenhle snímek prošel a jsem docela rád, že jsem ho viděl. Sprosté anime já prostě můžu. ()

UncleG

Solidní vyvažovadlo mainstreamovým animákům, v nichž je vždy rodina základ státu, světu vládne láska a z hlavních hrdinů sálá lidské teplo. Terkel je v podstatě cynická blbůstka undergroundového střihu, které by rozhodně slušela o chlup lepší animace, pestřejší výtvarná stylizace postav a ve finále i lepší story. Místo na slunci si zaslouží, ale nic smysluplného v tom nehledejte. Český dabing zaslouží pochvalu - jednak za výtečné obsazení (Filip Švarc, Marek Eben...), "jadrné" dialogy i parádní přebásnění songů. ()

kaylin

Hned úvodní titulky vám dají vědět, že s tímhle animákem nebude všechno takové, jaké očekáváte. Je poměrně málo animovaným filmů pro dospělé. Když nepočítáme japonské šílenosti a snímky, které jsou pornografičtější než pornografie, je těch dobrých animáků pro dospělé skutečně málo. Hodně blízko takovému filmu se dostal snímek "Norman a duchové", ale přece jen je pořád pro děti. O snímku "Terkel má problém" to rozhodně neplatí, protože je to animák pořádně sprostý. Asi je na úrovni filmu "Zachraňte Jimmyho". Terkel je zábavnější. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/terkel-ma-problem-2004-70.html ()

• Herečka v hororu, na který se koukají Terkel s Jasonem v 17. minutě filmu, je ta samá, kterou lze vidět na zadní straně novin, které čte Terkelův otec v 15. minutě. (kukkik)
  • První kompletně počítačově animovaný dánský film. (HappySmile)
  • V originálním znění herec Anders Matthesen nenamluvil jenom hlavní postavu Terkela, ale také dalších 11 osob. (HappySmile)