Terkel má problém

Animovaný / Komedie / Drama / Muzikál

Dánsko, 2004, 77 min

Mette Heeno

Bo Rasmussen

Heh. Prapodivný animák pro dospělé. Co se animace týče je to pěkenj hnus, a ze začátku jsem měl celkem problém na to koukat. Ale postupem času jsem si zvykl sedl si nalil pivo a čuměl co na mě tenhle film vyvrlí. A nakonec ono to nebylo vůbec špatné, jen občas film nemile uklouzl s pár scénama. Terkl byl sociál kterýho šikanovaly. A nezitím se rozehraje vícero zápletek a nějaké jsou uplně zbytečné. Čekal jsem něco více do stylu South Parku, jediné co to má společné se SP je sprostá mluva, kterou se tady nešetřilo. Poměrně dobrý dabing udělal pár celkem pěkných chytlavých písniček. Film sám o sobě vůbec nic nenabídne jen prvoplánovanou sposťárnu, která není pro každého ale já se celkem bavil.(22.5.2010)

• Psema

Od filmu s ratingem od 15 let čekám víc než sled nadávek, kterých je za 1) málo, za 2) se opakují a za 3) nejsou vtipné. K tomu připočítám mizerný scénář, který by vystačil na jednu A5, zbytečně naaranžovaného vypravěče, neustále narušujícího strukturu filmu, a až na jedno sprosté, leč zábavné číslo, naprosto zoufale uloudanou režii, která délku prodlužuje na dvojnásobek. Dabing je sice vydařený, ale tohle vážně nezachrání ani Marek Eben se svým uhlazeným hlasem.(10.5.2007)

• Tom_Lachtan

animace je příšerná, ale ne tolik aby mi to mohlo vadit. Samotný děj je až nechutně jednoduchý a předvídatelný, některé vtípky se nepovedli a ani hudební čísla se ve směs nepovedla (jinými slovy, vše důležité je hrozně pičoidní). Zdaleka nejhorší byla postava průvodce filmem, zbytečnější věc jsem už dlouho neviděl. Ovšem další řada věcí je naprosto božská, například každý vtípek s trubkou, ovšem jedna věc byla na hranici dokonalosti, a to geniální obsazení Marka Ebena do českého dabingu, protože jednak si dokážu jím zpívanou písničku představit na albu Bratří Ebenů, druhak je každá jeho replika úchvatně namluvena a treťjak (ne ten sovětskej brankář) jsem díky němu závěr užil jako dlouho nic.(1.2.2013)

• Sobis87

Dánští režiséři Fjeldmark, Christovffersen a Andersen mají problém. Toliko se snaží přiblížit se kultovnímu South Parku, avšak nemají dostatek nápadů a zásobu kvalitních vtipů na to, aby se divák po několika málo minutách nezačal kousat nudou. Ohavnou vizualizaci vem čert, ta by se dala při vyšší kvalitě ostatních aspektů oželet, ale, bohužel, film Terkel má problém nevyniká snad v ničem. Je pouze podprůměrnou napodobeninou jednoho kultu a těch pár dobrých fórů celý film rozhodně nespasí.(17.6.2010)

DOKONALÉ písničky, skvělý černý humor a cool animace... Co víc si přát? Snad jen o něco málo propracovanější pointu, protože identita "šílence", který Terkela neustále terorizuje, se dá celkem lehce odchadnout. Jinak je ale tenhle dánský počin úžasně zábavný a Terkelova sestřička rulez!XD(20.7.2011)

• - Ve svatebních scénách je jedním z hostů Adolf Hitler. (Gnoma)

• - Refrén ústřední milostné písničky v překladu říká: "Prosím tě, už táhni, jsi šeredná a tvoje máma je na nic." (HappySmile)

• - Ukazatel na hlavní cestě vede do pekla. (HappySmile)