Terkel má problém

Animovaný / Komedie / Drama / Muzikál

Dánsko, 2004, 77 min

Mette Heeno

Bo Rasmussen

"Terkel má problém", ty woe je fakt jako super hustej filmík jak byl řekl nějakej čtrnáctiletej smrad, typický produkt puberťáckého mozku, najde se tu několik fakt dobrých nápadů, nechybí trochu krve, násilí (drsných scén) a fekálního humoru, ale myslím si že tento trochu netradiční ale jinak docela originální dánský animák (nic podobného v tomto žánru, v této zemi a to ani nikdy předtím, nebylo natočeno, a už i tohle je důvod k vyššímu hodnocení) , osloví určitě i dospělého, je tu i trochu tý satiry, a vůbec celé je to neuvěřitelně ujetý, něco ve stylu "South Parku", ale ty dva filmy se srovnávat moc nedají. Co mě zde zaujalo? Cool postavy a charaktery (týpek Jason se svojí posranou trubkou, smažka strýček Stewart, nebo matka Terkela, notorická kuřačka, která svítí i ve dne!), některé humorné scény, dialogy a hlášky, bombová vostrá hudba (rap, hip-hop + Kwong song), super dabing (Eben, Kotek, Izer-ten tu daboval jak strýčka, tak celou Terkelovu rodinu), mírně zklamán jsem byl trochu slabším příběhem a grafikou (3D animací), která mě moc nezaujala, ale budiž, proti gustu... Přes drobné výtky, jsem se i tak s kámoškou královsky bavil, a o tom tento film především byl, a myslím si že svoje poslání i splnil.(31.10.2011)

Když všude písou, jak je to originální a vostrý, tak už to od toho člověk trochu očekává a když pak zjistí že to zdaleko tak drsný neni, tak je to docela zklamání. Hlavně teda ze začátku to je čistá nuda, kdy mi zbývalo se jen tlemit těm děsnejm držkám co tam byly, protože všichni vapadali jako hovada, chodili jako hovada a taky tak mluvili. Sprostý to je taky jen tak zlehka a tak se fakt neni vůbec čeho chytit, naštěstí se to pak trošku rozjede a scénka se skokem z okna je docela prdel, krvavaý scénky taky pobaví a konečná pointa je fakt krutá jako sviň. Nicméně sem čekal něco zábavnějšího(4.9.2007)

DOKONALÉ písničky, skvělý černý humor a cool animace... Co víc si přát? Snad jen o něco málo propracovanější pointu, protože identita "šílence", který Terkela neustále terorizuje, se dá celkem lehce odchadnout. Jinak je ale tenhle dánský počin úžasně zábavný a Terkelova sestřička rulez!XD(20.7.2011)

Marek Eben nemá chybu! Jsem v šoku, že tu práci vzal (vzhledem k obsahu snímku), ale odvedl ji dobře. Jinak je film spíš průměrnej, scénárista se pokusil vytvořit něco na způsob South Parku, nicméně se spíše rozpačitým výsledkem. Animace je sice hrozná, vzhledem k zaměření snímku však nikterak neruší (a neměli bychom dánské tvůrce kritizovat, kdo ví, co přinese ryze český Kozí příběh)(20.3.2008)

• Slarque

Moje představa o humoru se diametrálně odlišuje od toho, co pod tímto pojmem zřejmě rozumějí tvůrci tohoto filmu. Sprostý a slangový slovník dětí už dnes nestačí. Příběh o šikaně kombinovaný s nejpřiblblejšími klišé vyvražďovaček také není zrovna cool nápad. A animace byla prostě divná – ale ne zajímavě divná jako třeba u South Parku nebo Distriktu.(18.11.2009)