Terkel má problém

Dánsko, 2004, 77 min

Mette Heeno

Bo Rasmussen
  • Ivoshek

Je chytrej fekál a hloupej fekál. A tohle je hloupej fekál.(16.11.2010)

• Slarque

Moje představa o humoru se diametrálně odlišuje od toho, co pod tímto pojmem zřejmě rozumějí tvůrci tohoto filmu. Sprostý a slangový slovník dětí už dnes nestačí. Příběh o šikaně kombinovaný s nejpřiblblejšími klišé vyvražďovaček také není zrovna cool nápad. A animace byla prostě divná – ale ne zajímavě divná jako třeba u South Parku nebo Distriktu.(18.11.2009)

Hlášky, vtipné songy, příběh taky ujde a postavy nemají chybu.(31.3.2012)

• Sobis87

Dánští režiséři Fjeldmark, Christovffersen a Andersen mají problém. Toliko se snaží přiblížit se kultovnímu South Parku, avšak nemají dostatek nápadů a zásobu kvalitních vtipů na to, aby se divák po několika málo minutách nezačal kousat nudou. Ohavnou vizualizaci vem čert, ta by se dala při vyšší kvalitě ostatních aspektů oželet, ale, bohužel, film Terkel má problém nevyniká snad v ničem. Je pouze podprůměrnou napodobeninou jednoho kultu a těch pár dobrých fórů celý film rozhodně nespasí.(17.6.2010)

DOKONALÉ písničky, skvělý černý humor a cool animace... Co víc si přát? Snad jen o něco málo propracovanější pointu, protože identita "šílence", který Terkela neustále terorizuje, se dá celkem lehce odchadnout. Jinak je ale tenhle dánský počin úžasně zábavný a Terkelova sestřička rulez!XD(20.7.2011)