Psychologický thriller vypráví o skupině problémových puberťáků, které rodiče poslali do nápravného zařízení na Fidži. Tábor však je ve skutečnosti vězením, kde dospívající děti podléhají vymývání mozků a jsou zneužívány svými strážci.
Psychologický thriller režiséra Christiana Duguaye vypráví o osudu skupiny teenagerů, s nimiž si rodiče nevědí rady, a proto je pošlou na Fidži do tábora s nápravným programem. Zdi, které by je oddělovaly od okolního světa, nejsou zapotřebí, protože z ostrova uprostřed Pacifiku se nedá utéct, a děti navíc musí stále nosit senzory. Dr. Hail (Peter Stormare), který je vedoucím tábora, i jeho pomocníci mají dokonale propracovaný systém šikany, v němž nechybí brutální násilí, vymývaní mozků ani sexuální zneužívání... (HBO Europe)

bourec

No,myslim že zdejších šedesát procent v podstatě odpovídá kvalitám filmu.Duguay stvořil ve svý filmografii poměrně solidní kousky,až na Hladinu adrenalinu,to byla velká pitomina.V tomhle snímku nejde o akci,spíš drama z tábora,kam neschopný,do sebe zahleděný rodiče odložej děti,protože nejsou schopni je vychovávat.Film můžu pochválit,a dát mu 60%. ()

WoWoW

Ehm, jak bych začal. Už vím Peter Stormare hrál dobře a námět nebyl zlý, ale to zpracování, to zpracování. No jednoduše jsem se místy hrozně nudil a nemůžu se zbavit dojmu, že pojem psychologický se trochu minul filmem. ()

Joges

I přes průměrné hodnocení příjemné překvapení. Zaujal mě především příběh, kameru, režii, efekty atd. neřeším. Zkrátka mě film zaujal, nic víc. ()

Fallen_One

Zdejší popisek není až natolik přesný. Jde o to, že se Mila Kunis neoprávněně a pro zavrženíhodnou maličkost dostane do nápravného zařízení, které vede Peter Stormare hrající si na myšlenkově ujetého filosofa, myslícího si, že jeho metody vojenské šikany a sociální lobotomie dokáží mladé "problémové" puberťáky srovnat do latě. Opravdu se divím, že tyhle "nápravné" tábory skutečně existovaly. Těžko tomu uvěřit, že mohli být rodiče tak debilní (nebo zoufalí, prakticky z ničeho nebo spíš ze sebe) že tam svoje děcka skutečně poslali. Nevím, kdo si zaslouží větší ránu klackem přes hlavu - jestli samotní rodiče nebo zmrdečci Petera Stormara plus on sám. Filmový zážitek měsíce, nad kterým se budu pozastavovat pokaždé, co si na něj vzpomenu. Herecké výkony velmi slušné, děj svižný, překvapující a napínavý. Pěkná Mila Kunis :-) Na druhou stranu to není jen příběh o teen-variaci na Ostrov dr. Moreaua (s velkou nadsázkou), ale také je to příběh o uvěřitelné lásce a stejně tak silné nenávisti. Jistě, možná je to brané trochu s nadsázkou, ale kdoví kdo by neudělal to samé co Gregory Smith. ()

Juto

Príbeh je údajne na základe skutočných udalostí o tínedžeroch, ktorých posielajú do táborov, aby boli disciplinovaní. Príbeh je zábavný, ale niektorí tínedžeri (ale aj rodičia) vyobrazení vo filme si skutočne zaslúžia, aby ich poslali do nápravného zariadenia alebo do psychiatrickej ambulancie, aby vyriešili svoje problémy. 6/10 ()

Radiq

Samej nepravděpodobnej charakter tam byl. Třeba jak ti stávající pacoši byli vůči těm novejm jak na hajzly, když kdysi v tom byli sami. Měli všichni spáchat protestní sebevraždu, aby z toho ta polepšovnická firma měla průser a měli by klid. Věčný klid. Taky se mi nezdála ta lokace na Fidži. A vůbec všechno tam bylo trochu uhozený a přehnaný. A známe ty kecy, že je to podle skutečné události. Podle skutečnosti je určitě jenom jedna titěrná myšlenka a všechno ostatní je domyšlený. Byla to pitomost. Sympaticky tam na mě působil jenom Gregory Smith. ()

3n3my

Z pohľadu zobrazenia výchovných táborov celkom fajn, scenáristicky a dejovo však už slabšie. Medzi postavami to veľmi nefunguje, príbeh je ľahko čitateľný a predvídateľný. Po psychologickom thrilleri to len pokukovalo, u mňa skôr dráma. ()

tom88

Nie je to tragédia, no ani žiadna pamätihodnosť. Každopádne by sa dalo na tomto materiáli viac popracovať, potenciál tam aj bol. Spracovanie je však veľmi priemerné. Určité momenty trocha nelogické a nedomyslené. Záver klasický, žiadna originalita. Réžia aj herci taký chabý priemer. Ale 2* sú málo, takže priemerné 3*. 50% ()

ecceHOMMO

....slušný snímok, pričom by som však neodmietol keby sa na plátno dostali aj scény drsnejšie....surovejšie...aby ten pohľad do výchovných táborov ukázal ešte viac zo svojej nelútostnej tváre.... ()

Mrkvič

Reálnému základu je Výchovný tábor hodně vzdálený. Ale když zapomene na tu absurdnost, jde o zajímavý námět s velkým potenciálem. Bohužel chování, o které tu jd upředevším, je absurdní stejně jako příběh samotný. Až v posledních 15ti minutách dokážu něčemu z toho uvěřit. Do té doby je chování těch ovcí fakt k smíchu. ()

Bobik9

Nechápu, co proti tomu všichni máte. Podle mě to byl naprosto výborný film. Dlouho jsem takle milé překvapení neviděl. Nečekaně skvělí herci, výborný napínavý a smutný námět. Peter Stormane byl naprosto dokonalý, on prostě musí hrát podobné srá*e. Konec pravda nebyl úplně originální a dal se jistě vyřešit lépe, ale nic to nemění na krutém osudu těch dětí v táboře, který mě prostě zasáhl a bavilo mě to, i dkyž bavilo není úplně přesné, ale zkrátka, když jsem na to koukal, tak pořád. Žádnou přestávku jsem si neudělal, protože jsem se do toho vžil. Výborný kousek! ()

lennyd

Když už rodiče neví jak se vypořádat s dospívajícími dětmi, je zde stále ještě jedna možnost. Výchovný tábor doktora Haila (Peter Stormare), který na opuštěném ostrově vyvinul metodu, jak nepřizpůsobivým dětem dostat jejich nápady z hlavy. Do tohoto tábora se dostává i mladá Sophie (Mila Kunis), kterou její otčím nesnáší - jenže brzy zjišťuje, že v táboře není úplně vše v pořádku. Psychické i fyzické týrání je zde na denním pořádku, a jen ten, kdo jde doktorovi a jeho nohsledům na ruku, může tábor přežít ... Stejně jako spousta ostatních hodnotících, jsem se po celý film nedokázal rozhodnout, jestli činnost doktora Haila je nebo není v pořádku. Většina z ubytovaných teenagerů byli pěkní parchanti (drogy, ...) a rozhodně by jim trochu disciplíny prospělo - a celkově se mi zdálo, že by to i fungovat mohlo. Jasně, někteří z doktorových přisluhovačů (Logan) využili možnost teroru slabších, jenže tak to je v jakékoliv uzavřené komunitě. Takže jsem z filmu měl v hlavě trochu guláš, a přišlo mi, že stejně na tom byli i samotní autoři filmu - nějak se nedokázali shodnout kdo vlastně je a kdo není hodnej, a podle toho to celé taky vypadalo... ()

zdenny

Zde se jedná o zneužití moci a naprosté fyzické, ale především psychické ovládnutí chovanců. Samozřejmě že hnacím motorem byly finance z programu plynoucí. Jednalo se ale také o zneuznaného vědce, který chtěl svou filosofií o předělaní osobnosti přesvědčit hlavně sám sebe, že jeho závěry jsou správné. Jinak mezi námi: Dost z ve filmu viděných výchovných prvků bych pro ty parchanty, co máme u nás ve věznici, realizoval. Věřte, prospělo by to. ()

mab

Mně to nepřipadlo ani uhozené, ani přehnané. Faktem je, že do těchto táborů putovali konfliktní dítka, naprosto neschopná kázně a sebekontroly či jen úcty k autoritám, skvělý to výsledek západního pojetí výchovy dětí, kde dítě je bůh a jediná výchova je že, se dítě uplácí hodnotnými dárky a přemlouvá, jestli by nechtělo být chvilku hodné. Výukový program, kdy člověk čelí svým problémům je také správný pohled, byť ta forma, kdy ostatní táborníci slovně napadají čelícího už je na hraně. Převýchova prací je také standardní prostředek, který rozhodně neuškodí. Čili, tohle mi přišlo reálné a pokud to mělo ukázat na to, jak se takové tábory dokázávaly zvrátit, mělo to být daleko ostřejší. ()

Guzo

Zajímavé ztvávrnění nedobrovolného útočiště teenagerů, kteří se dostali "na scestí". Sedli mi tu jak jednotliví herci a herečky (zejména doktor v podání Petera Stormare je zahrán velice dobře), tak režie i celkové pojetí. Ačkoliv by se z popisu mohlo zdát, že bude film protkán půvabnou krajinou na Fidži, pěkných záběrů na moře si tu člověk moc neužije, o tom tohle moc není. ()

Kosmik 1

Peter Stormare je vskutku zrozen k tomu hrát padouchy a zlořády. Opět to potvrzuje touto rolí Dr. Haila, který si zde hraje na jakéhosi filozofa a vede v podstatě pracovní tábor pro nenapravitelné děti. Svou roli zahrál dobře, ale to je tak vše, co se mi na tomhle filmu líbilo. 40% ()